Rola za musicarski stap

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 22 pro 2012, 05:17

Original (prvi napravljeni LA cekrk) se proizvodi skoro dvije decenije, ako ne i duze, bez izmjene (to govori o kvalitetu i potraznji), u pocetku pod imenom Loop, a kad su se posvadjali (bice da je Loop htjeo shibnuti proizvodnju u PRC) cika Danielsson sa svojom celjadi otvori fabriku i radi Originale u 5 velicina od 78-190gr. Nama najzanimljiviji je ovaj Nymph W do 5# od 90gr.

Slaganje snjure vise zavisi od nje same. Dio preko kojeg se snjura prelama je lijepo zaobljen tako da o tome nema da brines. Najvaznije od svega je da snjuru ne "stipa" zlijeb izmedju spule i tijela jer tijelo ima i vanjski rub. Rijetko se to sad radi osim na plasticnim cekrcima, a daje cekrku dodatnu cvrstocu.
Jedna anegdota...Rusko i ja se spremamo sa mahanja na Sanici i ono, presvlacenje, slaganje, prica, meni ni u peti da mi je ostao stap i cekrk na krovu auta. Krenem ja po onom makadamu kad Rusko ablenduje. Stap i cekrk se skandrlazali. Na stapu oziljci na cekrku ni tacka.

Ne postoji "klackanje" spule jer se oslanja na 3 lezaja oblozena teflonom.
Odrzavanje....e toga nema. Ako je dohvati pijesak samo ga plaknes iliti promuckas malo u vodi i i nastavis pecati. Doduse ja nekad stavim kap zejtina na lezajeve kad krenem ovamo.

Ako se odlucis za Original, jedna napomena koju sam spomenuo u proslom postu. Centralni saraf sluzi samo za regulisanje odmotavanja snjure. TO NIJE KOCNICA iako na prvi pogled izgleda da jeste. Drugo, poslije svakog pecanja otpusti taj saraf da ne pravi otpor.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 23 pro 2012, 18:43

Odličan post!
Čekam odgovor iz B.krupe,neznam da li imaju na stanju i ostale zavrzlame.
Kočnica mi nije prioritet,ovo što si naveo mi je i više nego dovoljno!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 08 tra 2013, 09:31

Rusko drug, evo nesto za slane ribe posto se jedino mi bakcemo sa njima.
Ustvari vazi za sve one koji idu na velike ribe gdje cekrk ima funkciju osim sto je spremiste za snjuru.
Malo mi je cudno da su izostavili Bauer cekrke koji kotiraju visocije nego Hardy, Ross ili Lamson.

http://www.tridentflyfishing.com/blog/2 ... eel-review

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 08 tra 2013, 10:37

Zanimljiv test... samo neke faktore bih izbacio pa ponovo prebrojao poene (cijena, garancija, izgled, zvuk)...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 09 tra 2013, 09:32

Ja bih dodao jos izdrzljivost ili kako oni kazu durability pa da se vidi cija mati crnu vunu prede. :grin:

Cijena i garancija mi je bitna. Vrlo malo evropskih proizvodjaca daje dozivotnu garanciju, samo godinu ili dvije maximalno, a i oni koji daju dozivotnu su ustvari samo ruke dok dijelove naplacuju. Tibor uz dozivotnu garanciju za mjenjanje cekrka iz R u L uzima 105$ plus dostava :shock: dok Bauer za zamjenu bilo kojeg dijela naplacuje samo dostavu ako je njihova greska. Ross ili Lamson daju bezuslovnu garanciju. Doduse ima slucajeva konkretno za Daniellson gdje posalju dio bez nadoknade. Hardy odere uzduz i poprijeko.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 09 tra 2013, 11:02

Neznam jesam li se pohvalio,naime pazario sam zimus Vision GT 3/4.
No još pri namotavanju strune i izvačeći je sa kalema polomim unutrašnji plastični klin.Koji ima ulogu da štopa unutrašnji dio čekrka.
Al sam ga objasnio!
Vidjeću kako će se ponašati bez njega a onda probati nešto doraditi ako bude trebalo.Ionako nema kočnicu ali je sada bešuman,nema onog čagrljanja!
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 09 tra 2013, 22:05, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 09 tra 2013, 19:52

Orvis GT...ne nadjoh je na netu, samo izbacuje Vision GT.
Znaci sad si besuman za ribe. Mozda se moze sta napraviti slicno jer je od plastike.
Neka te dobro sluzi pa i bez zvuka :grin:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 09 tra 2013, 22:06

Hvala na ispravci,VISION je u pitanju.
Da "silent mode" :135:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la Clavis » 08 stu 2014, 23:12

Dobih ovo malo čudo na poklon, Ross Vexis 2 fino mi je legla na štap pravo sam se izbalansiro :)

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la montana » 08 stu 2014, 23:28

Cestitam majstore. Imam Evolution od iste firme I prezadovoljan!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 08 stu 2014, 23:32

Dobar čekrk nema šta!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la Clavis » 08 stu 2014, 23:46

Ma do sad sam koristio igračke. Ovo mi je prvi ozbiljniji. Ado izdao svoju seriju čekrka, pa se rješava drugih brendova a ja se okoristio :)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 09 stu 2014, 05:57

Cestitke majstore i od mene <championvanja>
Eto ti cekrk za od sad i u buduce <championvanja>
Iako je iz "starije" plejade jos se moze naci na lageru, a cijena mu ne spada sto sve govori.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 16 pro 2014, 22:28

Taman pred operaciju mi dopade saka dugo trazeni stap - G.Loomis GLX Max klase #6… Imam takav u klasi #4, i dugo sam ganjao #6-cu na snizenju, jer mi je to idealna klasa za skoro sav ribolov ovdje, narocito jezerski…

E, sad je dilema koju rolu na njega staviti… znaci, dajte savjete (slika je posudjena sa interneta, ali je identicna izgledu mog stapa):
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la Clavis » 16 pro 2014, 23:09

Kako se gore ćeraju cijene LOOP OPTi serije?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”