Rola za musicarski stap

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 16 pro 2014, 23:52

Clavis je napisao/la:Kako se gore ćeraju cijene LOOP OPTi serije?
Citas mi misli... :mrgreen:

oko 400 eura
slika slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la Clavis » 17 pro 2014, 09:44

U mašala što se drže gornje police. To sam ljetos imo priliku malo prevrnut po rukama, ujedno i prva large arbor koju sam koristio. Pa kad sam se raskurblao, predvez i podvez usrkale vodilice. Drag nisam testirao al bi trebao parirati, da se te tvoje gore beštije što ti vade beking namuče dok dođu do njeg. Mislim rola je "zajebala vek" al je žara cijena. Jedino da se izvadiš na vid pa kažeš ženi da su ti bile mutne nule :D al da ne palamudim, nek Sudo reče zadnju za nju :)

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la tommylee » 17 pro 2014, 09:51

Ja bih nešto iz ovog arsenala:
http://waterworks-lamson.com/

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 17 pro 2014, 18:21

Lamson, Nautilus i Danielsson su mi takodje u uzem krugu izbora… a gledam i neke solucije za slanu vodu (kad vec treba da pjucnem par milja)…

Jedino sto mi je upalo u oci sto se Lamsona tice je da su ih ovdje naglo poceli prodavati polovne… Pravo puno ih ima na sajtovima za rabljenu ribolovnu opremu i cijene su im znatno nize od onih novih, tako da se bojim da se ljudi nisu opekli, da im mozda "nije prijala klima"… ili nesto drugo… Inace mi se jako svidja njihova kocnica.

U Danielsson sam siguran, ali model koji bi odgovarao mom stapu ne odgovara bas najbolje mom dzepu… tako da to moze biti presudno.

Onda sam ljubitelj kasetnih rola, jer volim da u par minuta mogu promijeniti sa plovece na tonucu snjuru ili drugi sistem… Ali tesko je naci takve role dobre kvalitete, a za skuplje role spule kostaju malte ne koliko i rola…

nikad kraja dilemama :mrgreen:
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 17 pro 2014, 18:35

Drug prvo cestitke za stap i da se sto cesce savija ali ne od mahanja vec od riba <championvanja>

Sto se tice "koturaljke", kao sto vidim vec si oko bacio na Loop <jelmekotrazio>

Moje misljenje je, ako pricamo o "brand name"... Dok je cika Daniellsson radio za Loop i oni pravili cijenio sam "njihove" cekrke, a sad kako PRC radi za njih zao bi mi bilo baciti tolike pare samo na njihovu (citaj "Loop-ovu" :mrgreen: ) cistu zaradu.
Ako Wifra moze proizvoditi u Njemackoj odliacn antirevers cekrk i prodavati ga za 450E ispade da je Kineska ili Koreanska radna snaga haman isto placena kao i Njemacka. Ako Daniellsson LW kosta 300E znaci da su svedski radnici jeftiniji od Azijskih. Ako Njemacki Vosselerov cekrk kosta manje od Danielssona znaci li to....ma znaci ali niko ne prebacuje "svoje fabrike" iz Azije u Evropu!

A mozemo li porediti ova tri evropska sa Loop-vim cekrkom....mozemo i te kako :wink:
Toliko sto se tice "Europljana".

I kod Amerikanaca je slicna prica vecinom za one firme koje prave i stapove i cekrke i kombinezone i snjure itd...all in one.

Tommy spomenu Lamsona...Nisu losi...lagani, kocnica glatko radi, zaptiveni (ne i vodonepropusni), koji milimetar pocetnog inercijskog udarca... Oni imaju fol da, recimo u tri cekrka stavljaju identican mehanizam i kocnicu, a nemala razlika u cijeni zbog estetike ili kako oni kazu zbog "obrade" materijala.

Ima tu jos firmi koje prave odlicne jeftinije cekrke od Loopa kao sto su Ross, Nautilus, Bauer, Galvan itd.

Moj prijedlog BAUER MacKenzie CXF :wink:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 17 pro 2014, 18:40

rusko je napisao/la:da im mozda "nije prijala klima"
Upravo tako....osjetljivi na minuse :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 17 pro 2014, 18:58

Je li ta Bauer rola ona koju imas na boroncu? Ona mi se pravo svidjela, samo sto ih nema ovdje na trzistu da je malo pregledam i ispipam… Sto se Lamsona tice pretpostavljao sam da ih unsti pecanje u hladnom moru… voda nadje put kada se dijelovi skupe na hladnoci i vjerovatno kocnica ode nakon jedne takve sezone…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 17 pro 2014, 19:25

rusko je napisao/la:Je li ta Bauer rola ona koju imas na boroncu?
Sad je presla na Sage VXP 4#, a trazim za boronca nesto prikladno pa dedera koji prijedlog i za mene, mada vec zagledam CXF za broj veci.
Ustvari kod mene je predhodna verzija bez CXF sa plutanom kocnicom i nije "zaptivena". Nema ni P od plastike u sebi, a nepovratni lezaj nije klasicni vec je drugaciji sistem, po meni pouzdaniji.
Najblize tebi se moze nacu u Njemackoj. Evo ti link pa vidi sa teta Mirjanom
http://www.flyfishingeurope-shop.de/10/ ... at=0&shop=

a ovdje mozes procitati malo vise
http://www.fliegenfischer-forum.de/bauercfx.html

Lamsona ovdje koristim i kako rekoh mana mu je taj pocetni inercijski udarac. Na debljem tipetu manje vise ali na 0.10 ili 0.08...e tu moze biti svasta. Generalno u tvojim uslovima bih pokusao zaobici cekrke sa nepovratnim lezajem jer ako udje vlaga i smrzne, cekrk je mrtav tj vinta u obje strane ko ventilator.
A i to si upravu za slanu vodu. Nema gdje ne udje i belaj napravi ako svaki put je ne rastavis i uradis malu generalku.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 17 pro 2014, 20:21

Evo malo reklame za Loop opti - stap u prvu ruku, ali i rola dlazi do izrazaja… Jedino sto riba gadno krvari nakon "normalne" borbe sa stapom klase #3, to mi je malo sumnjivo…

http://vimeo.com/94509759

@Angler, sto se boronca tice… zar imas dileme nakon sto si vidio ovu bajram metalic sa donjeg linka sto si poslao? :mrgreen:
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 17 pro 2014, 20:38

U reklamama je sve sumnjivo

Tri firme rade cekrke u bajramskoj maksuz za boronce pa se troumim, a imam fore do ljeta :wink:

A pade mi na pamet posto ces mahati u slanoj vodi da obratis paznju na kapacitet spule. Vise backinga to bolje.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 17 pro 2014, 21:02

Nekako mi se ova Danielsson L5W cini najzahvalnijom i sto se kvalitete i cijene tice… Steta sto nemaju Control model za manje klase…

http://www.danielsson-flyreels.se/Eng/l5w.html
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 17 pro 2014, 21:11

Vrtio sam je jedne prilike ali nisam detaljno procackao. Na prvi pogled mi se svidjela, a o kvalitetu izrade se nema zaista sta reci.
Evo pa prelistaj malo...
http://www.fliegenfischer-forum.de/danielss.html
http://www.fliegenfischer-forum.de/danielso.html

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 18 pro 2014, 18:19

Ovome jos pada na pamet da sam sebe snima <valjanjeodsmijeha>
http://vimeo.com/101675363

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fotografija i kritike

Post Postao/la angler » 01 sij 2015, 10:15

slikaDSC_7202 by Suad Drkic - Angler, on Flickr

Novogodisnji poklon od supruge <championvanja>
Gledam kojekakve reklamne fotografije pa rekoh da se okusam.
Idu kritike za fotografiju, a ne za cekrk <valjanjeodsmijeha>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fotografija i kritike

Post Postao/la zlaja » 01 sij 2015, 13:14

Nek je Bistro druže, čim žena kupuje to je znak ribolovačke pobjede :grin: i nema tu kritika ...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”