Boron III X

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Boron III X

Post Postao/la montana » 15 vel 2016, 02:43

Eto, ponovio sam se. 4 dijela, #5, 9'. Upario sa Ross Evolution LT3 i WF Rio Gold #5. <jelmekotrazio>
Danas me vjetar zezao na #4, pa se odlucih na ovu kombinaciju. Za Anglera znam da hoce, a i vi ostali raspalite svoja iskustva i misljenja. <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Boron III X

Post Postao/la angler » 15 vel 2016, 06:14

Naravno da hocu <jelmekotrazio>
Aferim na izboru! Kao da si mene pitao <championvanja>

Vjetar sad zaboravi. Dobio si na brzini, a nista nisi izgubio na mehkoci. Donji dio jak k'o konj, a gornji taman i za najsitnijih baja. Zafrljaci baju tamo daleko gdje hoces, a i podvuce je ispod vrbe. Zato i kad se zakaci riba ne umije spasti. :grin:

A sad ti nama kazi, ako si kojim slucajem probao uporediti, razliku ili slicnost izmedju Gold i SA GPX.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la montana » 15 vel 2016, 06:44

Pa nisam ih direktno poredio na stapu. GPX je snjura koju preporucuju, mada se niko ne protivi Rio Goldu. Posto uvijek izmedju SA i Rio biram Rio, a i boja mi se vise svidjela (trobojna). Nisam da sada lovio Goldom vec drugim laksim Rio snjurama visoke klase, odlucio sam se za nju, mada GPX mi je jako dobra bila ali trajala samo dva sata jer sam stao na nju na kamenu i presjekao je kao ziletom. Sujevjerje me je navelo da izaberem RIO. Prodavac mi je nudio trecu varjantu Shark... zaboravio sam, ali sam odbio jer mi se ne dopada ideja naborane snjure. Sve u svemu, GPX dalje baca, a Gold mi je malo njeznija, a znas da ja preferiram fine presentations. <titinpionir>
Drago mi je da ti se svidio moj izbor (znao sam). <valjanjeodsmijeha> Mahao sam uporedo i nekog Sage Method, ali brate, iako pise #5, blizi je sedmici. Ovaj je jeko lagan i relativno mekan u odnosu na Saga, a i dalje dosta brz. Podsjeca me na onu dvojku LT5 po brzini i lezanju u ruci.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la montana » 15 vel 2016, 07:01

Shark wave je ona snjura sto je tip preporucuje.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Boron III X

Post Postao/la tommylee » 15 vel 2016, 09:41

Te "kožne" kanape zaobiđi.Odoše prsti od trenja.Ja imam SA expert distance jako teška struna.Predugačka glava.
I meni se više sviđaju RIO strune pogotov te "mekše".
Imao sam VISION Extreme Distance u klasi pet mnogo dobra struna više se ne pravi :(


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la montana » 15 vel 2016, 13:50

Kozne su i meni bile prevelik zalogaj u smislu novotarije, mada su vec podugo na trzistu. Inace od Rio snjura najcesce se opredijelim za Trout LT i Perception.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Boron III X

Post Postao/la angler » 15 vel 2016, 18:15

montana je napisao/la:Drago mi je da ti se svidio moj izbor (znao sam). <valjanjeodsmijeha>
Da si uzeo sta drugo slova ne bih napisao <valjanjeodsmijeha>

Ni ja nesto ne volim novotarije bile nove ili stare.
SA Expert Distance trazi dosta brz stap. Sve do onih deklarisanih 9 metara fercera odlicno ali ako se izvuce citava glava onda stap zna da polegne. Kako god, mnogo kruta i ne svidja mi se.
Za slatku vodu mi najvise odgovaraju klasicne snjure bez konusa ovakvih ili onakvih. Za slanu vodu je druga prica. Rio Outbound Short, Rio Redfish i SA Hover za sad favoriti.

Nego da se i ja prijavim o prinovi. Poslije Borona III SX legao je nedavno i Boron IIIx 8.6' u klasi 4#. Uparen sa Rio Windcutter (davno uzeta) i SA GPX mada sam mozda gresku napravio. Trebao sam umjesto GPX uzeti Rio Gold.

Dva za slanu jedan za slatku...

slikaWinston Rods by Suad Angler, on Flickr

Ovu cu poslati u Winston ili Danielsson. Dodju mi za reklamu <valjanjeodsmijeha>

slikaWinston rod and Danielsson reel by Suad Angler, on Flickr

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la rusko » 15 vel 2016, 19:14

Prvo… neka je sretna ta nova kombinacija, koja je btw. sama od sebe obecavajuca!!! Bistro!!!

Drugo… Rio Gold je mene totalno isfurala jedno ljeto jer mi nije funkcionisala za rollcast na brzom stapu… GPX, je meni ljubljena snjura koju ne mijenjam rado, posebno na stapovima za ribolov na stajacoj vodi. Tako da mislim da joj trebas dati sansu na brzom stapu.

Angler, snjure koje spominjes ja u pravilu ne koristim na stapovima ispod klase #6… Nisu one po meni za fine radove, to su snjure za ekstremne/vjetrovite uslove.

Monty… probaj i Guideline Highwater… mene je zestoko ugodno iznenadila i na Scott i na G-Loomis stapu klase #4.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Boron III X

Post Postao/la angler » 15 vel 2016, 19:50

rusko je napisao/la:Angler, snjure koje spominjes ja u pravilu ne koristim na stapovima ispod klase #6… Nisu one po meni za fine radove, to su snjure za ekstremne/vjetrovite uslove.
Zato sam i napomenuo za slanu vodu, a dodao bih i vjetrove koji ovdje zimi skoro stalno. Te snjure koristim od 7# do 9#.
Sa stapom 5# na slanu vodu idem sa GPX.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la montana » 15 vel 2016, 23:23

Nemam Rusko Guideline ovamo, a da cekam dok dole dodjem osijedilo bi mi i ovih 12% sto je ostalo u "natural" varjanti <djed>

Vidim Angleru i ti naisao na BIIIx? Cetvorka je super, ali sam tu dovoljno pokriven. Ove slike i jos par fotki kako silazis sa kamile sa stapom u ruci bi bila super nadrealna nikad ni zamisljena, a pogotovo ne okinuta fotografija.

GPX je za rolanje svetinja! <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Boron III X

Post Postao/la angler » 16 vel 2016, 05:38

montana je napisao/la:Vidim Angleru i ti naisao na BIIIx? Cetvorka je super, ali sam tu dovoljno pokriven. Ove slike i jos par fotki kako silazis sa kamile sa stapom u ruci bi bila super nadrealna nikad ni zamisljena, a pogotovo ne okinuta fotografija.
Falio mi je ovaj tip 4# za svugdje i svukuda pa Bosni i samo sam cekao trenutak. Dobro dodjose "lose" kritike (prije bi rekao kampanja) u vezi Winstonovih noviteta. Nesto slicno kao protiv MX kojeg sad hvale na sva usta. Kako god i kako kome ali meni jednostavno lezi Winstonova akcija.
BIIISX je jos brzi od BIIIX i ubio se za tamo daleko i vjetrova ali je zadrzao mehkocu vrha. Ako masem sa njim kao sa Sageom snjura nidokle i nikako, a i obrnuto. Ne trpi energicnost.

Ovaj ciko zna dobro srozati cijene http://www.mrfc.com/MadisonRiverShoppin ... tegoryID=4

Za "kamilo fly fishing" fotografije razmisljam vec od prvog stapa ali samo jednom naletih na kamilu pored mora, a tad nisam imao pribor sa sobom. Neki dan maksuz odoh do tornjeva da oklapim ovu sliku. Jao kao su me gledali :shock: <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la rusko » 16 vel 2016, 08:39

montana je napisao/la:Nemam Rusko Guideline ovamo, a da cekam dok dole dodjem osijedilo bi mi i ovih 12% sto je ostalo u "natural" varjanti <djed>
To cemo lako srediti :wink:
Poslacu ti ja jednu pa probaj… sada je upravo izasla nova varijanta koju hvale vise od prosle…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Boron III X

Post Postao/la angler » 16 vel 2016, 15:49

Rusko, obzirom na klimu da li si probao koju englesku snjuru ala Snowbee, Norris, Barrio i sl?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la rusko » 16 vel 2016, 20:06

Snowbee imam za Scott stap u klasi 7… Ne znam koja tacno snjura je u pitanju, ali je sporotonuca i daje jako dobar kontakt sa muhom. Tu kombinaciju stapa i snjure koristim kada pecam u plitkoj vodi i ako ne puse pretjerano puno. Nije losa i vrijedi ih isprobati. Norris nisam imao priliku probati a nisam ih primjetio ni u radnjama. Barrio snjuru sam imao priliku zabacivati kada sam testirao stap od jednog frenda… ta snjura je bila nesto poput "skagit snjure" za jednorucni stap. Prakticna za spey, ali (po meni) samo za to… preferiram snjure za visenamjensku upotrebu, pa mi zato nije bas legla… Ali u sustini nemam neko iskustvo s njima, pa mi nije "svaku vjerovati" :-)
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Boron III X

Post Postao/la Kovach » 17 vel 2016, 03:17

Kolege cestitke na pronovi, da ih dugo koristili i dobre ribe ulovili! <championvanja>

Bistro!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”