Mušičarenje za pocetnike

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la angler » 25 tra 2016, 17:42



coa
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:25 vel 2016, 05:11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la coa » 01 svi 2016, 22:58

Jesam ali ne odgovaraju. Ako bilo ko zna da li ova ili bilo koja prodavnica u Sarajevo ili neki drugi grad u BIH ima Gerys stapove i opremu neka mi kaze. Znam da sam dosadan ali vam unapred zahvaljujem. :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la angler » 02 svi 2016, 04:17

Znam jos samo da je Greys i Hardy uvozila neka radnja iz Banja Luke, za detalje zaista ne znam.

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la Klenolovac » 02 svi 2016, 13:53

Trend M&V je naziv veleprodaje a maloprodajne prodavnice su Vrbas i Ribocentar. Na linku imaš adrese i brojeve telefona

http://www.srdbl.com/prodavnica_1.html
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

coa
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:25 vel 2016, 05:11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la coa » 12 svi 2016, 12:34

POzz, opet ja. Narucio sam stap Greys GR 50 klase 4 duzina 8. Sada imam problem da pronađem odgovarajucu snjuru. Nude mi se brojne marke. Jedan od vasih savjeta je da ne zalim novac za dobru snjuru. Mozete li da mi kazete koja je to dobra snjura ili nekoliko njih. Takođe me zanima koje lidere da izaberem nude mi se oni od 7,5 i 9 feet -a. I stvarno bih volio kada bi mi dali savjet koje muve da narucim. ( Nase reke su dosta slicne pa zelim da mi kazete imena vasih favorita za određene mjesece).


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la angler » 12 svi 2016, 15:23

angler je napisao/la: Akcija da bude medium do medium fast. Ne brze niti sporije da ne bude glavobolje u startu. To je uobicajena preporuka za sve pocetnike u uslovima na kojima zelis mahati.
Znaci narucio si ljepsi stap koji ima brzu (fast) akciju. Ok, mozda ti bude odgovarao. Prva glavobolja je snjura za fast akciju i po mom ukusu sa razlogom za malo kraci stap od 8'. Vidim da nemaju 4# u 8'6". Snjure u klasi WF4F plivajuca. Neko ce predloziti DT snjure ali ja ih nikad nisam koristio..stvarno nisam imao potrebe za njima.
Scientific Angler GPX i Trout (sad GPX rade pod nazivom MPX pa se GPX mogu naci na snizenju), Rio Gold (oprezno sa Rio snjurama da te ne povuce ono za duge distance jer su neke teze i za dvije pa i do 3 klase iako pise WF4F). Imam fino iskustvo sa Greys GRXi snjurom koja je mnogo jeftinija ili Hardy Premium. Ima jos tonu proizvodjaca ali ne preporucujem ono sta ne probam.
Licno bih za pocetak uzeo jeftinu snjuru kao recimo GRXi ili SA AirCel ili Frequency ili Rio Mainstream koje su isto dobre jer na pocetku musicarenja bice snjure i na granama i pod nogama pa nekako lakse kad se osteti neka od 20-30E nego ona od 80-90 Eura
Koje ti se marke nude?

Predvez uzmi od 9 stopa iliti 2,7m debljina 5X. Debljinu podveza ces mijenjati zavisno od velicine udica i baja.

Sto se tice baja (musica) i nasih godinjih favorita...to bi bio malo poveci spisak. Zato razgledaj malo po forumu gdje su musice i vidjeces sta pretezno koristimo. Sve zavisi od godinjeg doba, doba dana, vremena, rijeke i podneblja...i naravno koje ribe.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la tommylee » 12 svi 2016, 21:21

Koja rijeka i koja riba?
Za strunu imaš masu toga zavisi gdje si planirao kupiti?

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la Clavis » 13 svi 2016, 14:50

Samo da dodam, ja sam imao problema sa DT kad sam počinjao....

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la montana » 14 svi 2016, 05:53

DT je dobar za rolanje, ali da mases suhu muhu s njom na pocetku, moglo bi ti prisjesti. Drzi se WF-a jer njom mozes oboje. <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

pipan
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:10 lip 2016, 16:36
Lokacija:Sandzak Novi Pazar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la pipan » 10 lip 2016, 21:44

Zdravo , zainteresovan sam za Musicarenje vec se kanim godinu dana da kupim i doslo je vreme . Zelim da mi obj razliku između musica (strimer ,amerikaner,nimfa i suha ) ?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mušičarenje za pocetnike

Post Postao/la montana » 10 lip 2016, 23:26

Dobro si izabrao musicarenje. Znaci da si na pravom putu. <championvanja>

Vidi, vecinu toga sto si pitao mozes naci na forumu pod musicama.
Evo cu ti ukratko i lajicki nabaciti grubo objasnjenje sta je sta, da dobijes sliku u glavi.

Ugrubo, strimeri su "muhe" koje obicno imitiraju ribu, vodozemca, neku zivotinjicu koja pliva po vodi ili ispod nje. Obicno se prave na krupnijim udicama i imaju otezanje ili veci otpor zraka, te zahtijevaju i jaci pribor za njihovo zabacivanje i pravilno vodjenje. Bas tako, kakd rekoh vodjenje, znaci strimere vucemo kroz vodu da docaramo neki zivi plijen.

Taj izraz "amerikaner" jos nisam cuo, pa necu nista odgovoriti. Nadam se da nije kakva provokacija na racun nas iz Amerike <jelmekotrazio>

Nimfe su imitacija larve musica. Na njih se lovi sve i svasta, a rade tokom cijele godine. Ima ih raznih velicina i otezanja. Odabirom velicine i izgleda nimfe pokusavamo ponuditi ribi najslicniju nimfu koju ona tada jede. Otezanje je bitno da bi mogli tu nimfu potopiti na zeljenu dubinu. Treba pazljivo birati otezanje da ne dobijemo pretesku nimfu koja ce stalno zapinjati za dno ili prelaganu koju ce voda izbacivati i drzati pri povrsini.

Suhe muhe su sve ostale musice koje mozes vidjeti na povrsini vode. To su one muhe koje riba kupi sa povrsine i ostavlja one lijepe krugove od kojih nama musicarima zastaje dah.

Imas jos i vlazne muhe i emerdzere. To je prelazna varjanta izmedju nimfe i suhe muhe. Ove se nalaze ispod same povrsine ili na povrsini vode ali ne vire iz nje. Znaju davati odlicne rezultate...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”