Pastrmke

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 24 kol 2015, 11:39

Tri djecaka u ribi... ovaj mali nas je rasturio! <titinpionir>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 24 kol 2015, 18:07

Ma da sam i ja bio Hamza bi nas rasturio. <jelmekotrazio>
Milina vas vidjeti sve skupa, a i ulove. Bravo majstori <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 24 kol 2015, 19:54

Hamza je postao ozbiljan musicar. A tek sto veze baje, da ne pricam. Brate, falio si sto jes'. Imam jos nesto slika, ali mi je neki problem sa internetom <ribarcina>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la zlaja » 24 kol 2015, 20:21

Bravo dječaci , Hamza prešišao učitelje <championvanja>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la tommylee » 01 ruj 2015, 15:35

Tek sad vidim ove fotke bravo ekipi a ovaj mali opasan qronjica <championvanja>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 01 ruj 2015, 16:51

Jasta je. Neki dan mi je navezao nimfe za plotice tako dobre da skoro nisam imao zabacaja da riba nije uzimala. Vecinom 2-2,5kg komadi, a poslije smo presli na lipljena gdje su nimfe jos bolje se pokazale.

Ovu njegovu veliku kalifu sam ja vidio i ubo dan ranije. Ovaj dan, lovili smo malo nize i riba odlicno radila. Odlucim da se ponovo okusam sa ovom i krenem prema njoj. Mali pita sto idem kad mi riba tu dobro uzima i tu vidim da je jako mudro shvatio da imam neki tajni plan. Dok sam vezao suhu muhu da joj zabacim, Hamza je vec stajao pored mene i skenirao vodu. Lagana prica i ponovo me upita zasto sam bas stao na ovo mjesto... Kao po narudzbi, kalifa se njezno dize na muhu uz samu drugu obalu tako da su joj ledja i peraje kompletno izasle iz vode. Hamza zatreperi i samo prosapta:"Evo zasto si ti ovamo dosao,a dole radi kao luda". Tada sam u njemu vidio sebe prije 30 i kusur godina. Pomislim, svakako sa mojim vidom ovu cu muhu navezivati jos barem 5-10 minuta, rehoh mu da joj zabaci on. Oci su mu zasjale od srece, ali posto je jeko lijepo vaspitano dijete, kaze nece jer je to "moja riba". Kad sam mu ponovio da zabaci i da meni treba previse vremena da svezem, Hamza mi sapatom rece hvala i poce izvlaciti snjuru istovremeno masuci stapom. Prestao sam vezati i odlucih da gledam taj divni prizor. Nakon desetak poteza stapom duzina snjure je dostigla potrebnu udaljenost. Pomislih u sebi dosta je Hamza, ali on je vec to i sam znao. Polozio je muhu na vrh nosa kalifaci, tako da je ova krvnicki zgrabila ponudjeno. Bio je to prizor za kakvog musicarskog filma. Kalifa je skakala kao tarpun. Hamza me zamoli da je prihvatim meredovom. Neka, meredov ce ti trebati za 7-8 minuta, a bolje ti je zamoliti Ruska koji je stajao tridesetak metara nize. Tako je i bilo. Kalifa je okrenula niz brzak prema Rusku. Borba je bila odlicna. Rusko i ja smo imali cast da uzivamo u prizoru koji se rijetko vidja. Hamzin musicarski san postaje stvaran. Slikali smo ga sa ribom, a sjecam se da nam je nakon slikanja od uzbudjenja rekao da se sad mi uslikamo jer bez nas on ovo nebi ulovio...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 01 ruj 2015, 18:53

Ma jasta je nego falila prica ovog kalibra da uljepsa slike.
Hamza, ne samo da je dobar musicar vec pravi gentlimen na vodi. Definitivno "kompletan musicar".
Mnogi tj vecina bi trebali od njega stosta nauciti!

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la soha » 01 ruj 2015, 20:37

A sto je lijepo cuti ovakve stvari o zetu <jelmekotrazio> :135: :135: :135:

KLEN <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 01 ruj 2015, 21:57

Pa tebi je doduse dao kamaru nimfi! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pastrmke

Post Postao/la angler » 02 ruj 2015, 05:12

Pocinje frka :shock: <valjanjeodsmijeha>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la soha » 02 ruj 2015, 18:36

montana je napisao/la:Pa tebi je doduse dao kamaru nimfi! <valjanjeodsmijeha>

Pa ako nece meni - kome drgom :).
A zaboravio si reci da je i Dzevdo bio siroke ruke i da su mi napunili kutije, da vise nisam imao gdje da redam muhe <djed>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la soha » 02 ruj 2015, 18:37

angler je napisao/la:Pocinje frka :shock: <valjanjeodsmijeha>

:baseball: :135:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la montana » 02 ruj 2015, 22:36

soha je napisao/la:
montana je napisao/la: A zaboravio si reci da je i Dzevdo bio siroke ruke i da su mi napunili kutije, da vise nisam imao gdje da redam muhe <djed>
Krajina je to rodila. Njihova gostoljubivost i toplina se tesko drugdje moze sresti. <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Seha » 03 ruj 2015, 12:01

montana je napisao/la:Jasta je. Neki dan mi je navezao nimfe za plotice tako dobre da skoro nisam imao zabacaja da riba nije uzimala. Vecinom 2-2,5kg komadi, a poslije smo presli na lipljena gdje su nimfe jos bolje se pokazale.

Ovu njegovu veliku kalifu sam ja vidio i ubo dan ranije. Ovaj dan, lovili smo malo nize i riba odlicno radila. Odlucim da se ponovo okusam sa ovom i krenem prema njoj. Mali pita sto idem kad mi riba tu dobro uzima i tu vidim da je jako mudro shvatio da imam neki tajni plan. Dok sam vezao suhu muhu da joj zabacim, Hamza je vec stajao pored mene i skenirao vodu. Lagana prica i ponovo me upita zasto sam bas stao na ovo mjesto... Kao po narudzbi, kalifa se njezno dize na muhu uz samu drugu obalu tako da su joj ledja i peraje kompletno izasle iz vode. Hamza zatreperi i samo prosapta:"Evo zasto si ti ovamo dosao,a dole radi kao luda". Tada sam u njemu vidio sebe prije 30 i kusur godina. Pomislim, svakako sa mojim vidom ovu cu muhu navezivati jos barem 5-10 minuta, rehoh mu da joj zabaci on. Oci su mu zasjale od srece, ali posto je jeko lijepo vaspitano dijete, kaze nece jer je to "moja riba". Kad sam mu ponovio da zabaci i da meni treba previse vremena da svezem, Hamza mi sapatom rece hvala i poce izvlaciti snjuru istovremeno masuci stapom. Prestao sam vezati i odlucih da gledam taj divni prizor. Nakon desetak poteza stapom duzina snjure je dostigla potrebnu udaljenost. Pomislih u sebi dosta je Hamza, ali on je vec to i sam znao. Polozio je muhu na vrh nosa kalifaci, tako da je ova krvnicki zgrabila ponudjeno. Bio je to prizor za kakvog musicarskog filma. Kalifa je skakala kao tarpun. Hamza me zamoli da je prihvatim meredovom. Neka, meredov ce ti trebati za 7-8 minuta, a bolje ti je zamoliti Ruska koji je stajao tridesetak metara nize. Tako je i bilo. Kalifa je okrenula niz brzak prema Rusku. Borba je bila odlicna. Rusko i ja smo imali cast da uzivamo u prizoru koji se rijetko vidja. Hamzin musicarski san postaje stvaran. Slikali smo ga sa ribom, a sjecam se da nam je nakon slikanja od uzbudjenja rekao da se sad mi uslikamo jer bez nas on ovo nebi ulovio...
Odavno neprocitah nesto krace a sladje.. Bistro majstori al ste ocefili za 10.. Svaka cast
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pastrmke

Post Postao/la Kovach » 04 ruj 2015, 13:57

Svaka cast kolegama i za ceif i za fotke, a posebno drugu Montiju za pricu. BISTRO!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”