Losos

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Losos

Post Postao/la montana » 14 stu 2012, 04:16

Danas malo u prirodu i da oprobam jedan stap koji je kupio prasinu. Rijec je o St. Croix-u Imperial 905-4 (9', 5wt, 4 dijela). Eh, pa pukao je. Tamo na polovici, na sastavu drugog i treceg dijela. Da krenem ispocetka. Potok, kakve ja volim, a trazim krupne potocare i Steelheade. Kazu ubacili vece kolicine ribe od 20-30cm da se same spuste do Michigenskog jezera. Kontam da ne pretjerujem, odoh se igrati sa njima. Stap 5-ica sa intermediate providnom snjurom i malo drecavih kamenjarki i strimera. Hodajuci uz potok, mnostvo uginulih Coho i Chinook lososa koji su se mrijestili prije par sedmica. Nigdje nikakve pastrmke, ni divlje ni poribljene. Voda mala i bistra. Dva sata na minusu, ali Monty se ne predaje. Stap obrastao injem. Bacim pod jedno oboreno drvo i zakoci... losos (King Salmon) u punoj snazi, nekih 110cm i 12kg. Nije bas cest slucaj, a sa mojom "cackalicom" od stapa jedva ga savladah. Nemadoh kamere, pa se sjetih mobitela (izvinjenje za ruzne slike). Stap se savijao nenormalno, ali je izdrzao. Losos se samo valjao po dnu uz desetak bijegova "u dalj" kao saran. Neki deda i baba zastadose da vide. I oni se cude velicini lososa. Pustih ribu i naravno ponovo zabacaj pod to drvo. Opet riba. Nijansu manja (oko 1m). Medjutim ovaj se borio drugacije. Pusti me da ga privucem, a onda u skokovima na sve strane. Bio je oko 10kg. Napokon ga smirih i taman da ga uzmem, a jos jedan bijeg u daljinu, i taman kad ga zaustavih, on skoci i zacuh pucanje stapa. Izvukoh i tog "malisu" vukuci rukama, ali nije mi bilo do slikanja. Sutra saljem stap na reklamaciju. Moracu slagati da mi je uzela riba od dva kila... ma reci cu im da me Seha nagovorio... <jelmekotrazio>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Losos

Post Postao/la angler » 14 stu 2012, 05:16

Sad si definitivno usao u doktorsku titulu ribolova...nema dalje <championvanja>
Svaka cast doktore...evo za tebe u prvom safu <juma>

Kazi im samo da ti je stap slomlia riba "za nijansu manja od predhodne"....detalje ne spominji <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la rusko » 14 stu 2012, 06:47

Bravo Monty! <championvanja>

Losos je luda ribetina u borbi, najcesce jurisa daleko pa se onda izbaci.... Borbe znaju trajati jako dugo...

Nego... Vrijeme ti je za dvorucne stapove :wink:
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la zlaja » 14 stu 2012, 08:10

Bistro Doktore, ogromne ribe,čestitam. Tražiš belaja sa malim mahačem protiv toliki zvijeri, prelijepe ribe veličine baš kao unske mladice zato teški blinker štap i opleti.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Losos

Post Postao/la tommylee » 14 stu 2012, 09:17

Ja se ne bih bunio da mi ovolika riba polomi mahač,Monty ovo je ulov života <championvanja>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la montana » 14 stu 2012, 09:50

Hvala drugovi, trudio sam se, moze prolazna, a doktorat kad legne jedna mlada koju sanjam? <jelmekotrazio>

Vise mi zao stapa, obicno na ove ribe idem desetkom, a petica ni pod razno. U katalozima preporucuju od 7wt pa na vise. Nisam imao strpljenja, pa zategoh malo vise. <jelmekotrazio>

Tesko Zlaja za blinkeraj, potok je to i voda relativno plitka sa par virova... neka blinkeraja za mladice kad odemo skupa!

Borac je odlican, divlja po vodi na sve strane. Zaista uzitak, pa nek' pukne i stap, kako Tommy rece!

Evo jos jedna slicica od mnostva losih. Besplatan mobitel, pa su i slike u skladu sa cijenom! <valjanjeodsmijeha>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la Clavis » 14 stu 2012, 10:22

Čestitke brate, nemam riječi!

Nego sad kad si se fino navuko, ne vjerujem ti da nećeš opet otić', uzmi onaj kačket sa kreditnom karticom i šarafom, pa snimi potok snimi njega snimi štap, snimi nanu i dedu kako se ibrete, pa nam to sve fino postavi da se još malo i mi čuda nagledamo :D

Haj dabogda ti "mlada" strimer na godinu uzela!

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la Han » 14 stu 2012, 10:39

Bistro Monty, steta sto slike nisu kvalitetnije
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la soha » 14 stu 2012, 12:28

Bistro kralju, ti bas uzivas s tim ribetinama <championvanja>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la Seha » 14 stu 2012, 12:31

Eto ga king majka mu stara.
U par navrata sam ti ga u postovima pozelio i napokon evo ga. Pocinjem bacat kasike ovo mi stvarno ide od ruke <123321>
Svaka cast majstorski, a za stap sam ja vec kontaktirao Stefani. <jelmekotrazio>

Bistro majstoru <championvanja>
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la senad » 14 stu 2012, 13:02

Uzmi, bolan onu HD PRO - film mores napravit', samo je fiksiraj na kacigu
Bistro, doktore! <juma> <juma> <juma>
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la montana » 14 stu 2012, 18:46

Seha je napisao/la:Eto ga king majka mu stara.
U par navrata sam ti ga u postovima pozelio i napokon evo ga. Pocinjem bacat kasike ovo mi stvarno ide od ruke <123321>
<jelmekotrazio>
De vidi kako cemo igrati sa Alzirom? <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Nebih isao, na Kingove sam i zaboravio, al' si me podsjetio! Brine me Senad, zna da sam musicar, a ne motorist. Otkud mi sad kaciga na glavi? <valjanjeodsmijeha>

Clavis, mlada koju sanjam je imala preko 35kg, na zadnjem "sastanku". Stara je to lopina, vidim je ponekad, ponekad mi uzme i ode, ponekad mislim da je to san. Ponekad mislim da sam jos zelen igrac za nju. Svake godine promijeni mjesto, ali je nadjem od prve. Vise znam sta voli. Mozda i ona hoce da se igra samnom. Izlazila je i proplivavala polako ispred mene, valjda da mi pokaze silinu kojom raspolaze. Srce da iskoci od lupanja... Sav sam se stresao kad sam cuo za desetak mrtvih mladica u toj zoni... Brinem se za nju, k'o najboljeg druga.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la Seha » 14 stu 2012, 18:50

I ja kontam uzeti tu kameru a kacigu sam skonto onu za biciklizam. Valja i ako naidje kakav medjed <valjanjeodsmijeha>
Ako si libero i hoces gledati utakmicu javi se na pp da ti dam kodu :wink:
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la Clavis » 14 stu 2012, 21:36

Ne vjerujem ja da je njoj sta bilo, 35 kila je nije malo ni dzabe :) Čeka ona! Pa ti sad vidi kako ćeš joj prići.

Ja zivim na jedno preskakalo od mladica, vec 27 godina, nisam je kacio, doće... mozda zimus.... jednom godišnje uplatim sebi u januaru, dan za varaličarenje po reviru, amo pastrmke su mi sklonije i mladuljci, jos se golema zenka nije zaletila.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Losos

Post Postao/la AlaS » 14 stu 2012, 21:48

Monty druze svaka cast cestitke za king lososa ,za stap neznam sta da ti kazem osim da drugi put uzmes kakav 50gr spin stap pa pecas ko covjek a ne ko musicar :grin: :grin:
slika
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”