Štuka

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Štuka

Post Postao/la senad » 15 ožu 2017, 11:54

Pošto nemam vremena istraživati po netu (lakše mi biti ljendohan :mrgreen: ), hajdete, molim vas, nabacajte ovde šta bi bili dobri mamci i kako ukombinovati sistem za ove aligatore.

Želim ove sezone na Starači uloviti jednu i ovom tehnikom, a Kovach i ja već imamo dogovor da to zajedno odradimo. On ima spremljinih nekih strimera, a čudi me da Tommy do sada nije izbacio nešto vezano za ovu temu jer znam da oko njega ima štuka.

Dakle, ošinite ;)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Štuka

Post Postao/la tommylee » 15 ožu 2017, 15:27

Svi oni moji strimeri su dobi nema tu puno mudrosti.
Ja bih to podjelio na par kategorija:
-teški (dubokoroneći)
-lakši (bez otežanja sporo tonući)
-plivajući (poperi,slajderi...)

Najlakši za izradu su lakši,to su obični minnow strimeri.
Pored izrade oni prednjače i u lakšoj prezentaciji za mušičara.
Što je teži ili veći strimer to ga je teže plasirati!

Ja sam nabavio u ove svrhe štap klase 10# i sa doborom strunom to nije problem zabaciti ni voditi.
Nažalost slaba mi je ralizacija,nemam dovoljno vremena da se posveti ovoj tehnici i ribi :(

Ako pribor bude u narednom periodu još uvjek moj planiram na jezeru iz čamca se oprobati!

Senade kucaj: minnow streamer i vidjećeš milion jednu kombinaciju.
U alternativne svrhe nađi komad kože sa nekom dlakom,tipa zec,izreži trakicu spoji i nakiti na udicu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Štuka

Post Postao/la angler » 15 ožu 2017, 17:27

Nisam se bravo tim slatkovodnim barakudama sto ne znaci da i necu bas na Staraci.
Ja to gleam ovako, bas kao i vi, pocetnicki. Mazda i grijesim, a i kako bih drugacije naucio ako ne na greskama.
Stuka ima veliku labrnju i vecinom napada iz zasjede. Potrosice na ganjanje najvise proporcionalno energiji koliki je plijen.
Ako je bistra voda opleo bih po povrsini kojekakvim misevima, a malo dublje sa prirodnim dekorima imitacija koje su najbrojnije u jezeru. Ako je mutna voda onda crnim ili drecavim kombinacijama boja. U svakom slucaju bih koristio velike strimere.
Veliki strimeri ne znaci i da su teski osim ako su pravljeni od krzna, a Staraca je relativno plitka tako da neka posebna otezanja na strimerima ne bih ni koristio. Ali sad to sve zavisi i od snjure. Znaci kombinacija mali hejbet :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la rusko » 15 ožu 2017, 19:47

Nemoj teske i velike strimere ako nisi vican zabacivanju… Meni su ovi omiljeni, jer ne vazu nista:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=r0U8_CWqAq8[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dgWIwW7E3H0[/youtube]

Poppersi su zanimljivi, vizualan efekat je zestok kad ga napadne stuka.
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la Clavis » 16 ožu 2017, 00:48

Ja u zadnje vrijeme preferiram tonuću špagu ili predvez....ništa utega na bajuke.... em nemoš džig dobaciti nigdje...em strimer gubi na "radu"....


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la montana » 16 ožu 2017, 04:19

Pa, ja stizem u Sarajevo 27. marta i imam jaku zelju da uhvatim stuku na strimer prije Senada <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Ako Senad plati pivu, mozda mu i ostavim koji strimer <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la Kovach » 20 ožu 2017, 10:26

Ma Senade ne sekiraj se samo da ja nađem u ovih par dana praška kod kineza napraviću ja njih svake vrste ako me zena ne natjera da prvo prasinu ocistim <valjanjeodsmijeha>

Monty ponesi ti nama tog flasha namotacu ja sam veci je ceif nego na te njihove loviti. Treba i odmoriti, pivu ili kafu popiti dok se namota koji strimer :wink:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la senad » 20 ožu 2017, 13:23

Eto, sve smo se dogovorili. Vi obezbjedite strimere, a Adi će pive :D
A ja... ja ću da PRVI da uhvatim štuku na mahač na jezeru :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la Kovach » 21 ožu 2017, 02:44

Što se mene tiče dogovoreno . Ja prekosutra idem u Mostar i prebirem sve jednu kinesku radnju u potrazi za repromaterijalom. Čuo sam se ja sa Montyjem prije par večeri i upravo smo to dogovarali. Bože nama zdravlje okupićemo se ako ništa da tu Adijevu pivu popijemo <adipiva> pa štuke ako bude onda još bolje. Bistro!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la montana » 21 ožu 2017, 18:40

Samo veselja da bude. Vidjecu za tog flasha, imam nesto toga i dole. Vidimo se uskoro momci!!! <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la rusko » 21 ožu 2017, 19:54

Ebga… ja cu iz Skandinavije samo da vam masem sa ove strane monitora… u znak pozdrava… :-(

Niste nista ako ne napravite strimer sa glavom od pivskog cepa… dobar kao teg, a daje i dobru vibraciju :mrgreen:

BISTRO!
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Štuka

Post Postao/la montana » 25 ožu 2017, 09:15

Hahaha, i jos svjetluca. Bistro tebi nas brate sa sjevera <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”