Moffitt

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Moffitt

Post Postao/la rusko » 07 sij 2012, 22:37

Sta mislite o ovom fazonu:
(Kompletan video imate ovdje: MOFFITT ANGLING)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=28vbZnPpYS8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t1XcbnbcaZ8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0-gk9-IXTjw[/youtube]
slika slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moffitt

Post Postao/la zlaja » 07 sij 2012, 22:58

Inovacija za 10, čak možeš koristiti više muha a samo jednu udicu, jedino mi učinkovita kontra ostaje pod sumnjom...čovjek demonstrira idealno prihvatanje mušice i davanje kontre na vanjski dio usta(riba se manje povređuje) pa vidim da to ide promocija c&r ,sve je to okej ali postoji milion mali načina i uglova pod kojim riba privati mamac,ja se znam čudit pod kojim uglom je vobler u ustima ...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moffitt

Post Postao/la rusko » 07 sij 2012, 23:12

U pravu si Zlaja... ovo se promovise kao bolji fazon za one koji preferiraju C&R...

Sumnjam da je efikasan za sistem sa vise muha, jer kada riba uzme prvu muhu u nizu, mala je vjerovatnoca da ce pustiti da joj kroz usta projure sve ostale pa tek onda udica da se zakaci...

Slican fazon koristim kada pecam iglicu, jer ona prvo udara kljunom, pa onda grize tako da je jako tesko zakaciti, medjutim ako se udica postavi 10 cm dalje od strimera, situacija se drasticno mijenja...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moffitt

Post Postao/la angler » 08 sij 2012, 05:30

Ajoj...evo nas k,o sarandzije...sistem na dlaku <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha>
Iskreno, jedino skidam kapu zici za skidanje udice...i sve to ako je udica bez kontra kukice.
Ovaj sistem u lovu zubatih riba tipa stuke i nekih morskih slobodno zaboraviti. Dok prodje monofil kroz zube osteti se ko da je provucen kroz rashpu (turpiju).
Prikazuju montazu, a ne i "demontazu". Znaci ako zelis promjeniti muhu moras mjenjati citav sistem.
Rezime mu ga dodje....napravis nekoliko "gumenih" muha pa poslije isti broj sistema ali samo za neke ribe vecih usta.
Volio bih vidjeti da je uhvacen lipljen na ovaj sistem. Cisto sumnjam da bi lipac dozvolio da mu kroz usta "svira gudalo". :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moffitt

Post Postao/la rusko » 08 sij 2012, 09:25

Imas snimak promjene muha na onom linku sa kompletnim videom.. nesto slicno postavljanju onih stopera za plovak... Koji u sustini zahtijeva da muhe kupujes od njih sto je odmah minus u mojim ocima...

Alatka za vadjenje udice je okej... ali ako je udica bez kontrakuke onda ces je lagano izvuci sa bilo cim, tako da sumnjam da ce neko rado dati za komadic plastike i metala 70 dolara...

Za morske ribe mozes efektivno koristiti ovaj sistem, ja ga koristim za iglice... udicu kacis sajlom... kevlarom ili na deblji fluorokarbon.
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moffitt

Post Postao/la angler » 08 sij 2012, 11:28

Nisam vidjeo taj dio mjenjanja muhe ali kako ti rece njihove musice...nek zaborave :grin:
A zicu kupiti od njih kad se lijepo moze saviti kuci. Cuj 70 zelembaca za komad zice....ma nisu normalni. E tako ja dobijem odmah averziju na sve ponudjeno.
Koristio sam monofil 0,45 za predvez pa ga nesto presjece bolje nego bih ja ziletom. Udarac skoro da nisam ni osjetio. Nista bez sajle.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moffitt

Post Postao/la rusko » 08 sij 2012, 14:19

Onda je sajla najbolja, samo je u tom slucaju trebas otezati kraj udice, kako bi mogao lakse zabacivati i imati manje mrsenja... Ja napravim strimere na manjoj tubi, onda stavim dva do tri gumena stopa za plovak i s njima regulisem razmak izmedju strimera i udice... Ovakve strimere koristim:

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moffitt

Post Postao/la angler » 08 sij 2012, 22:26

Ove dlakave i ja preferiram, jedino sto ih pravim na udici sa dosta duzim vratom. Iglica ima obicaj pratiti strimer i cupkati ga za kraj, rijetko kad udara u "glavu" kao ostale "normalne" ribe :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moffitt

Post Postao/la rusko » 08 sij 2012, 22:41

Mogu se napraviti i na duzoj tubi... pa onda udica na kraju... to dodje skoro pa isto, samo oslabi rad strimera...

Imao sam jednom priliku da sa broda gledam iglice kako napadaju jato manje ribe... zalete se i prvo je kljunom samo udare/povuku sa boka... "osamute" je, puste... pa onda ugrizu... to me naucilo da kada osjetim da iglica povuce strimer, zastanem sa povlacenjem sekundu-dvije... pa onda kontriram...

Ovdje iglice i nemaju nesto velike zube, pa se sa fluorocarbonom cak i manje debljine (ja rijetko koristim jaci od 0.25) mogu komotno loviti...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”