Rojenje...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rojenje...

Post Postao/la darzi » 10 svi 2016, 08:24

Tommy ne znam šta si po profesiji, ali ako ne radiš kao profesionalni fotograf za National Geographic onda ne radiš ono u čemu si najbolji. Ove tvoje fotke Drine, muha, riba i uopšte prirode su prelijepe. Stvarno si šampion. <championvanja> Čestitam i ne smanjuj gas.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 10 svi 2016, 13:19

Ma kakav profesionalac,obično snimam telefonom,foto aparat mi nije nešto.A prosto to volim i hoću da prezentujem naše ljepote!
Većina nije ni svjesna šta imamo i većina to nemilice gazi!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 10 svi 2016, 19:07

tommylee je napisao/la:Većina nije ni svjesna šta imamo i većina to nemilice gazi!
Bravo <championvanja>

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 13 svi 2016, 14:28

Sinoć, a inpirisan onim starim bajama što Angler skoro objavi od onog Trampe, izvadim sovino peroi krenem motati. Sjetio se jedne baje što će joj uskoro kod nas vakat.

Ono što je interesantno za nju, kad se roji, možeš imat i pečenu kokoš na štapu al lipena neće bit ni za lijeka bez te imitacije. Znam ima još sedgeva roje se al ovaj je kod nas poseban ko da sadrži poseban vitamin pa ga kupi nemilice.
Sjećam se kad smo počeli ozbiljnije mušičariti, jaran otišao u Sokolovo na Sanu bez mene, doživio to rojenje i taj skok ribe, navečer mi rukama i nogama objašnjavao kakva je muha, jer je u zavađi sa entomologijom a pomalo i bojama. Pitam ovog iskusnog starog ribara što je isto bio na vodi, reče "Zdravlja mi kupi keten...."

Elem ovo je taj kvasiguz,poskaka, keten,orlić i 500 još drugih naziva:

slika

A ovo adekvatnia imitacija preporučena udica je 12 ili 14

slika


Postoji još i "zeleno s crnim" ali taj piči cijelo proljeće, na Sanici doživi više slave nego na Sani

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 13 svi 2016, 17:08

Bravo Clavis! <championvanja>
Sa Kvasiguzom, crni sa zelenom bocnom prugom, nisam nesto dobro prolazio na Uni (od Sedre prema Krupi, maj mjesec) dok je na istom mjestu i u isto vrijeme smedji sa drap prugom (ovaj na slici) je dao sve od sebe... potocare i to veci komadi.

A sta si namotao sinoc <jelmekotrazio>


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la rusko » 07 srp 2016, 22:15

Posli mi se rojiti po laboratoriji :mrgreen:

slika
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 08 srp 2016, 07:51

Ja sam skoro imao nevjerovatno iskustvo na Drini,naime rojilo se par seđževa.Baš ih milina gledati,pored njih bilo i drugih mušica (majske).Trenutno ivh dana dosta mrava viđam.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la rusko » 08 srp 2016, 12:02

Ja sam nedavno "nastradao" kraj vode, a istovremeno i zestoko ocejfio… Ovdje ima jedan insekt slican komarcu, zovu ga knott… Ujeda i napravi sitne crvene fleke na kozi… Kada se roji izlazi iz vode u ogromnim kolicinama, i naravno odmah napada mene… a njega napada riba… Ludilo, svaki zabac riba, vrije voda… a izujedali me uzduz i poprijeko… Kako sam imao kacket celo mi je ostalo crveno sve do linije kacketa… srecom mi jos ove siske nisu otpale, pa se navlacila frizura… tako da sam se par dana poslije avanture sa knottom furao da sam Gobac <valjanjeodsmijeha>

slika
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 08 srp 2016, 12:15

Kod nas pored mrava piči i ovo čudo, ima da oćoravim, a eto ga svakog jula i to voli poslije kiše....sitna (sitna) maslinasta jednodnevka na 20 udici. Boja tijela je od presudnog značaja za lovnost kao i porebrica, nogice ne trebaju samo malo cdc-a i to je to.

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 08 srp 2016, 14:39

Zeza me aparat loš mu makro a imam sta snimti!
No ove jednodnevke kod nas ne jede,čak ni kamenjarku koju voda nosi nisšta da napadne?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la rusko » 10 srp 2016, 22:50

Što su se zarojile višće na večerašnjoj tekmi… :mrgreen:

"There's a moth, more than one in fact, that lives only on tears," he offered. "That's all they eat or drink."
"What kind of tears? Whose tears?"
"The tears of large land mammals, about our size. "
--
Thomas Harris, Kad jaganjci utihnu…

slika
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 10 srp 2016, 22:57

Kojom brzinom raja to odrađiva, gledam već desetke postova i sprdancije na temu :D

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 09 tra 2017, 23:28

Kreću rojenja:
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 09 tra 2017, 23:33

Ova je jako sitna muva 20# možda i manja,ne znam dali je uopšte bitna?
slika
Par nimfi,redovna kontrola kamenja :mrgreen:
slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 11 tra 2017, 04:07

Strugani paun se ubio za ovo zadnju baju.
Ispod Mustadove 16#, hajd dobro 18#, ja ne idem, bez obzira na vrstu. Mislim da nema potrebe. Ma ne vidim manje motati <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Entomologija”