Rojenje...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 03 svi 2013, 23:32

Jedna muha dvije nijanse, znam da je pravilo da je trbuh blago svjetliji od leđa ali ovoliko i to na jednom insektu. I na šta da čovjek baci naglasak...

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:43

Na veličinu,šalim se,nijansa zna biti presudna,ja mjenjam dok se riba ne javi!
Ovu sam zatekao na ulaznim vratima,prosto me zove na Drinu <valjanjeodsmijeha>

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:45

Juče na Drini je bilo malo ovih i lipljen se jedva javio.Ovu sam uspjeo pokupiti sa vode ali mi nedade da je okrenem i vidim boju stomaka.

slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Kovach » 22 srp 2013, 23:41

Neki dan je ista padala i na Neretvi, ali taj dan nije uzimala nista slicno. Izmjenjali smo citav arsenal svih mogucih nijansi i velicina zute i nista. A onda, u aksam, stari vuk Dzevad nadje muhu i ulovi par lipljena. Montana je bacao adamsa na #22 i kaze solidno mu radila. Ja imao par javljanja na kraljicu vode na #16 i na jednu Dzevadovu kreaciju na #20 ali nista znacajno.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 23 srp 2013, 06:50

Teško mu je sad utrefit...kod nas piči na mrava i to "mokrog", ništa površina.... hoće se koji zeznut u brzacima na osicu ili red tag-a i to je sve....


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 04 ruj 2013, 12:24

Sa kišom dođe i pad temperature.Noću ima dosta rose i svježe je.Pa samim tim i insketi su počeli da se roje.Meni kroz kuću k'o da rijeka teče samo slijeću i provociraju ove male beštije!
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 04 ruj 2013, 12:25

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 05 sij 2014, 19:28

Juče sam se iznenadio na Drini količinom malih kamenjarki a onda i seđževa!
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 05 sij 2014, 20:40

Vjerovatno imali dobre klimatske uslove da se pocnu rojiti.
Obzirom da su ova klima pobudalila moze se desiti da citavu zimu lovimo na suhu baju :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la rusko » 05 sij 2014, 20:47

Citam jutros… Jupiter i Zemlja su u konjunkciji… kontam… sta je sad pa to… i eto, sad mi je jasno…
Znaci - kada nastupi konjunkcija Jupitera i Zemlje, nastupa i rano rojenje…

…il' ce biti da su se jednostavno zahebale? :mrgreen:

Sto imaju lijepu boju… ovdje na sjeveru su tamno smedje…
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 05 sij 2014, 22:18

Eto i to nam se desi,rojenje u Januaru!
Ovdje na Drini ga zovu "zelenaš".

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la montana » 06 sij 2014, 02:45

Zimska rojenja su cesta, a riba ih ne propusta u ovo vrijeme jer nema mnogo hrane okolo. Insekti zbog hladnoce ne lete daleko, a vecina aktivnosti se odvija uz samu povrsinu vode. Danas sam I ja prisustvovao rijenju takvih manjih sedzeva na jednom potoku u Virdziniji I odlicno prosao sa kalifama I zlatovcicama. Ledena kisa nije dala muhama da prokrilaju, pa sam izabrao mokru "zelu" I nimfu maslinastog zeca sa gustom zlatnom prosarom. Smrzo se k'o p....ravi ribar, mokar do gaca, al' riba na stapu lijeci sve! <djed>

P.S. Nemam vise dobrih slika zbog mokrog i zaledjenog objektiva...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 06 sij 2014, 11:26

Dobar ovaj potok!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la montana » 06 sij 2014, 13:38

Potok je idealan za mahanje, ali ribe ima jako slabo jer protice kroz gusto naseljena podrucja, nema zabrane tokom godine, a lovi se na zive mamce te se moze ponijeti 6 riba. Malo sam zbunio lokalce mahacem, pa su izrazili zanimanje za ovaj nas sport te ucinkovitost musicarenja u sred zime za razliku od lova na glistu I pastu. <jelmekotrazio>

Umalo da "upisem" onog bijelog sarana sa srvenom glavom (zaboravih mu ime) od oko 6kg. Izvukao se na izlaz iz vira i kupio nimfe. Prvo sam mislio da je neka PVC kesa zakacena za dno. Otkinuo mi je predvez kao da ga nema. <adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 06 sij 2014, 14:15

Koi šaran?
Znači ni oni nisu bolji od nas,kod mene ovih dana na Drini tuku lipljena sa crvima na tirolca :(

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Entomologija”