Rojenje...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rojenje...

Post Postao/la montana » 06 sij 2014, 14:26

Zalosno. Dole se mora poraditi na zastiti salmonida. Svako malo "slucajan ulov na hljeb, crva, glistu..." Onaj iznad Bosanske Krupe u kanjonu lovio plovkom ploticu I skobalja na hljeb, pa zagrizla bjelica, a odnekud se zaletila pastrmka skoro 15kg I jadan covjek jedva spasio plovak I "tanki predvez" tako sto je izvadio Neman, zanimljivo, na teritoriji koja je "nicija" izmedju voda Bos. Krupe I Bihaca??? Slicno je bilo I u Foci kad je umjesto skobalja, ribar zaprepasten, izvadio kapitalnu pastrmku koju nije mogao pustiti... iz njemu poznatih razloga. A da ne spominjem mladuljke na travu I .... opet pokvarih temu <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 06 sij 2014, 14:44

Dodaj lipljena koji je pa redovan gost na hljebu doktore :D

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 06 sij 2014, 18:19

Kako se pravi taj hljeb <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la montana » 07 sij 2014, 00:36

angler je napisao/la:Kako se pravi taj hljeb <jelmekotrazio>
Metnes vlazan dabing u brasno da odstoji. Glavni konac liznes I nalijepis mrve germe te namotas tijelo. Poprsje uradi sa tim dabingom I nanesi ga cijelom duzinom tijela musice. Malo stiskaj prstima da se sve ujednaci I pusti da nadodje. Prije zabacivanja upaljacem sve zapeci sa svih strana dok sve ne porumeni I spreman si za ribolov! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 07 sij 2014, 21:36

Mogu li posuti ledja churekotom...zbog arome <valjanjeodsmijeha>


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 08 sij 2014, 08:20

Loja sa suhe krave fino umjesiš i nožem zadaš porebricu....izdržljivije od hljeba :) a biološko opet :D

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 24 lip 2014, 14:36

Ovih dana ima mrava na sve strane,usled vlažnosti pored vode komarci su najzastuljeniji,vidio sam još neku svjetlo žutu ali je ne uhvatih.
Ova mi je bila u sobi i na kraju mi sletila na kragnu od majice :?
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 04 srp 2014, 14:59

Još jedan nepozvani gost,
slika

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la Clavis » 04 srp 2014, 21:29

Ove dvije zadnje me podsjecaju na poodmakli stadij jedne od jednodnevki... i rijetko motam ovakve...draze su mi masnije i mesnatije subimago :)

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 19 kol 2014, 22:14

Ova se već po ko zna koji put pojavljuje,dobio sam info da je stanovnik bara:
slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 20 kol 2014, 09:08

Vjerovatno je iz stajacica jer iskreno ja takvu ne vidjeh na rijeci.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la montana » 20 kol 2014, 14:46

I ja sam neki dan se provezao kroz oblak istih upravo kroz barsko podrucje. Mala poplavica I kisno vrijeme, a ove se razletile na sve strane. Jako su masne, jer brisaci nece da osvoje... Krila su im jako upecatljiva, a tijelo tanko. Mislim da treba dobro tanka udica da se ovo cudo naperi da valja. Inace voda prokljuca, ako ima dovoljno ribe... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la tommylee » 20 kol 2014, 14:55

I danas neka bijela jednodnevka je klizila niz Drinu.Bijela riba je nije propuštala odmah se podizala i srkla je.
Nikako da uhvatim jednu da isfotkam.
Trbeao bih kakvu posudicu staklenu po mogućnosti da ih hvatam i kroz staklo snimam.Jer mi odlete sa ruke dok ja sve namotiram.
Ideje?

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rojenje...

Post Postao/la svirac » 07 lip 2015, 22:51

Ja nesto kontam da je ovo Yellow Sally ... mala zuta kamenjarka .... jesam li upravu? Prije par dana na Zujevini ..

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AmJUK2Zqfs0[/youtube]
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rojenje...

Post Postao/la angler » 09 lip 2015, 05:16

Malo je mutnjikava ali mislim da jeste. U Krajini je imtiraju sa tzv "farbani patak" ali je mnogo zakasnila, a i ne cudi me, sve se pobatalilo.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Entomologija”