Izrada muha

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 12 kol 2010, 12:08

Interesuje me da li negdje u Sarajevu postoji klub u koji se može doči i zatražiti od nekog ako je voljan da malo pomogne i pojasni neke sto bi reci finte oko vezanja muha.Pravim muhe več nekih 5-6 god. ali još uvjek mi škripi oko nekih vrsta krila,nimfi,dubing tehnike,i par sitnica.Ako postoji klub ili nešto slično,molio bih vas da mi odgovorite gdje je to.Odnosno da me uputite na traženu adresu.Hvala i BISTRO...
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 12 kol 2010, 13:25

Dobro dosao Kenene na forum a posebno u ovaj "entitet" musicara <championvanja>

Licno ne znam da ima ikakav klub u Sarajevu gdje se mogu razmjenjivati iskustva. Ali kao ideja, zaista je odlicna. Usavrsavanje u pravljenju musica svi smo napredovali postepeno "kraduci" znanje i cake, dolazili sami do nekih rjesenja, a dosta pomogne internet gdje se prikazuje step by step motanje musice. U najboljem slucaju nam ostaje da se upoznajemo, pretezno na vodi ili u nekoj prodavnici ribomaterijala i diskutujemo na tu temu.
Naravno, neka pitanja mozes postaviti i na forumu gdje ce se mnogi potruditi na najbolji nacin da objasne iz licnog iskustva.

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 12 kol 2010, 14:19

Hvala haveru.Nadam se da cemo se sresti ako bog da.Vidim temu da se ganjaju plise po miljacki,a i masala kljenovi.I ja sam cesto dole u zadnje vrijeme.Posto zivim na memli strani hehehehe... tu mi najblize jbg.
Volio bih ako neko zna neki dobar link o motanju muha odnosno krila na sedge muhe jer to mi ne ide haman nikako.Uvjek mi se rascvjeta perka.Hvala...
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 12 kol 2010, 22:25

Vozdra Keno, dobrodosao medju musicave...
Lako cemo za asistenciju, ako nema na youtubu - snimicemo nesto... ;-)

Samo pitaj...

Koje pero koristis za sedga?

Koja vrsta sedga te zanima (pogledaj link pa napisi):

http://business.virgin.net/english.flyf ... sedge.html
slika slika

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 12 kol 2010, 22:39

Obicno koristim vranino ili zenka pacije pero,ali kad god motam ono se rascvijeta na 2-3 pa i nekad vise dijelova.Mislim na ova pera odnosno sedge-ve sa ovog linka otprilike ovakva:
CAD16. Black Horned Tent-winged Caddis (Sedge) Fly
CAD17. Dark Brown Horned Tent Winged Caddis (Sedge) Fly
CAD19. Cinnamon Horned Tent Winged Caddis (Sedge) Fly
CAD20. Green Peter Caddis (Sedge) Wet Fly
CAD21. Brown Morrough Caddis (Sedge) Wet Fly
CAD23. Invicta Yellow Caddis (Sedge) Wet Fly

Ako ima negdje taj link oko motanja ili ako se moze napisati pojasnjenje putem foruma bio bih jako zahvalan da mi neko objasni.

Usput da li ima negdje u blizini sarajeva rijeka tipa Breza,Zujevina,mokro itd.da se je neko merako na njoj(ulovio ponesto) da i ja malo oceifim.pozelio sam pravo.Visok datum za dalje jbg. Hvala ...
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 12 kol 2010, 22:48

Kada vezes pero, prvo napravi 2-3 kruga bez zatezanja oko pera, onda na sljedecem krugu sa koncem malo pritegnes, pa ce se pera bolje skupiti.

Evo sa youtuba par savjeta od Davie McPhaila, koji ima finu tehniku vezanja i efikasne muhe... ja sam gledajuci njegove snimke naucio dosta toga:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iOp0PFMtCzI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gk8cdhy0 ... re=channel[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N2gtmb76 ... re=channel[/youtube]
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 12 kol 2010, 23:19

rusko je napisao/la:Kada vezes pero, prvo napravi 2-3 kruga bez zatezanja oko pera, onda na sljedecem krugu sa koncem malo pritegnes, pa ce se pera bolje skupiti.
Ovo sta Rusko rece za krila to je najvaznije!

Evo par linkova. Na google ukucaj "sedge step by step" i imas dosta toga prikazano.

jedna stranica kluba vezaca..

http://www.flytyingclub.org/index.php?o ... deo_id=754

ili nesto sa foruma..

http://ukflydressing.proboards.com/inde ... hread=1787

ili nesto sa raznih stranica u video verzijama...

http://www.practicalfly.co.uk/flypatternvideos.html


Pa kako je Rusko haveru. Citam da ove godine odmor ti nije isao na ruku. Ne mogu se bas ni ja pohvaliti, doduse kod mene je problem samo termin. Jos ne micem iz ove vreline.

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la kenan_sa » 12 kol 2010, 23:49

Velika ti hvala haveru.Ipak je ovako sa CDC perom bolje nego vraninim.Kopiro sam ovaj link jer ima extra stvari za pogledati i uciti.Pozzz...
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 13 kol 2010, 00:32

Alas ovo je tačno virus i zove se flyinitis :grin:
Angler jel to lego boronac ,vidim ti na avataru pa pomisli da si nabavio zvijer od štapa?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 13 kol 2010, 00:40

Bujrum Alas, osjecaj se k'o u svojoj kuci <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 13 kol 2010, 00:46

Bravo Zlaja, imas nos za te stvari, stigao je prije 2 dana, a mezim ga vjerovao ili ne 15 god. Kako kazu...ko ceka i doceka.
Jedva cekam da dodjem i da ga isprobam, ovako samo prevrcem po rukama i zagledam. Iskreno filigranski rad <championvanja>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 13 kol 2010, 00:54

Pa čestitam druže neka je bistro sa vrhunskim štapom,to je baš ćejf imati na pecanju tako i ja imam jedan spin štap koji mezim već dugo ali doće on meni...
Imam ovo krzno za vaše mušice što sam vam obećao ali Rusko ne dođe ,pa kada dođeš ovamo poslaću tebi samo mi daj na pp adresu i broj koji koristiš u Bosni pa ću ti poslati recimo busom...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 13 kol 2010, 01:00

Da nije koji iz plejade RST stapova :wink:

Hvala drug cestitki i na krznu. Javim ti se kad dodjem.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 13 kol 2010, 01:13

Pa znaš kako je,te firme i ne pomišljaju da ovdje nešto prodaju,da ima jedan RST salmon verzija,ima jedan loomis salmon verzija uglavnom tiha čežnja :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 13 kol 2010, 01:40

Moram priznati da mi je nekad zapao za oko RST, e da me ubijes ne mogu se sjetiti da li je RPL, MPL ili slicno 3.00m 20-50gr. Poredeci sa Sportexom, RST mi je bio kao Aston Martin naspram Mercedesa. Oba dobra ali sa RST je nekakav drugaciji gust.
Za Loomisa sam cuo da pravi odlicne pritke i da su poceli opasno ulaziti u evropsko trziste zadovoljavajuci standarde...znas ono...mi volimo duze rucke, duze stapove i sl za razliku od amera.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”