Mrav

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Mrav

Post Postao/la Seha » 26 tra 2011, 21:46

Ma kakve lekcije svestranost je to, a i malo vam pravim drustvo onako usput ;)
slika


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la kenan_sa » 26 tra 2011, 21:49

Evo ih ko nekad ispod pekare u celebicima uz onaj kameni podzid.
slika

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la kenan_sa » 27 tra 2011, 12:24

Evo ljudi pa se uvjerite da li je seha musicar ili ne. Iskopah ovo iz jedne od tema davne 2006. god.

Postao/la Seha » 02 okt 2006, 16:22

Bas tako "rodjak"..Sjecam se dok sam lovio strugaca i pastrmku na muhe.Znas ono vaser kugla i par musica ! Kako to obicno bude jedna siva od vunice sva ofucana (ko talijanska kurava) sa bakrenim rebrima mi je najbolje radila dok (lokalni nazivi) crni mrav,trula visnja i zeka (svijetlo zuta) su radile sporadicno.
Tad sam najcesce lovio po relativno brzim plicacima sa skoro punom vaser kuglom u ljetnom periodu i samo pustim da rijeka svojim tokom nosi musice koje se valjaju po sljuncanom dnu koje je rijetko gdje bilo obraslo travom.Stap bi drzao skoro okomito i udarci strugaca su bili agresivniji nego kad bi lovio na povrsinske muhe ili imitacije padavca.
Ta su vremena davno iza mene al se uvjek lijepo sjetiti tog perioda.
Bistro musicari !


A ovo je link te stranice pa provjerite sami Hehehhehee...
viewtopic.php?f=93&t=82
slika

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la flyFishing » 27 tra 2011, 12:38

sva se djeca radjaju kao musicari, samo ih roditelji/okolina skrenu na jednu ili drugu stranu :mrgreen:
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mrav

Post Postao/la angler » 27 tra 2011, 16:34

flyFishing je napisao/la:sva se djeca radjaju kao musicari, samo ih roditelji/okolina skrenu na jednu ili drugu stranu :mrgreen:
Ovo ce biti slogan musicarske skole <championvanja>

Joj Keno odakle to iskopa :135:
Evo ga novi agent 002, uvukao se u redove sarandzija i prebire po arhivi :grin:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la montana » 27 tra 2011, 17:52

:875695:

Pa ljudi odaste nam Sehu-tajnog agenta. Tolike godine truda nase tajne sluzbe da Sehu ubacimo u "eno one tamo" i Keno oda tajne podatke. A fino Senad stavio u stare teme. <12345>
kenan_sa je napisao/la:A hoš` kad probiti gumu pa odmoriti dan barem. Samo vozas. Hehhehehe... Kakve ba pogresne ruke. Takvi ne motaju muhe. Samo ti stavi. Hajde cekam temu da postavim i ja svoje ove 2-3.
Nemoj Keno gumu Tite ti. 500 dolara komad, a imam ih 18 na kamionu <smrzlo>

Ma ono za zunzaru i nije bitno! Sve su to zunze, sta zna riba koja je prava :mrgreen:
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Mrav

Post Postao/la tommylee » 08 vel 2012, 10:28

Evo i mojih radova,može to još bolje:

slika

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Mrav

Post Postao/la tommylee » 08 vel 2012, 10:29

slika

slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mrav

Post Postao/la angler » 09 vel 2012, 00:11

E to "moze bolje" je vecinom za nase oci ali se cjeni sta riba vise voli. Sve dok su lovne odlicne su, a meni izgledaju odlicne iako nisam riba :grin:
Uvjek mi je riba vise isla na neugledne muhe....zato i necu da ih popravljam <jelmekotrazio>

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la Clavis » 01 kol 2012, 09:37

Ja tek sad nakvaso u ovu temu, zagledao ove mravuljke malo bolje, tommy, koji lak koristiš, ovi mjehuri se daju zloupotrijebiti :)
znaš kad nimfu spopadnu "gasovi" pa je tjeraju na površinu na emergeing?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Mrav

Post Postao/la tommylee » 01 kol 2012, 12:16

Obični lak za nokte je na ovima.Tanak sloj i par puta ga pređem.Samo mora dugo da se svaki sloj suši.
Sad koristim head cement (ima u BL znaš gdje) i extra je,brzo se suši i budu slojevi ravni,tanki.
Za sada su mi sitniji lipljeni gađali ove mrave.
A s obzirom da rijtko izlazim na njega i nisam neka pravila mogao postaviti.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Mrav

Post Postao/la tommylee » 01 kol 2012, 12:19

Ovi su sa waspijevim cementom:

slika

slika

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la rusko » 01 kol 2012, 12:26

Odlicno si ih napravio... ja sam probavao tijelo sa epoksidom premazivati, ali ih oteza previse...
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la Clavis » 01 kol 2012, 20:55

Killer ants :)

Ma ja vijam sad da nadjem soft body glazuru, strasna stvar, pogotovo za detached style mušice, dok se ne dočepamo bug bond i baterije. Još su skupe u vraziju mater, al vrijede svake marke. Gledam, ono ljepilo i lampa za umjetne nokte, na istom principu radi, kontam da zenu nagovorim da se pocne baviti sa tim pa da se i ja ogrebem.

Nego je li ko koristio hot melt glue? Kupio sam to al jos nisam testirao...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mrav

Post Postao/la rusko » 01 kol 2012, 21:49

hot melt glue sam koristio za neke imitacije rakova... dobro se ponasa samo ga ribe za cas smrve... muhe s njim ne traju dugo i tesko ce ti ga biti "dozirati" na malim muhama. UV knot sense nije losa stvar, ne treba ti lampa ako je suncano vani, samo iznesi muhu na sunce i za par sekundi je tvrda kao kamen... flexibilan materijal za obradu a kad se stvrdne bude kao staklo...

slika
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”