Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 13 kol 2010, 00:07

Jel meni treba viza za ovaj entitet? <jelmekotrazio>
Dobio sam prelijepe strimere na poklon od maestra Senada Kurtagića i žao mi zabacivati jer mislim da ću negdje otkinuti,otežao ih je da bi ja mogao sa spin priborom da izbacujem ,fotkat ću na dnevnom svjetlu da vidite ljepote...


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 13 kol 2010, 00:19

Ma Zlaja, ti si nas pocasni clan :wink:

Senad Kurtagic je stari maher musicarenja. Ne sumnjam da su mu strimeri odlicni. Vidjeo sam dosta njegovih kreacija. Volio bih da vidim te koje imas.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la AlaS » 13 kol 2010, 00:23

neki novi virus je zavladao ovim forumom ,moracu bismiletom otvarat ove teme musicavih :grin: :grin:
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 16 kol 2010, 17:41

Angler evo strimeri od Senada Kurtagića
slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 16 kol 2010, 17:54

Pravo fini streameri!

Dog Nobbler - varijante... ramazanska verzija :-)

Ubili se za kalife kad je hladnija voda...
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 16 kol 2010, 18:08

A to su ti strimeri!

To su tzv wooly bugger na jig glavi ili otezani mesinganim ocima. Radio sam na slican fol u drugoj kombinaciji boja. Fol je taj da mu je rep od marabu pera koje je, kako sam vidis, veoma mekano i pulsira u vodi kad se povlaci. Takodje rebra od neke perke i sve to daje neku cudnu vibraciju koje ribe veoma mami pa su iz tog razloga jedni od najpoznatijih strimera. E sad, koliko ko mastovit toliko ima kombinacija boja: smeđa, žuta, zelena, crvena, plava ili kombinacijom boja. Na tim strimerima mi je zanimljiv mateijal za tijelo.
Sve je nekad pocelo od ovog, kasnije su dolazile varijacije na zadatu temu...

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 16 kol 2010, 18:14

rusko je napisao/la:Pravo fini streameri!

Dog Nobbler - varijante... ramazanska verzija :-)

Ubili se za kalife kad je hladnija voda...

Jos malo crvenog maribua i ubio se za stuke :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 16 kol 2010, 19:14

Mali su oni za stuke... Nego, malo te moram ispraviti razlika izmedju dog nobblera i wolly buggera je to sto dog ima oci, a wolly ne... imas jos jednu varijantu "magnus" koja je sive boje i sa grizli hackelom (neko je davno nekad zastitio bas tu mustru)...

Razlike su u nijansama... medjutim ovo su jako efikasni streameri, moj licni favorit za zimsko doba kada je voda hladna je bijeli dog nobbler sa crnim hackelom i tri para gumenih nogu duz tijela, te par crvenih niti flasha u repu... ubiVa ;-)
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 16 kol 2010, 21:46

Evo koje sam muhe spremio za morski ribolov, samo na zalost ni pola ih nisam probao... zbog raznih situacija (najvise jer nas je bilo 5 na barci kada sam probavao, pa sam se iz prakticnih razloga i ja bacio na panulanje):

1. imitacija ribe koja je najefikasnija bila i dala dva brancina:

slika

slika

2. Kraba/kosmec koju sam vukao po dnu pokusavajuci prevariti koju hobu, ali bez uspijeha... (ovaj put)

slika

3. jos jedna imitacija krabe:

slika

4. Serija "brkana mojih omiljenih krkana":

slika

slika

slika

slika

slika

5. par rakova od kojih je ovaj crni bio jako zanimljiv ribama pa su mu ocerupale noge:

slika

slika

6 "Misur"

slika

... a bilo je jos toga u arsenalu spremljeno za BiH... medjutim...
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la zlaja » 16 kol 2010, 22:21

Pa ljudi vi biste ove moje bolene rasturili na te imitacije riblje mlađi,meni je Senad prilagodio strimere da ih izbacujem spin štapom i vidio sam u probi o čemu je riječ,čak se može voditi kao spužvani peš,a može i ko jig,a vibracija koju spominjete nju nisam baš svario...jer je suptilna...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 16 kol 2010, 22:36

Pa Zlaja, ne kazemo ti mi dzabe da nam se pridruzis...

mi smo ti oni rijetki i najiskreniji prijatelji ;-)

Vibracija se moze pojacati dodavajuci gumene nogice ovim nobblerima koje si pokazao, i/ili iza glave napraviti jedan dio od osisane srnece dlake (medjutim tad mu se smanjuje mogucnost da brzo dodje do dna)... kod repnog dijela treba paziti na to da nisu sve "niti" jednake duzine, posebno flash.... treba ih natapirati kako bi se dobilo pravilno pulsiranje u vodi.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 17 kol 2010, 04:26

I bas Clouseri da budu mutni, a bas mi se svidjaju :( <championvanja>
Prva kraba i iglica su super!

E vala ni meni vibracije nece nikad biti jasne. Ponudis joj zvecku ko crkveno zvono...uzme ga....ponudis strimera...i njega uzme :?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 17 kol 2010, 06:13

angler je napisao/la:I bas Clouseri da budu mutni, a bas mi se svidjaju :( <championvanja>
Prva kraba i iglica su super!
Ja i moja tehnika fotografisanja... nikako njih da ubodem da su cisti, mozda sto imaju flasha na sebi, neke boje se takodje nisu prikazale kako treba :-(

Kraba je pravo lijepa, medjutim upitnik je koliko je efikasna... Vrlo je moguce da su vise su za brosa na majici nego za pecanje :-)

A ova imitacija ribe je super efikasna i pravi se na sljedeci nacin:

1. Na udicu namotas olovo ili neko drugo otezanje.
2. Za tijelo se koristi plastika kojom se inace stite ekrani mobitela ili slicno(malo deblja varijanta). nju izrezes u V-formu (kao sladoled u kornetu sa jednom kuglom :lol: ).
3. Uzmes markere sa "metalnim" efektom i gel sa "glitterom" kojeg obojis u zeleno-plavo...
4. Na sredini naneses sloj gela, najlakse sa vecom spricom ili tubom tako da imas jedno "crijevo" od ca 2 mm debljine (ono ti daje ledjno zadebljanje).
5. markerom malo premazes strane (iznutra) da se dobije srebrnasto (mozes i zlatno) tijelo stavis oci i zalijepis oko udice...
6. malo upaljacem zagrijes glavu i rep, i stisnes ih necim kako bi ih oblikovao i osigurao da gel ne izadje
7. odes i ulovis ribetinu...

Jednostavno a efikasno!
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 16 sij 2011, 09:53

Evo jednog od jutros, trebam ga jos malo dosisati i natapirati mu zadnji dio (ali to na vodi, kad vidim kako se krece), nadam se da cu moci malo zabaciti danas, mada vidim na prognozi da su izdali upozorenje za poplave, masa snijega se naglo topi a cijelu noc je kisa padala :-(

slika

slika

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 16 sij 2011, 13:41

Sa ovakvim strimerom nema fule garant. Sad ces me natjerati da slicne pravim za ove slane ribe <championvanja>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”