Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 28 svi 2016, 22:21

Angleru kod mene ovako se ribe na Drini ponašaju :(
Oči na imitacijam su po meni stvar ličnog ubjeđenja,vjere u taj mali detalj da je grabljivici to bitno.
Teško da ćemo uskoro saznati šta vide i kako vide!
odblijesak,vibracija,trzaji kroz vodu,ribe sigurno reauguju na strana tjela,neka zagrizu ali sam se nagledao dosta njih kako pomno prate.Prosto ispituju sta je u pitanju.
Neki dan gledam sa most na Drinjači,manji bucov pliva ispod jata malih kedera.Prosto ih je mogao usisati ali nije bio zainteresovan!


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 28 svi 2016, 22:27

Moji glodari :mrgreen:
slika
Fotke po običaju očaj :oops:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 29 svi 2016, 04:06

Prije su ti fotke bile odlicne. Jesi li promijenio kameru/mob ili...
tommylee je napisao/la: pliva ispod jata malih kedera.Prosto ih je mogao usisati ali nije bio zainteresovan!
Slican slucaj i sa morskim. Jata kedera razmaknuti po 10-15m. Prolazi kroz par jata nezainteresovano, jato se smo malo razdvoji dok prodje, a onda na nekom 3-4tom jatu hrsum napravi da pocnu ribe na obalu izlijetati.

Da znamo kako ribe vide vjerovatno nam ne bi bilo zanimljivo. Luk udice im ne smeta, a neke, nama sitnice, i te kako smetaju.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la montana » 29 svi 2016, 05:05

Ma iskreno, u vecini slucajeva imam osjecaj sta god da sam bacio uzelo bi. A kad nece, a na njemu nema ociju, onda sve pomislim da zbog toga nije uzimala. Eh sad, ako strimer ima oci, a riba nece, onda je najlakse donijeti zakljucak da uopste nije radila <jelmekotrazio>

Tomi, dobri misonje. Zuto dobro pali kod pastrmke.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 29 svi 2016, 23:09

Stari Olympus nije bio neki foto aparat ali je znao da da dobru fotografiju,makro mi je radio!
Ovaj FujiFilm S4800 bi po karateristikama trebao da je bolji ali jok on pravi očajne fotografije!
Svaki mali svjetlosni efekat mu smeta,sumrak/jutro,skroz loše,jako sunce on sprži fotku.
Trenutno kombinujem mobilni,gopro i njega pa sta ispadne :(

Ovih dana sam počeo razmisljati o fotoaparatu,nesto pristojno da ne brlja a da nije žara <titinpionir>


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 30 svi 2016, 05:31

Kada ganjas kvalitet kamere pusti sta pise proizvodjac. Svaki cigo svoga konja hvali. Ako ne mozes probati osloni se na ono sta pisu raja ali ne oni po specijalizovanim sajtovima. Ja procitam sta pisu po forumima i "review" raje ali od 3 zvijezdice i nize.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 03 lip 2016, 09:48

Djaba motam ove baje. Sto se mahalo mahalo se. Prije oktobra ni prismrditi vodi. Ubi zvijezda <sunce> <vruche>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 03 lip 2016, 09:57

Oktobra? A naše vode? eeeeeeeee

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 03 lip 2016, 10:00

Kakav sam peh kad dodjem onu bogdu vremena i tamo ce upeci bar 40 :grin: <sjetise>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 03 lip 2016, 21:20

Trio fantastiko!
Odlični,sviđa mi se izbor materijala a i sama fotografija je vrhunska!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 04 lip 2016, 07:31

Materijal je tzv "all in one" iliti buckurish pa sta upali.
Jedna narandzasta varijanta....zbog snjure :grin:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 04 lip 2016, 08:27

Opa, promakle mi ove rukotvorine… Fini strimeri… ove mozes komotno i na nasim vodama koristiti.

Nego, za to tvoje more… rade li ovakvi (kontam da ti je sintetika bolja zbog soli):

slika

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 04 lip 2016, 17:07

Barakude (i ne samo one) vole iglice tako da prvi strimer prolazi komotno. Pravio sam nesto slicno od sintetike sa dvije udice.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 05 lip 2016, 06:08

Eh, da mi je bilo ovih materijala prije par godina kada sam prvi put cuo za gummy minnow:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=d2DC_zmofEI[/youtube]

Mada, i sa folijom za zastitu (starih) mobila, zeninom sminkom (cak i nekim gelom za kosu) flomasterima i sjajnim prahom iz prodavnice igracaka nisam bio daleko od originala :mrgreen:

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 06 lip 2016, 05:05

Ma sta znaju ribe koji je original, a koji kucna radinost. Ma odlicni!
Valjalo bi nabaviti koji kvadratni metar tog materijala :grin:
Monty mi dade jedan i tek zimus ga prvi put zabacim. Bukvalno prvi zabacaj....i bi zadnji. Nije stigao ni potonuti kako treba....kratki udarac i cvik....odeeeee

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”