Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 17 srp 2016, 00:15

Duše sa štapom, imaš li u vidu kakvo tehničko rješenje?


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la zlaja » 17 srp 2016, 09:11

U biti treba nam tomahawk :grin: Možda bi bila najbolja Ruskova tuba jer oko nje se može obmotati olovna traka pa preko trake namotat tijelo da se sakrije i tako nastaviti u tom fazonu

Od olova bi se moglo oblikovat tijelo vilinog konjica recimo...blic ideja

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 17 srp 2016, 10:49

Izgubio si me kod tube.... recimo u grudnom djelu da se stave dvije 4.0 tungsten kuglice i preko dlaka, ne treba mu previse "kičme" davat....mozda je rad na strimere zato sto djeluju light i imaju specificno kretanje. A "vegetu" ces dobiti na PP ;)

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 17 srp 2016, 14:59

Metalna tuba je rjesenje za varalicarenje. ja imam metalne tube koje vazu 7g kroz njih ide tanja plasticna da se siluk ne osteti, a na tubi se lijepo odradi streamer po zelji.
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 19 srp 2016, 23:14



Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 20 srp 2016, 03:22

Odlicni strimeri i univerzalne boje! Sa tim udicama na svim vodama.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 20 srp 2016, 08:30

Štanacam skoro svak idan,šaljem svugdje sada očekujem povratne informacije i naravno fotke ulova!
Uvjek otvoren za sugestije,i spreman za unapređenje <titinpionir>
Počeo sam i za lipljena da radim ali ne stižem da fotkam :oops:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 20 srp 2016, 21:15

Odlicni, ako hoces jedan prijedlog… dodaj "tagg" na repu… stavi npr zutu ili svijetlo narandzastu uz ovu zelenu…

Nesto u fazonu kao ovo:

slika
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 21 srp 2016, 00:02

Čitaš mi misli ali rekoh hajde da ih ne nakitim da ne budu k'o novogodišnja jelka :)
Par sam uradio imaju u sebi skrivene okidače,u vodi kada se sjedine materijale ovo "bljeska" iz prikrajka ;)

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 14 kol 2016, 17:34

Dodjes u Svedsku… ono kisa, crnilo, 12 stepeni… vjetar… odes u laboratoriju i lagano zaboravis na sve to :wink: :

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 15 ruj 2016, 20:41

Da li je ko probao mahati sa tandem strimerima? Ja napravih neku kombinaciju pa da se proba.
Ima mi logike... dvije male se ganjaju dak ne dotrci velika i pomrsi im konce :mrgreen:
Meni je dodues zanimljivo koje kombinacije boja koristiti.
Sljedeca kombinacija bi mogla biti sa malim racicem i plavom ribom :grin:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 15 ruj 2016, 21:26

Jesam sa slicnim fazonima, pravim ih za iglice, jer se vecinom kace na donju udicu… A pravio sam i pecao dosta sa intrudersima, koji su slican koncept.

Mozda grijesim ali pozadi stavljam manjeg strimera ("manji ganja veceg") i uobicavam staviti nesto crvenog ili narandzastog perja na njega (skrge) u kombinaciji sa bijelim ili bojom prednjeg strimera. Na prednjem strimeru stavljam onaj petitjeanov "lijevak", da zadaje turbulenciju onom manjem pozadi. Kontaj jedino da ti se ne mrsi ili zaplice sistem previse ako je veza izmedju strimera od fleksibilnog materijala.

Testirao sam i jedan sistem napravljen na sajli na koju se dodaju razliciti detalji strimera vezani na tubama (u raznim bojama, formama i otezanjima). Prije par godina sam eksperimentisao s tim fazonom i imao neku ideju da imam sistem kojeg mogu brzo prilagoditi svim uslovima. Na taj nacin "izgradim" strimer koji mi pase i imam fleksibilnost… Na zalost vremenom mi je ta ideja zamrla, ali je bila obecavajuca…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 16 ruj 2016, 06:21

rusko je napisao/la: pravim ih za iglice,
To si ti mene virio negdje <jelmekotrazio> One su mi dale ideju da krenem sa ovin kombinacijama mada ova nije namjenjena njima. Prva kombinacija je trebala ici sa iglicom jer su omiljena hrana barakudama ali se predomislih pa smotah ovog Zoro-a <valjanjeodsmijeha>
Isao sam logikom...veca ganja manju, jak kontrast u bojama izmedju njih dvije i celicna zica 0.15mm zbog eventualnog mrsenja posto je veci strimer na kraju. Vidjecu kako ovo fercera pa se vracam prvoj ideji.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 11 lis 2016, 20:13

Par malih za klasu 5# i nize slanovodno mahanje. Ganjam shparice :mrgreen:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 12 lis 2016, 10:37

Interesantno izgledaju,djeluju dobro nafilovani?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”