Nimfe

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Nimfe

Post Postao/la rusko » 10 srp 2016, 16:02

Gadno vrijeme za matore musicare u mojim krajevima… Pa sam se bacio malo na perenje…

Caddis sparkle pupa

slika


slika


slika
slika slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nimfe

Post Postao/la Clavis » 10 srp 2016, 22:11

Zasto je ovo ultra realisticna nimfa ?

Pa kad je suha ne lici ni na sta kao i ona prava, a kad je potopiš.... čudo :)

Odlična jednostavna i lovna.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nimfe

Post Postao/la rusko » 10 srp 2016, 22:37

Pravio sam 50-tak varijanti caddis nimfe i sve su mi bile "srednja zalost"… dok nisam otkrio "sparkle".
Original je sa zelenim tijelom, ali na mojim vodama je ova boja efikasnija.
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nimfe

Post Postao/la Clavis » 10 srp 2016, 22:52

Ja moze se reci da ih nikako nisam koristio... s proljeca rijetko imam priliku za ribolov. Kad se docepam vrijeme je sitnih beatidica fazanovih repova i ostalih bobi. Sad si mi dao ideju, da namotam kojeg sa double tungstenom i to jednu bobu da sakrijem u tijelo i koristim kao droper u brzacima....

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Nimfe

Post Postao/la tommylee » 11 srp 2016, 08:18

Ja joj nisam dao dovoljnu minutažu,čim se ne javi ja mjenjam.
Kod mene đžaba otežavati ne ide na dno pa to ti je :(


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nimfe

Post Postao/la rusko » 11 srp 2016, 10:16

Ja ih najvise koristim na jezerima… I to u ovo ljetno doba kada nista drugo ne radi. Pustim je da padne na dno, pa je povucem nekih pola metra gore… pustim da padne… i tako u loop… Pred mrak ih riba kupi i u povrsinskom filmu, zato pravim i neke koje nisu otezane.

Tommy, probaj staviti tonuci predvez/glavu snjure
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nimfe

Post Postao/la Clavis » 11 srp 2016, 13:42

Tommy svaka kugla preko 3mm mora dofatiti dono, samo lov za dužinu predveza i kontaktno nimfarenje i da....tanak tanak predvez i žilav štap.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Nimfe

Post Postao/la tommylee » 11 srp 2016, 13:47

Ma skonto sma ja davno da mu nemora biti muva na dnu bitno je ubosti baš pravu imitaciju.Veličina i boja su mu glavni parametri.
U subotu bio na Drini pretresao sam više kilometara toka.Tamo gdje mi se javljao ove godine šipak!
Spustim se na teren gdje sam ga neki dan našao,nisu veliki ali znam da je tu kupio.
Na površini vode mravi,seđževi,lutke i ko zna šta sve u kojoj fazi razvoja.
Svašta mu ponudim ali nula bodova.
Ispred mene samo klobuci se prave i ja već kriziram!
Stavljam hot but na 16# i kreće R'N'R!
Koliko sam puta zabacio toliko se njih diglo.
Najgore u svoj priči što sam mislio da to sve snimam kamerom a ja sam prebacio na fotke.
Samo jedan snimak imam <valjanjeodsmijeha>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Nimfe

Post Postao/la tommylee » 09 kol 2016, 23:58

Spremam arsenal za pastrmku.Ako ova kiša se smiri i voda iole izbistri idem sa muvama!
Dobro otežane nimfe,pored tunsten glave imaju i podtjelo od olovne trake.Koje ide u više slojeva pa tako i samo tjelo dobije na simetriji.
Neka moja verzija fazana <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Nimfe

Post Postao/la angler » 10 kol 2016, 19:13

Toliko otezane mozes zabaciti i varalicarskim stapom <valjanjeodsmijeha>
Ma odlicne za dubokih virova sa tonucim predvezom i za cas su 3 metra pod vodom.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Nimfe

Post Postao/la tommylee » 10 kol 2016, 23:26

Nisu toliko duboki virovi (bar ja mislim) ali je voda jaka i bujicava.Ista meta slicne nimfe:
slika

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nimfe

Post Postao/la Clavis » 11 kol 2016, 11:13

Odlične,

Ove zadnje pumpkin head, vidi se da si joj dodo klen okusa, da se nađe ako ispadne prilika.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Nimfe

Post Postao/la tommylee » 11 kol 2016, 11:59

Ovaj dabing boje rđe je odlična na Drini za tjela jednodnevki i protiv lipljena.A rekoh da napravim i probam za pastrmku kao nimfu.
Od svege štancam po par komada da imam drugu za rezervu.
Skoro sam bio na Gradcu i pastrmke su mi raskupusale nimfe!
Klen nemam volju da ganjam,kod mene se sitan javlja na muve.
Lovio sam ga skoro i to mi je bilo previše :)
Našao sma sebi vodu sa pastrmkama i do sad sam lovio varalicama.
Pošto sam utanačio teren sad napadam muvama.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nimfe

Post Postao/la rusko » 14 kol 2016, 16:03

Dobre su te sitne a teske… uvijek iznenade… ja ih pustim do dna, a onda samo radim kratke mending (haj' neka neko prevede)… skakucu po dnu i riba im ne moze odoliti.

Nego, kako na nasim vodama rade te sa narandzastom glavom? Ja sa njima nisam nikada imao srece…
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Nimfe

Post Postao/la tommylee » 15 kol 2016, 08:10

Ja sam imao dosta pastrmki na ovakvu boju glave.Kontam da je taj dio atkrator,pa nisma stavljao u grudi i slično.
Čekam još da se stabilizuje koja pritoka Drine pa da ih poganjam.
No glavni adut je težina,tri reda olovne trake plus tungsten!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”