Fly Tying materijali

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la angler » 18 lis 2015, 11:05

Dobro si...ja skroz zaboravio na muddlera. Napravio ih nekoliko klasicnih i nekoliko sa zlatnom glavom ali nikad vodu nisu okusili, a napravio ih ima ihahaj godina :?
slika

Takodjer ljepio ta pera na zensku carapu pa poslije rezao za krila krznokrilca
slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la montana » 19 lis 2015, 05:15

Paun mi se jako dojmio kolega <jelmekotrazio>
Gdje se to moze nacupati?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 19 lis 2015, 07:16

Naletio sam na nekog tipa koji je prodavao ova pera na jednoj facebook stranici o musicarenju. Sve sto sam od njega kupio je prvoklasno. Rasprodaje materijal od oca koji se dugo godina bavio musicarenjem pa ga smrt zaustavila… Kontam, ovako ce jednom i moji salabazeri rasprodati sve do zadnjeg pera… :?
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 19 lis 2015, 08:54

Ovaj Mudler je pravo dobar!
Ja sve ga izbjegavam korstiti a na netu ga mnogo hvale.
Hvala za info!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la montana » 19 lis 2015, 14:03

rusko je napisao/la:Naletio sam na nekog tipa koji je prodavao ova pera na jednoj facebook stranici o musicarenju. Sve sto sam od njega kupio je prvoklasno. Rasprodaje materijal od oca koji se dugo godina bavio musicarenjem pa ga smrt zaustavila… Kontam, ovako ce jednom i moji salabazeri rasprodati sve do zadnjeg pera… :?
Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane. Mene nek' sahrane u wadersu i prsluku sa svim priborom, a ja cu im ostaviti kesa. <adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la angler » 19 lis 2015, 15:54

Muddler kao imitira pesha pa lagano po dnu ali ja to nikad ne uradih. Valjda sto jedino strimeram na moru pa se hvatam ovih sarenih iako vecina ovih tzv flat riba ima ovu pjescanu boju.

Nasao si Rusko zlatni rudnik, a vidi se po boji pauna da je covjek znao sta je najbolje. Joj jesmo navalili na perke <valjanjeodsmijeha>
De smotaj koju da nas zelja mine :grin:
montana je napisao/la:Mene nek' sahrane u wadersu i prsluku sa svim priborom, a ja cu im ostaviti kesa. <adipiva>
Covjek misli na sve. Citiram "..... i dzennetske basce kroz koje ce rijeke teci, u kojima ce vjecno ostati, ..." <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 19 lis 2015, 21:20

Muddler je meni poseban favorit… na njega sam ulovio prvu morsku pastrmku

Moze se pecati na razne nacine, najcesce sa tonucom snjurom i sto Angler kaze "po dnu"… ali ima i drugih nacina pa ga ja zovem (s pravom) i "suha muha za morske pastrmke"… mozda jednom snimim na sta mislim, pa vam docaram ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la angler » 14 svi 2016, 15:07

Sta koristite od ljepila ili lakova?
Za slatku vodu mi nije problem, ide kineski lak za nokte bolje od "markiranog" posto nema u sebi nekih djidja za njegu noktiju.
Ovdje me ovaj veliki salinitet handri po tom pitanju pa sve sto je zaliveno lakom razbuca nakon drugog izlaska.
Citao sam u "slanovodnim" forumima sta raja koriste i vecinom je to sekundarno ljepilo. Znaci imaju lose iskustvo sa kojekakvim cementima namjenjenim bas za tu svrhu.
Medjutim kod mene je problem i sa raznim sekundarnim ljepilima i nekim "cementima". So i to razbuca.
Na kraju mi pukne film i saspem sekundarno ljepilo u lak za nokte. Kontao sam da ce zabetonirati ali jok... samo se malo zgusnulo i to razrijedim acetonom za nokte.
Na kraju dobijem odlicno ljepilo koje moze izdrzati vise izlazaka, vrlo lijepo oblozi i konac ga upije. Nema potrebe prelaziti vise puta.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 14 svi 2016, 18:33

Ja koristim ili sekundarna ljepila ili UV-masu (ali iskljucivo onu za nokte za koju moras imati jaku UV-lampu… one mase sto rade na obicne dzepne UV-lampe su preslabe)… Ako trebas popunjavati neke vece povrsine (npr. glavu) uzmi sekundarno ljepilo i pomijesaj ga sa sodom bikarbonom… jedino kontaj da ofarbas sodu prethodno u skladu sa bojom podloge, ako ti ne pase bijela.

Ova ljepila ja najcesce koristim (Loctite mi je absolutni favorit):
slika

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la angler » 14 svi 2016, 19:32

Ovo prvo sam koristio i nista.
Ovo drugo sam neki dan vidjeo na forumima da ga koriste i preoprucuju. Potrazicu ga.
Sve gledam da pojednostavim i da ne gubim vrijeme (bolje reci mrsko mi) zalijevajuci glave i sl.
Za sad mi ova "alhemija" (lak+sekundarno+aceton) dobro fercera. Ima fin sjaj, pravi dobar sloj i susi se malo sporije od klasicnog laka.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 14 svi 2016, 19:35

Zap a gap je u pola slabiji od loctita… mozda da probas sa UV, barem si siguran da nije do sunca - ono ce ga samo ojacati
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la Clavis » 14 svi 2016, 21:42

I ja sad picim sa loctite dobio iz vana. Zadovoljan Sam total no. A UV neki Bataglia 25cfr bocica. Pecem ga pod spravom za provjeravanje para, IMA dvije UV neonke :wink:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la angler » 15 svi 2016, 04:57

Clavis je napisao/la:Pecem ga pod spravom za provjeravanje para
Znaci nema falsifikovanih musica :grin:

Da li uv gel, ljepilo ili sta vec, ostaje na povrsini ili zadje, recimo izmedju dlaka prije koristenja lampe.
Meni glavni problem prave kristali soli kad se strimer osusi. Dok dodjem kuci da ih potopim u slatku vodu prosao voz.
Jedino da drzim za pojas flasu vode i pravo da ih potapam nakon upotrebe <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 15 svi 2016, 12:52

Materijal ga naravno upija, ali puno sporije od ljepila. Ako hoces da je povrsinski, samo ga brzinski stavis pod lampu i materijal nece stici upiti tako brzo. Moje misljenje je da je znatno lakse raditi s njim nego ljepilom. Onda mozes dodavati slojeve i praviti oblike kakve zelis… UV gel je znatno jaci i od epoksida.
slika slika

Eurofliegen
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:13 srp 2016, 00:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la Eurofliegen » 22 srp 2016, 01:20

Izbrisan post zbog reklame, procitajte pravila:

viewtopic.php?f=212&t=2961


//Rusko

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”