Fly Tying alati

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

jasa
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:30 ruj 2012, 17:01
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Fly Tying alati

Post Postao/la jasa » 30 stu 2012, 21:28

slika


jasa
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:30 ruj 2012, 17:01
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la jasa » 30 stu 2012, 21:29

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la Clavis » 30 stu 2012, 21:35

Zlaatne ti ruke momčino kontam potrefila se ova prva, al ovo je maherluk već. Stvarno svaka čast! I to svaki kvadratni cent govori da je rukom pravljeno, a to je onaj šmek fly fishinga, miris starine, rukorada i dovitljivosti!

Aferim još jednom!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la Clavis » 30 stu 2012, 21:36

Jesi razmisljao da graviraš nešto na fly fishing tematiku? Ili mozda pirografijom ili običnim duborezom?

jasa
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:30 ruj 2012, 17:01
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la jasa » 30 stu 2012, 21:44

Hvala ti.. Meni isto rustikalne kutije i kutijice imaju šmek za fly fishing, kažem, zato najviše volim orvis jer oni imaju tu tradiciju i miris starih pribora za fly fishing. Između kutijice za muhe koja moze biti plasticna, aluminijska i sl, ja se uvjek odlucim za drvenu, lakiranu. Imam dosta i kutijica A4 formata i manjih koje sam sebi pravim sa mirisom drveta. Pirografija i duborez je ok, vec dugo vremena imam namjeru na jednoj kutijici nacrtati "trout_ušu" ili savršenu mušicu, ali nažalost još nisam nabavio pirograf ili lemilicu na taj fazon...


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la Clavis » 30 stu 2012, 21:50

Ja sam nabavio građe sebi za kutijicu al nemam fakat vremena za praviti. Imam lijepe topole, ultralagana, sušena, bez frgića, za obradu je igračka! Pripremio i oslikavanje cak za nju samo da mi je u djelo sprovesti. Napravio sam fin motiv u photoshopu, isprintat cu ga u mirror postavki na lasersi printer, staviti na poklopac kutije. Jači pritisak vrućom peglom će prebaciti toner na drvo, tako da se dobije fin drveni "print"... znam da nije umjetnički ko gravura al je efektno isto!

jasa
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:30 ruj 2012, 17:01
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la jasa » 30 stu 2012, 21:57

Clavis je napisao/la:Ja sam nabavio građe sebi za kutijicu al nemam fakat vremena za praviti. Imam lijepe topole, ultralagana, sušena, bez frgića, za obradu je igračka! Pripremio i oslikavanje cak za nju samo da mi je u djelo sprovesti. Napravio sam fin motiv u photoshopu, isprintat cu ga u mirror postavki na lasersi printer, staviti na poklopac kutije. Jači pritisak vrućom peglom će prebaciti toner na drvo, tako da se dobije fin drveni "print"... znam da nije umjetnički ko gravura al je efektno isto!
Vjeruj mi da ja nista od toga nisam koristio.. Zelio sam da zaobiđem kompijuter i te zezancije, nego onako starinski; lenjir, papir, olovka, tako i rezao, a u glavi imao odprilike formu kako bi trebalo da izgleda. Uz neke sitne fule koje sam na kraju ispravio, saam sam sebe oduševio, mada u pocetku nisam bio previše optimističan. Nije da ne volim tehniku, ali probaj na stari primitivan način sklepat kakvu kutiju, tu ces vidjeti svoje greške ali i sebe u tom svemu. Na kraju krajeva, uvjek možes probati ponovo u photoshopu..

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la tommylee » 30 stu 2012, 23:50

Svaka čast za rad!
ja skuplja sa neta ideje,prvesntveno moram odraditi držač za alat.Imam nekih plastičnih kaseta za materijale,a ako bude sreće da sve to zamjenim i uradim pravi mušičarski kutak!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la Kovach » 01 pro 2012, 00:11

Jasa druze ovo je profi rad, svaka cast majstore. Slazem se sa tobom da je bolje nesto sklepati sam pa kako ispadne. Ako fulis prvi put onda neces drugi ili treci. <jelmekotrazio> Ja sam davno dao nacrt jednom majstoru da mi izreze daske za jednu kutiju za stap i cekrk, ali nikad na zalost nisam dobio dasku. Zato razmisljam da sam nadjem dasku i izrezem fino rucno pa sve to napravim da vidim kako ce to ispasti. Duga je zima, ko zna mozda i napravim sve to kad snjeg napada.

jasa
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:30 ruj 2012, 17:01
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la jasa » 01 pro 2012, 00:19

Kovach je napisao/la:Jasa druze ovo je profi rad, svaka cast majstore. Slazem se sa tobom da je bolje nesto sklepati sam pa kako ispadne. Ako fulis prvi put onda neces drugi ili treci. <jelmekotrazio> Ja sam davno dao nacrt jednom majstoru da mi izreze daske za jednu kutiju za stap i cekrk, ali nikad na zalost nisam dobio dasku. Zato razmisljam da sam nadjem dasku i izrezem fino rucno pa sve to napravim da vidim kako ce to ispasti. Duga je zima, ko zna mozda i napravim sve to kad snjeg napada.
ma kakvi majstori i palci.. Potrebno ti je; mala pila, (onu koju djeca imaju za tehničko), leniri, trokutovi, eventualno šestar, kupi na metar dašćice, ima ih u OBI-u i kuci sam režeš i praviš. Na kraju kupis mesingane rucke.. ima ih svakakvih i to je to. Nemoj žuriti, reci ženi da ce ti u narednih nekoliko dana po nekoliko sati trebati kuhinjski stol za rezanje, mjerenje i sl.. moramo i mi musicari pokazati svoju kreativnost...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la angler » 01 pro 2012, 05:34

E pa Jasa svaka cast na pedantnosti i fantasticnim kutijama!
Kao da gledam da bi uskoro mogao izaci kakav bambus stap iz kucne radinosti. <jelmekotrazio>
Jest da treba alata i shablona ali za dugih zima ko ima vremena super hobi.
Otvoriti drvenu kutiju sa musicama na vodi je poseban shmek isto kao i sa koznim shlajpekom.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la rusko » 01 pro 2012, 08:22

Jasa, stvarno majstorski odradjeno!

Svidja mi se tvoj stav... rukom i alatom <titinpionir>

Ja sebi odavno crtam kompletnu sobu za vezanje muha... Kontam u skoro vrijeme preseljavati pa bih onda kupovao stan ili kucu u kojoj bih imao maksuz prostor za "laboratoriju"... Na vikendici vec susim borovinu, imam i alat spreman... Ove tvoje kutije mi bas dobro dodju kao inspiracija za organizovanje nekih detalja oko radnog prostora. Trenutno mozgam kako da rasporedim sav materijal a da mi je nekako "pred ocima"... Imam puno materijala ali je sve na gomilama u kutijama pa i zaboravim sta imam...

Kreativnost je bitna za musicare... Evo kako doci do perja:

slika
slika slika

jasa
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:30 ruj 2012, 17:01
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la jasa » 01 pro 2012, 17:42

angler je napisao/la:E pa Jasa svaka cast na pedantnosti i fantasticnim kutijama!
Kao da gledam da bi uskoro mogao izaci kakav bambus stap iz kucne radinosti. <jelmekotrazio>
Jest da treba alata i shablona ali za dugih zima ko ima vremena super hobi.
Otvoriti drvenu kutiju sa musicama na vodi je poseban shmek isto kao i sa koznim shlajpekom.
Nije bas isto, kožni šlajpekčić uvjek ima parinji, a drvena kutija može biti i prazna :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la angler » 02 pro 2012, 09:38

Evo ga haman prazan :grin:
Dobra stvar slicnih shlajpeka je sto mozes voditi evidenciju pored zakacene muhe :wink:

slika

jasa
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:30 ruj 2012, 17:01
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la jasa » 16 pro 2012, 21:52

Šta je? radi li iko te drvene "šlajpeke", (ovi sto su uzeli furseta i rekli da krecu sa puno entuzijazma)???

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”