Alternativni fly tying alati

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Alternativni fly tying alati

Post Postao/la Clavis » 24 svi 2012, 17:59

Kad smo se već raspisali tamo gdje idu nimfe, ovdje možemo postavljati zanimljive alternative originalnim materijalima.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 07 lip 2012, 15:10

Silly legs,uzmete žilet i rasturite plašt unutra ima dovoljno ovih gumenih trakica za kamaru muva:

slika
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 07 lip 2012, 23:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 07 lip 2012, 15:17

Konac za opšivanje itisona u prodaji fly opreme poznat kao polypropilen:

slika

Ukrasne kese i njihove ručke od kojih se da svašta uraditi:

slika
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 07 lip 2012, 23:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la rusko » 07 lip 2012, 17:02

Blagodarim!! Ovaj savjet za silly legs ce mi pravo dobro doci... sa par flomastera i malo maste bice genijalnih nogica <championvanja>

Evo jedne dobre alternative, koja kosta 1 euro:

slika

i zamjenjuje dobar dio ovog pribora:

slika
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 07 lip 2012, 23:07

Rusko ja imam četiri ovakva plus moji imaju magnete,pa imaju funkciju više da se muva suši i slično.

slika

I dabing od zelene ručke (pertle):

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 02 srp 2012, 08:48

Još jedan jako pristupačan i povoljan materijal,sve je rečeno u ovoj fotografiji:

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 02 srp 2012, 08:48

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la angler » 06 srp 2012, 21:02

Super ideja sa Silly legs. Sto kaze Rusko flomaster u ruku i opleti.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la Clavis » 30 lis 2012, 13:27

Ide žena iz frizerskog i nosi ovo:

slika

U šta bi ga vi iskoristili, meni padaju na pamet repovi sitnih krejica :) upareni sa bojom nogica u nijansu :D:D

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 30 lis 2012, 23:13

Dok mi ne prođe kroz ruke ne bih znao o kakvom materijalu se radi.Ovako na oko lijep izbor boja.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la angler » 31 lis 2012, 07:14

Eh da je prava kosa...
Tijela, pa jos kad se natope vodom i dobiju na volumenu, a prirodno se ponasa u vodi.
A posto je neka sintetika moze biti da dobro pliva.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la Clavis » 31 lis 2012, 08:05

Najslicnije je onom materijalu "living fibre" dobijao sam ga u kesici posebno, svilenkasto,....

Nego stari kokno fazana za vikend, pa sam ga skalpirao, i stavio na susenje, koriste li se njegove peruške osim repa, i za šta?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la rusko » 31 lis 2012, 08:11

Ako je u pitanju jaca plastika, mozes ih koristiti za repni dio muha... ako je mekano kao kosa, mozes ih mijesati sa drugim materijalima u strimerima... ili sve to zadrzi kako jeste, pa kada budes htio farbati materijal, znaces koju boju da kupis... :)

Skoro svako pero na fazanu ima svoju funkciju... imas ona smedja pera sa crnnim vrhovima... ona su ti idealna za rep muha, pera sa krila mozes koristiti za ledja/krila caddisima... ona zelenkasta pera mozes koristiti kao prednji dio za strimere... vecinu pera mozes ubacivati u krupnije strimere radi dekoracije... Prije susenja sve to dobro ocisti od mesa i masnoca pa stavi u zamrzivac i ostavi da odlezi sedmicu-dvije da pobijes sve bakterije i ostalu neman... onda nasoli i stavi na susenje...
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la Clavis » 31 lis 2012, 08:41

Rusko, ja "kontrirao", juce sam ga oderao, sve i komadic je skinut, skalp sam "svrnuo" ko majicu, krila odsjekao zasebno i izvadio kosti,...napravio smjesu soli i pepela i sve utrljao pa stavio na vruće mjesto (viseća iznat ALFA spareta :D) jedino sad da pricekam da se osuši, a gamad cu bobit hemikalijama kad se osusi do kraja.

Nego probat cu i taj tvoj savjet, idućeg vikenda cu dobiti Sovu ušaru, i hvala za savjet oko korištenja pera

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la Clavis » 31 lis 2012, 13:16

[quote="rusko"]Blagodarim!! Ovaj savjet za silly legs ce mi pravo dobro doci... sa par flomastera i malo maste bice genijalnih nogica <championvanja>

Evo jedne dobre alternative, koja kosta 1 euro:



i zamjenjuje dobar dio ovog pribora:

Zaboravih se zahvaliti za ovaj fazon, nisam ni skontao cemu sluzi dok nisam "prostudirao" Petit Jean-a, a pogotovo vidio cijenu seta.

Ove štipaljke je najlakse naci u knjizarama?
I još samo nabaviti onaj dio sa kanalićem gdje se ubaci komplet pero, pa onda krajevi uhvate štipaljkom a zatim odreže quill

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”