Alternativni fly tying alati

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la rusko » 08 kol 2014, 16:08

Drago mi je da ste uvidjeli mogucnosti sa tubama… Ja sam to ranije spominjao nekim ljudima, ali odgovor je bio "Ja volim na suhu, sitnu"… Takvi frigidni musicari bez volje da probaju nesto novo su mi malo cudni… ali svako ima svoju psihu…

Sto se tuba tice, mozete u principu koristiti svaku cjevcicu koju nadjete od bilo kojeg materijala. Ja pravim i dosta metalnih (kroz njih provucem plasticnu da se predvez ne haba). Ako cete stavljati coneheads, trebate samo gledati da tuba pase otvoru coneheada. U pocetku vecina musicara ima tendenciju da koristi 5-puta duze tube nego sto je potrebno, pa naprave ogromne i lose balansirane strimere kod kojih se materijal upetljava oko tube i udice i ne upecaju nista na njih. Fazon tube je staviti sav materijal na sto manju povrsinu i na taj nacin dobiti kvalitetno kretanje materijala u vodi. To gumeno crijevo izmedju strimera i udice ja u vecini slucajeva uopste i ne stavljam jer zna doprinjeti zapetljavanju materijala oko udice.

Nego, sta koristite kao drzac tube? Iglu?
slika slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 14 kol 2014, 18:29

To mi i jeste trenutno problem.Nemam alat a još nisam skonto kako i šta da odradim.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la rusko » 14 kol 2014, 19:10

Javi sta ti treba… ovdje je bolji izbor tog materijala pa cu ti poslati
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 14 kol 2014, 21:35

Trebam onaj hepek što drži iglu a i samu iglu.Znači igla je konusna koliko sam skonto,d as emogu koristiti različite debljine cjevćica.
A "alat" bi trebalo da je nešto ovako:
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Alternativni fly tying alati

Post Postao/la tommylee » 14 kol 2014, 21:39

Još jedan prikaz cjevčica za tube i njihova namjena:

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”