dobar fazon za trup...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dobar fazon za trup...

Post Postao/la rusko » 19 lis 2012, 19:19

Ovaj fazon pravljenja trupa sam gledao na jednom sajmu ali ga nisam mogao pokušati dok nisam nabavio UV-skalameriju...

Trup se može koristiti za muhe poput mayfly i daddy long legs... pojačava plovnost jer je šupalj iznutra i teško se uništava...

Pa evo kako se pravi, ako je neko od vas zainteresovan da proba:

1. Uzmete jednu deblju iglu i na nju obilno nanesete vosak:

slika

2. zatim nanesete tanki sloj dabinga:

slika

3. nakon toga sve premažete UV-resinom:

slika

slika

4. stavite par minuta pod UV-svjetlo:

slika

rezultat:

slika

5. plamenom par puta brzo pređete preko trupa kako bi se dlake iz dabinga koje strše spržile ali i kako bi se vosak počeo topiti... Ako ne istopite vosak nećete moći skinuti trup sa igle!

slika

6. trup je gotov:

slika

A onda je do vas... evo jedne moje kreacije sa ovim trupom:

slika

slika
slika slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la Clavis » 19 lis 2012, 21:25

Rusko hvala za recept! Jos samo da je kako do te gadgeterije, lampice i resina.... zena htjela uzimat za nokte ( ista tehnologija)
reko nemoj ziva bila, ne bi ga ni za 8. mart vidjela! <valjanjeodsmijeha>

U svakom slucaju odličan tutorijal,mogućnosti su mu stvarno beskrajne! imam i ja par samo čekam da voda ne bude za obilaska pa da zasjedem i napravim

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la rusko » 19 lis 2012, 21:33

ovo i jeste taj fazon za nokte <valjanjeodsmijeha>

nasao sam ga na jednoj aukciji za sitne pare (na aukciji nije bilo ni zena ni musicara)... inace mozes koristiti i ove lampe:

slika


u kombinaciji sa Loon UV-resinom, koji znatno brze stegne od ovog sto ja koristim a stvrdne se brzo i na obicnoj suncevoj svjetlosti. Ja ga koristim da ojacam muhe ili cvorove kad sam na vodi... imas ga i u raznim bojama...

slika
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la Clavis » 19 lis 2012, 21:47

Ulagat cu sad malo vise u hemikalije, kupovao sam jedno po jedno, tako da sam previse ostao na head cementu samo, jos me zanima onay flexy body :)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la angler » 20 lis 2012, 06:43

Odlicna fora Rusko. <championvanja>
Izgleda da ce mo vise imati pedikerskog alata i ubjedjivati zene sta da kupe i sta je dobro za njih...strucna preporuka <valjanjeodsmijeha>

Ma djaba ti sve nego ta muha ti je prva liga!


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la rusko » 20 lis 2012, 07:01

Hvala Angler!

Daddy long legs... lijepa muha, neki detalji pri izradi zahtijevaju malo vremena... ali zato radi u svim krajevima svijeta...

Ja nesto razmisljam da pomocu ove sprave pocnem financirati nabavku materijala... Sve rodice i prijateljice koje su vidjele masinu imale su neki cudan sjaj u ocima... <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la soha » 20 lis 2012, 10:00

Fenomenalna muha rusko. De nam malo o materijalima ostalim koje si korisitio :

slika

Uploaded with ImageShack.us

I taj UV resin jel to ima jos neko ime ili se samo pod tim nazivom moze naci u prodaji ?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la rusko » 20 lis 2012, 10:23

Krilca su vrhovi pera sa vrata pjevca, "grizli" varijanta... ta pera su inace namjenjena za suhe muhe (kvalitetna)...

slika

Nogice su od fazanovog repa... uzmes jednu nit iz pera i svezes na njoj dva cvora na odgovarajucem razmaku jedan od drugog (imas kupiti i pera na kojima su braca Kinezi vec navezali cvorove)

slika

Preko ledja ide spuzva, a toraks je mjesavina istog onog dabinga sto je u trupu i dva CDC pera... Udica Tiemco TMC 103BL #17

UV-resin je opste ime za tu smjesu... postoji niz produkata sa tim efektom pod raznim nazivima... smisao je da se stvrdne pod UV svjetlom.
slika slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la soha » 20 lis 2012, 10:36

Pretpostavio sam da su krila grizli, al nozice nisam imao predstavu kako uradis (ta fora sa cvorovima je vrh).
A sta je sa tim UV resinom, jel to ima u slobodnoj prodaji i ako nema jel ima nesto zamjensko da bi se dalo upotrijebiti ?

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la Clavis » 20 lis 2012, 10:44

Svaka alternativa ne bi radila posao kako treba, jer ne vjerujem da bi izdrzalo ponovno zagrijavanje.
A UV resin je generalni naziv, e sad imas ga pod BUG BOND (mislim da je najskuplji) pa na dalje...

A rusko, ti toraxi sa CDC su zakon! Jos pogotovo ako si rascijepio konac pa ubacio pera i usukao kao dabing, tad se dosta zraka "zarobi" u čvorićima pa je neće ni torpedo potopiti!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la rusko » 20 lis 2012, 10:45

soha je napisao/la:Pretpostavio sam da su krila grizli, al nozice nisam imao predstavu kako uradis (ta fora sa cvorovima je vrh).
A sta je sa tim UV resinom, jel to ima u slobodnoj prodaji i ako nema jel ima nesto zamjensko da bi se dalo upotrijebiti ?
Imas raznih UV-resina u slobodnoj prodaji... ovaj koji ja koristim sam dobio kada sam kupio skalameriju... Ako zelis cvrstocu materijala onda se moze nabaviti onaj sto pedikeri koriste, treba mu 10-15 minuta pod lampom ali je poslije kao kamen cvrst... Moze se i sa onim brzinskim varijantama kao onaj Loon-ov sa ranije slike, oni su manje cvrsti, desi se da se smrve nakon borbe sa ribom, ali zato se stvrdnu u 5 sekundi na obicnom suncu... sto im daje prednost ako ces koristiti one male rucne lampe sa UV svjetlom (stedis baterije).
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la rusko » 20 lis 2012, 10:49

Clavis je napisao/la:A rusko, ti toraxi sa CDC su zakon! Jos pogotovo ako si rascijepio konac pa ubacio pera i usukao kao dabing, tad se dosta zraka "zarobi" u čvorićima pa je neće ni torpedo potopiti!
Da, koristim Petitjeanov "magic tool" za slaganje pera i dabinga... stavis dva pera jedan preko drugog, preko njih dabing, i sve to onda sa ovim klemama ubacis u rascijepljeni konac i naspenujes... fantastican efekat i lakoca za raditi...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3Rb3-hR8PpQ[/youtube]
slika slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la soha » 20 lis 2012, 11:41

Ja kako skontah taj UV resin se moze kupiti u zenskim sminkerijama :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la rusko » 20 lis 2012, 11:53

soha je napisao/la:Ja kako skontah taj UV resin se moze kupiti u zenskim sminkerijama :mrgreen:
Puno toga se moze u sminkerijama kupiti, od kistova za pravljenje repa na mayfly, lakova za nokte za lakiranje glava na strimerima, resina, svjetlucavog praha za mjesanje sa resinom ili epoksidom, "cupavih" viklera za kosu za cesljanje materijala,... ma svega... to ti je jedna od najvaznijih radnji za perenje muha <valjanjeodsmijeha>

ima to i pozitivnih strana, prvo te sve zene cudno gledaju kad se pojavis u radnji... onda neka od njih smogne snage da te pita za sta ti u stvari resin treba... pa nakon pola sata smijeha postanes im najbolji prijatelj i sve ti u detalj objasne kako koristiti resin, s cim ga mjesati, gdje nabavljati... to ti dodje kao "skolovanje"... :)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: dobar fazon za trup...

Post Postao/la angler » 21 lis 2012, 05:36

Djeciji skolskorekreativni materijal i zenski sminkeraj nabolja mjesta za snadbjevanje. <jelmekotrazio>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”