Razmjena Fly tying materijala

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Clavis » 05 pro 2012, 23:30

Pokrećem ovu temu, jer imam viška skalp divljeg fazana (sedlo, vrat i oba krila, bez repa). Domaća radinost, usoljeno osušeno zamrznuto, oprano. Bez mirisa ikakvog i oslobođeno štetočina.

Ako je neko zainteresovan za razmjenu za ostali materijal nek ponudi, garant još neko ima nešto viška, a FT materijal nije težak, poštarina bi trebala biti neznatna :)

slika


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Kovach » 06 pro 2012, 00:26

Dobra tema. Ja imam trenutno 4 glave divljeg zeca ali jos ih nisam zavrsio jer sam ih dobio od kolega lovaca nedavno i sad su u zamrzivacu. Kad ih fino zavrsim i budu gotove rado cu ponuditi na zamjenu.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Clavis » 06 pro 2012, 00:38

I meni lovci "pri ruci", zato me krenulo ovo sa peradi. Mislim da ce uskoro bit i patka (Mallard) :), divlje mace i ostalog...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la rusko » 06 pro 2012, 03:32

Ako neko ima perje ili krzna od vrsta koje se slabo ili nikako, distribuisu u obicnoj prodaji... ja sam uvijek zainteresovan...

Npr. ako je neko izveo jazavca pred sud, pa mu pukli kaznu strijeljanjem... Ako je "orao pao... prijem"...

ili... se divokoza spotakla pa smandrljala u provaliju... ako bodljikavi domuz udje u dzamijsko... ako capite caplju...

...znaci, materijal koji se tesko moze kupiti inace... i ako je u pitanju slucajnost ili planirani regularni lov... odnosno nije ciljano "rokn'uto" u ne daj boze krivolovu da bi se moje potrebe zadovoljile (da ne bi neko poceo istrebljavati rijetke zivotinje jer sam ja spreman da platim za materijal)...

kupujem, dobro placam... ili nudim nesto dobro u zamjenu... pod uslovom da je materijal uredno pripremljen (prvo dobro opran, zamrznut najmanje sedmicu dana, opet opran... dezinfikovan... DOBRO ociscen od masnog- i drugih tkiva... nasoljen (ili sta vec)... i osusen...)

P.S: Krzno majmunolikih punica ne kupujem, osim ako izgledom (krzno, ne punica) podsjeca na krzno gorile sa srebrenim ledjima!
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la tommylee » 06 pro 2012, 09:39

Uf ja nevolim to "divlje" nikako,sve me js strah ubaciti ga sa ostalim materijalima.
Ja imam predlog da se učipimo za kupovinu materijala pa da izdjelimo?


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Clavis » 06 pro 2012, 09:51

Dobra ti i ta tommy, ja ne znam morao bi dobiti na bingu pa da se dočepam metzovog skalpa. Četvrt je već dostupnija :)

Dogovorit ćemo se, ako nadjes sta interesantno, izbaci mozda se i dogovorimo kad.

Rusko, od pobrojanih vrsta, tvoj sam igrač ako šta naleti al doslovno. Ne sikiraj se, maksuzije nece biti. Dobit ces nalaz vjestaka, da nije ciljano ubijeno!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la tommylee » 06 pro 2012, 10:06

Evo šta iskopha na netu,kupuju mušičari širom svijeta:

http://www.amazon.com/Wooly-Nylon-Threa ... B0027DZ3N2

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Clavis » 06 pro 2012, 10:12

Koliko metara hoćeš?

Imam prljavo zelenkasto bežkasta nedefinisana boja i zelena. Dakle te dvije boje, dvije ogromne pule, Fi100 i 30 cm duzine. Isporučeno iz slovenije u golemoj količini :)

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la tommylee » 06 pro 2012, 11:48

Clavis je napisao/la: dvije ogromne pule, Fi100 i 30 cm duzine.
Ovaj dio ti baš ne razumijem,šta znače ove oznake,jel znaš koje je debljine?

Ja imam kesu materijala za strimere moram isfotkati pa staviti ovdje,kome šta bude trebalo da se dogovoriomo ili sve zajedno.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Clavis » 06 pro 2012, 12:12

Uslikat ću ti taj materijal. A govorim o količinama (kalem) koje imam :)

Pa da pogledaš malo.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la rusko » 06 pro 2012, 18:57

Treba imati u vidu da smo rastrkani po svijetu... Pa ako nekome zatreba nesto posebno, javimo jedni drugima i potrazimo po svim kontinentima...

Meni je Monty jednom prilikom skontao fantastican materijal koji se u Skandinaviji puno koristi a u USA slabije... ovdje nestasica a tamo neznaju sta ce s njim... Kad mi je paket stigao... suze same krenuse...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la montana » 06 pro 2012, 21:46

rusko je napisao/la:Treba imati u vidu da smo rastrkani po svijetu... Pa ako nekome zatreba nesto posebno, javimo jedni drugima i potrazimo po svim kontinentima...

Meni je Monty jednom prilikom skontao fantastican materijal koji se u Skandinaviji puno koristi a u USA slabije... ovdje nestasica a tamo neznaju sta ce s njim... Kad mi je paket stigao... suze same krenuse...
Replika! Ja nisam rastrkan po svijetu, nego sam se skupio pod jorganom u sred grada Reno, NV, jer mi mrsko ustati i upaliti grijanje! <jelmekotrazio>

Eto, kad krenem, mogu ponijeti nesto sitnica, laksih! Dacu vam adresu i porucite nek' mi dostave jer nemam zaista vremena ici po radnjama.

Rusko, da sam znao da ces zaplakati, nebih ti slao da te uznemirim! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Clavis » 06 pro 2012, 22:19

slika

U pitanju je aquafil http://www.aquafil.com/en/ neki, dobio sam ga preko štele iz ćilimare u ljubljani.

Pa ako ti paše da nacijepam i pošaljem.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la rusko » 06 pro 2012, 22:31

montana je napisao/la:
rusko je napisao/la:Rusko, da sam znao da ces zaplakati, nebih ti slao da te uznemirim! <valjanjeodsmijeha>
Patim od suhih ociju... ja sam uvijek fino dijete bio, ali su me roditelji redovno degenjali iz zdravstvenih razloga... da ne ocoravim...

Saljite braco, samo suze mogu spasiti moje lijepe plave oke...

slika

<plach>
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Razmjena Fly tying materijala

Post Postao/la Clavis » 06 pro 2012, 22:38

Situacija krajnje ozbiljna kod Ruska. Predlažem slijedeće mjere:


1) Rusko, zadaća, pravi sogan dolmu nebil luk izmamio radosnice, dijeli komšiluku nek se skandinavci dave.
2) Ja ću poslat par vunenih čarapa i set nakurnjaka Montani nek se izvlači "izpodeke", i ide satrat kakvo oposumče za dabinga.
3) Angler, šta je sa tim dlakama iz kamiljih nozdrva?
4) Imam dabinga sa zečije vagine, mogo sam poslat za prvu pomoć.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”