Udice

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Udice

Post Postao/la angler » 04 ruj 2014, 09:43

Ja sa Gamakatsu nisam zadovoljan bile mokre ili suhe. Pucaju k'o ledenica i jednostavno mi nisu ok.

Mustad je opet poceo proizvoditi one nekadasnje od "cetvrtaste zice". Sa njima nema fule, hem su teske same od sebe, hem su fino zaobljene.

http://www.mustad.no/catalog/na/product.php?id=326

Eto ih, a i ima jedna slika na pocetku ove teme.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la tommylee » 04 ruj 2014, 09:51

Primjetio sam da mi nema vrha udice,sumnjao sam na udarac od kamen iza sebe a opet možda je i riba ga slomila?!?
Udarac je bio brutalan,nikad ajači nisam imao,držao sam kratko ribu,uvjern d anema šanse da spadne sa 12# ali riba se oslobodila.
Kada sam htjeo da zamjenim muvu uvidjeo sam da nema vrha.Posle sam sa drugom muvom izgubio kalifu pod nogama,opet Gamakatsu!
Totalno razočaran moram uzeti neke druge,provjerene!
Hvala na sugestiji!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la angler » 04 ruj 2014, 11:08

Ta im je boljka od samog pocetka kad su se tek pojavile kod nas prije ihihi godina. Pucaju na luku i prilikom mahanja. Poslije se kao pricalo da su taj problem rijesili ali na kraju je ispalo da je to bila suplja prica distributera jer i nove kupljene prosle godine imaju isti problem.
Ja se tvrdoglavo drzim Mustada i za sad nemam problema.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udice

Post Postao/la Clavis » 04 ruj 2014, 13:01

Ne znam tesko je bit pametan. Ja bi za mokre odnosno udice deblje žice uzeo nama dostupnu Hayabusa... djeluju kršno :) kad vec nemamo pristupa englezericama :D Tommy, znam da si tuhao po inim kineskim shopovima, sigurno si primjetio setove udica u četvrtastim kutijicama naopake numeracije, bijele debele. 3 KM je kutijica svih veličina. Mogu ti reć da me udica pozitivno iznenadila kad sam ganjao kalife na malim stirmerima. Bruka oštre i dobre. Ako hoćeš uslikat ću ti. Kupio sam još dva paketa kad sam ih istestirao. E sad kome smeta srebrena boja nek ih "okadi".

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la tommylee » 04 ruj 2014, 13:21

Neznam da li ih ima u Bingu tu sam jedino primjetio ribarski pribor.
Vodim se logikom da udice budu tupe i debele,zašto,pa zbog mekanih lipljenskih usta!
Oštra a tanka isječe mu usta kao žilet!
Zabagovo mi nalog kod Gawlika,moram mu pustiti mejl,ima TMC 3769.Koju vidim isto hvale na netu!


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udice

Post Postao/la rusko » 04 ruj 2014, 15:29

Meni su Kamasan i Maruto (u velicinama ispod #16) postale pravo drage za sve sto ne ide po povrsini...
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la tommylee » 10 svi 2016, 14:14

Neki dan uzeo da malo popunim praznine u kutijama.
Od skoro se ova frima pojavila (Evil Fly),mada mislim da su kopije poznatih brendova.Nebitno,najvažnije da završavaju ono što treba!
Usput uzeo i ove Hends koje su bile na stanju.

slika

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udice

Post Postao/la rusko » 10 svi 2016, 18:11

Izgledaju skroz okej… stavi jednu u stegu i malo je "izmaltretiraj" pa vidi pucaju li i hoce li se ispravljati i znaces kakve su kvalitete.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la angler » 10 svi 2016, 19:01

I meni izgledaju sasvim dobro. Oblici mi se svidjaju. Ma garant nisu gore od gamakatsu :wink:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udice

Post Postao/la Seha » 13 svi 2016, 11:40

Imate dosta dobrih udica za muhe i u saranskom asortimanu. Pogledajte long shank udice od firmi: fox, korda, nash velicine su od 1 do 12 sad neznam jel vam 12-ka pokrupna za vase baje. Vecina ih je u mat boji i izuzetno su cvste i ostre "ko zilet".
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la tommylee » 12 srp 2016, 08:37

Posle kraće potrage našao sam bulk pakovanje udica za strimere.Dobre veličinom,debljinom.Snagom prosto odišu!
Model je namjenjen za slanu vodu pa ja samim tim i otporan na koroziju.
Ako je ko imao iskustva sa njima neka prenese svoje utiske!

Mustad S74S 1/0#
slika

I šta kažu za nju:
"O'Shaughnessy bend, straight eye, 4X long shank, 2X strong wire, micro barb, corrosion resistant Duratin over stainless steel; Uses: saltwater streamers; good substitute for Tiemco's discontinued TMC911S."

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udice

Post Postao/la Clavis » 12 srp 2016, 09:25

Ja kecim strimere na one kineske jos me nisu izdale :D

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Udice

Post Postao/la rusko » 12 srp 2016, 12:24

Koristio… sad ih vise nema na prodaju kod mene, vec iz zamijenili sa nekim koje ne lice ni na sta, pa sam presao na Partridge…

Meni su bile odlicne za streamere za morsku pastrmku. Nikad problema sa njima, nema pucanja, ostre, riba ne spada sa njih olako… Prva liga!
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la tommylee » 20 ožu 2021, 22:06

Usled ovih blokada granica i svega pribjegao sam nabavci onoga što ima kod nas i što je pouzdano-MUSTAD!
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Udice

Post Postao/la angler » 24 ožu 2021, 11:06

Mustad su mi uvijek bile i ostale najdraze udice. osim ponekad ispravljanja tankih udica nemam primjedbi, a i ispravljanje mi je draze nego pucanje na luku kao mnoge druge.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”