Drina

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Drina

Post Postao/la soha » 02 ruj 2013, 22:31

Tommy prijatelju, kao i uvijek fantasticne reportaze od tebe. Sad procitah za stap. Zao mi je druze


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 02 ruj 2013, 22:48

Hvala ekipo.Ovi tereni su vrhunski,kako zbog savršene prirode tako i što nema ribolovaca.Jako malo njih ovdje dolazi.
Iznenadio sam se da sam zatekao jednog koji je pobjegao valjda da se ne bruka pred nama.
Pravdajući se kako ne radi,ja sam ga odmah kritikovo jer svi koji dođu na Drinu treče do grudi u vodu!
A lipljen pred nogama!Kolega koji je zarđao posle par godina ne pecanja i sa neadekvatnim priborom imao je dešavanja.

Ovdje nema malih,mali su oni od 30cm.A ti su zdravo debeli,u stvari nigdje nisu debeli kao ovdje!
Takav lipljen je dobar borac.
Štap ko štap,je*o mu ja mater,kupiću drugi,krivo mi je što nisam imao u datom momentu da lovim!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la montana » 03 ruj 2013, 09:11

Prava ljepota od rijeke. Moglo bi se dogodine I do tamo provozati... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 03 ruj 2013, 14:54

Planirajte da dođete,ovdje je od jeseni najbolji dio godine.Sa proljeća najbolje radi ali je tada u zabrani i velike su vode.
Ljeti zna biti dobro mada su velike vrućine i HE zna često da pravi problem.Kasna jesen je top sezona!Sve do velikih mrazeva.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la montana » 04 ruj 2013, 04:40

Sto da ne, a godisnje doba ne igra ulogu vec godisnji odmor. Samo ti postaj slike ovakve vode I eto nas! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2013, 23:17

Neplanirano biva najbolje,tako sam se na Drini obreo u subotu i nedelju!
Uf puna kapa,srce na mjestu,resetovao sam glavni kompjuter i mogu biti miran neko vrijeme.
U subotu dan za pamćenje.Oko trideset riba na štapu i najmanje toliko se dizalo na muvu.Kačili,spadali i opet podizali na moje muve.
Danas sam uradio nešto nesvakidašnje,bar za mene,pošto je mrljavio i kupio neke insekte koje mi nismo vidjeli,ja sam mu ponudio nimfu!
Na pet zabačaja pet riba!
Kolega je poludio od sreće i odmah tražio da mu dam jednu.Ali kako to biva riba momentalno staje :(
U stvari traži nešto drugo,treće ma stoto!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2013, 23:19

Prvi teren na koji smo sišli i odmah odustali.Voda prejaka.
slika

Previše mreškanja,a strunu odmah potapa.

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2013, 23:21

Ovdje se vidi koliko sam blizu obale a jedva stojim u vodi!
slika

Ovaj teren pretresamo i usled nikakve akcije vraćamo se na meni pooznatu lokaciju.
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2013, 23:23

Po silasku na vodu ja na kombinezonu vidim BWO,kakav doček!
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 lis 2013, 23:26

Od silnog uzbuđenja me mrzilo da vadim fotoaparat i mučim kako sebe tako i ribe.Samo ovog školaraca sam nekako snimio,iako sam bio do struka u vodi.
slika

Najveća mana je oscilacija vode,oba dana je HE ispuštala vodu i to nas je uništilo.U subotu smo ispratili i porast i opadanje koje je bilo pun pogodak.Pred mrak iza 17h ušli su nam pred noge,čak sam ih lovio na par metara ispred sebe.
Uglavnom su bili od 30do 35cm.
Imao sam jednog solidnog i doviđenja,prijatno!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la angler » 07 lis 2013, 05:21

Ocejfih ja uz jutarnju kafu citajuci i uzivajuci u slikama!
Steta je to ne ponoviti dok jos vrijeme dozvoljava.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 07 lis 2013, 08:01

Hvala kolega a treba to objasniti mojoj ženi i za ovo je bilo povuci potegni!
Kada probućkaj nezna čovjek gdje bi zabacio.Uzme gdje se ne nadaš ali dosta smo gađali mjesta gdje je kupio i to je bilo najbolje.
Jer je bio u jatu,ispred sebe sam ih vidjeo kroz polariazcione naočari,prvo sam pomislio da je škobalj jer se izvrću i presijavaju.Posle skontam da jedu na dnu ;)
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 07 lis 2013, 12:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la montana » 07 lis 2013, 08:31

Eto I ti nimfiras majstore, da ne bude da sam ja neka crna ovca! Prelijepi tereni. <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 07 lis 2013, 12:17

Naravno,ja zastupam sve muve.Jedino ove nove kombinacije strimera mi se ne sviđaju.Tipa 15-20 i više cm.Za to se koriste štapovi jači od varaličarskih.
Jedino bih volio da napredujem u mokrim (wet flies) muvama.Koliko sam skonto to je lipljenu najinteresantnije.
Stoga u odgovarajućoj rubrici dajte savjete!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la Clavis » 07 lis 2013, 13:05

gledam sliku BWO-a pa se sjetih onih tvojih jednodnevnica što si skoro namotao...reko ubo' je čovjek samo tako :)

Zavidim na dva dana izleta....ja sam preležao neka me prehlada savladala

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”