Ribnik

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 08:51

Nestvarno mjesto sa zavidnom količinom krupne ribe.Prvi moj dolazak na ovu vodu.Dan nekakav promjenjiv,čas sunce čas oblaci!
Jutro ništa nije obećavalo,mučio sam se sa vjetrom i pitao da li ovdje ima ribe uopšte?!?
Prvi vir na koji nailazim i odmah poplašim jednog dobrog lipljena,al' mi drago da ga vidim!
Uz drugu obalu jedan stidljivo nešto pokupi,ja kontam emerđžera bacati i tako i bi al' opet ništa!
Tu sam mlatio i pokušavao para riba prevariti ali neće i neće!
Krenem uzvodno i sledeći vir još bolji i veći,no tu riba počinje da kupi na površini.
Pokušavama da snimim šta jede i tek na vodi vidim da idu krejice,jednodnevke svjetlo maslinaste boje (olive dun).

Par dizanja ali nikako da je pokupi!Tad kreće šišanje i probavanje,ma kako pada ne vodu tako je pokupi!
Ja ne mogu da vjerujem a u tom momentu voda skroz proključa od lipljena!Neki (možda i pastrmke) su čak iskakale iz vode!!!
Ludnica,aj da slikam jednog pa ću sledećg onog pravog da se ne zaj*bavam jer teren nije zgodan,sav je zarasto i ja sam u sred vode!
Sledeći zabačaj,BUM,ode i muva i lipljen,ja u čudu stojim i neznam šta se desilo!
Opet traži koju jede,nijanse su u pitanju jel mi vjerujete?Neće ni jednu sličnu samo BAŠ TU!
Opet nalazim lovnu i krećem sa pretragom,bacam uz suprotnu obalu pod samo granje,naskače krvnički na mušicu i kreće borba.
Ovo je ozbiljna riba,ali posle par skundi u lice mi se vrati kao praćka kompletan sistem.
Ja ne mogu da vjerujem šta se desilo,kontam otkinuo mi muvu uzmem da vidim i tad skontam da je ispeglo mi udicu!

Posle ovih nisam više imao ovakve ribe,popodne je kiša opalila i ja sam pokis'o ko miš!Kačket zaboravio kući!
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 22 lis 2012, 09:07, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 08:54

Bungalovi LTG kompanije:

slika

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 08:56

slika

slika

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 08:58

Prosječni lipljen koji se lovi:

slika

A ima i onih kojima je teško stati u kraj,meni su kidali muve i peglali udice,neka se javi onaj čija je muva neću mu ništa:

slika

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 09:00

Ima i pastrmke i njih sam lovio na suvu:

slika

slika

slika

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 09:01

slika

slika

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 09:04

A ova "travuljina" me je posebno nervirala,ja na nju nisam naviko,meni je to prvi kontakt sa takvim terenom:

slika

slika

slika

Popodne mi je nešto padalo za vrat i tek jednu uhvatih,mala kamenjarka:

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribnik

Post Postao/la Clavis » 22 lis 2012, 09:06

Daklem "pao" Ribnik. Svaka čast stari! Zavidim na avanturi!
askače krvnički na mušicu i kreće borba.ovo je ozbiljna riba,ali posle par skundi u lice mi se vrati kao praćka kompletan sistem
:grin: :grin:

Isto mi se jučer desilo!! Samo što sam se ja sageo brzinom ko Neo u matrixu.... jaran se ismijao divljacki.
Mi bili na Sanici, ništa do 13:00 se nije dešavalo, BWO u zraku, i tad je počela konačno da pada, pa je i lipen pobjesnio. Ja sam ga "dobijao" na 18# osnovni konac maslinast pa preko njega quill, tako da je bila neka sivkasta-zelenkasta, sa minimalnim CDC-om.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 09:11

Ovo sunce je sve pokvarilo,kad sam tek došao bilo je vrijeme idealno sa dosta vlage i rojilo se dosta insekata.
Riba se namjestila na pozicije i samo sačekivala hranu da joj voda nanese.
Nisam nezadovoljan,malo sam ušao nespremam,sve se desilo prebrzo,nisam uopšte planiro dolazak i nisam ništa znao o ovoj vodi!
Sa nimfama sam tek očajno proš,jedno pola sata sam imao neka dešavanja posle jok,nisam imao dovoljno sitnih nimfi tj. adekvatnih za tu vodu,veličina,boja i slično.

Uf nisam vidio da ima otovorena tema,kao nije problem da se prebace postovi,izvinjavam se!
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 22 lis 2012, 09:16, ukupno mijenjano 1 put.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribnik

Post Postao/la Clavis » 22 lis 2012, 09:16

Ja sam bio u slobodnoj zoni, oko 2 po podne je "pregrijalo", vjetar nanio lišća na vodu tako da je bilo sve dalje patnja, tek po koje javljanje na tihaku. Prekratko traje onaj "val" uzimanja, a Siće i previše, tako da dok zapneš šta pristojno, prodje vremena... Jednog sam izvukao u ruke a drugi je ostao na dnu nisam ga ni odigao, pljunuo mi komplet predvez nazad... De mi reci koliko košta dnevna gore? Možda se i ja konačno nakanem

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 09:19

30KM za revir(e) po koncesijom LTG kompanije.Prati vremensku prognozu dok je ovako sunčano nema puno vajde.
U toku dana radi od 12:30 do 14:00h orijentaciono.Na ovu jednodnevku,inače radi na nimfice ali treba iamti ih i plasirati da ideu na dno.
Jednu sam dobio na poklon pa ću je fotografisati i okačiti da vidite šta je.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la angler » 22 lis 2012, 14:40

Znaci zarazio si se i Ribnikom :grin:
Slike su ti prva liga, a pastrmka u vodi za kataloga.
Uljepsao si mi sedmicu <juma>
Ta magicna "oliva" na Plivi i Ribniku rade u svako doba godine. Ako ne radi suha radi emerger. Doduse prosjek velicina lipljena. Za grbe preko pola metra nimfa.
Posto ne masem nimfama pravi grbo jos nije naletio :grin:
Generalno na slicne rijeke treba nekad otici da covjek ocejfi, isproba svoje kreacije i odmori.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 15:54

Moj Anglere uze me Ribnik pod svoje,kako reče jedna kolega iz Prijedora!
A na moju nesreću meni uzeše dva suvu,prvi je pokida i odnese a drugi ispegla ovu nesretnu udicu!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribnik

Post Postao/la rusko » 22 lis 2012, 17:40

Tommylee, banovacu te od zavisti <valjanjeodsmijeha>

Prelijepe slike, stvarno su lijepo uredili taj dio!
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 22 lis 2012, 21:07

Eh druže i meni je trebalo vremena da stignem ovdje!
A sad su mi misli preokupirane ovim silnim lipljenima.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”