Ribnik

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 12 pro 2014, 14:59

Imaš njihov oficijalni sajt kao i FB stranice.
http://www.ribnikflyfish.com/RIBNIK/


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 19 tra 2016, 15:39

Nije mi dao đavo mira i opet zaglavih na Ribniku.Najgore od svega što ne ponesoh koju kutiju sa muvama <valjanjeodsmijeha>
Ponjeo šesticu i strimere i jednu kutiju sa najvećim i najtežim nimfama.Jedan fazan u njoj :oops:
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 19 tra 2016, 15:40

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 19 tra 2016, 15:42

slika
Dok sunce nije počelo da prži fino su kucklai nimfe.Posle nisu htjeli skoro ništa.Rekao bih da im je bilo do sexa <djed>

Probao pastrmku na strimere i imao par udaraca i jedno kuvanje.Izdadoše me udice,izgleda ne probijaju usta!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 19 tra 2016, 23:19



Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la angler » 20 tra 2016, 08:26

Lipljena ko salate, po obicaju. <championvanja>
Na Ribnik bez bar dva stapa i tonu svih vrsta musica jok.
To sto je bilo spadanja mozda i nije do uduca. Kako si opisao izgleda da je tjerala uljeza, nije se hranila.

Kako god, milina je gledati slike i tu ljepotu. Neka se uzivalo.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 20 tra 2016, 08:42

Moguće je sve to,riba je bila definitivno neaktivna.
U jendoj hladovini s aobale bacam,ribe me ne vide ali ja njih vidim.I lipljeni i pastrmke su mi pod nogamam.Nimfa im prolazi pored glave a one se ne pomjere.Ili se udalje od nje!
Imao sam jako teške nimfe pa su bile na samom dnu.
Uglavom popločano je ribom!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribnik

Post Postao/la Clavis » 20 tra 2016, 09:00

Thommy, vjeruj mi da je voda bila pola metra veća i sijera da bi bolje prošao. Ovo je najgora moguća varijanta za ovaj period. Nedostaje rojenja a mala voda.... nemoguća misija. Pratio sam sa mosta na Sanici šta mrman radi. U glavnom rije po dnu i prevrće kamenčiće. Ja sam za subotu spremio pored normalnog arsenala, sitnije hydropsihe i gamaruse da me ne bi iznenadio.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la angler » 20 tra 2016, 09:31

Eh kad je sijera voda to je bingo za musicara. Tad i mrtve ribe grizu.
U slicnim situacijama kao tad na Ribniku kad je voda kristalno cista i slaba aktivnost ribe, valja probati sa najsitnijim nimfama. Vrlo cesto ima efekta. Zna to Clavis vrlo dobro, zato priprema tu sicu :wink:
To im dodje kao nama kad kospice grickamo :grin:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 20 tra 2016, 13:43

Zato se nisam ja ni spremao za ovu vodu.Znao sam da nije neko stanje.krenem u cilju da probam strimere.
Koliko goda d asu bili otežani slabo su išli na dno.Bogami biće gadno na Drini to spustiti.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribnik

Post Postao/la Clavis » 20 tra 2016, 14:11

Ja zbog tog problema sa otezanjima rijetko strimeram, jednotavno mlataranje sa 6gr. dzigom i pljaskanje po vodi mi ne leži, razmišljam o alternativnim rješenjima zranjanja....

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la tommylee » 20 tra 2016, 14:47

Mora intermedijalna struna da vrh ide na dno.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribnik

Post Postao/la angler » 20 tra 2016, 14:53

Na rijeci za strimere je najvaznija snjura. Mora ici tonuca glava i kraci tonuci predvez jer voda strimer izbacuje, a i plivajuca ga snjura vuce na povrsinu. Kad zaroni glava snjure povuce i strimer.
Za te rabote na rijeci sa strimerima je Rusko tatamata :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribnik

Post Postao/la rusko » 20 tra 2016, 18:34

Probajte jednostavan fazon - stanete kraj vode, bacite strimer u vodu ispred vas, a snjuru drzite odmah gdje je predvez vezan… kada strimer padne u vodu, tone ravno prema dnu, ali cim se snjura/predvez zategne, strujanje vode ga izbacuje na povrsinu… tako cete najbolje skontati zasto vam je potrebna tonuca snjura. I tonuca ce se podici prema povrsini, ali ne skroz… zavisnosti od brzine tonjenja i snage vode odredjuje se na kojoj dubini ce se strimer kretati.
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”