Jadar

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:16

Zeleni i Studeni Jadar se sastaju u mjestu Milići i tu nastaje Jadar,neki kažu veliki Jadar.Nekada bila bogata svom ribom,mladicom,lipljenom i pastrmkom.Kao raznom bjelom ribom!
Zbog raznih zagađivača lipljen je nestao.Mladica se skoro istrijebila,jedini spas je veza sa Drinjačom a outda sa Drinom.Pastrmka u donjem djelu je rijetka a i krivolovci joj ne praštaju.Jedini spas joj je u nepristupačnosti Zelenog i Studenog Jadara.

Ja sam ovaj put pokušao zaviriti u Zeleni Jadar i vidjeti šta se tu krije:

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:17

slika

slika

Mali virovi ali interesantni!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:19

Ovakvih pastrmčica ima u zvidnom broju.Lovio dsam ispočetka na nimfu a onda ih uočio tik ispod površine vode.Pa sam odmah prešao na suvu,poželio sam površinskog lova!

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:21

Potpuna divljina pa se ne preporučuje samom ribolovcu ići.Mene je vodio jedan lokalni ribolovac koji ove terene poznaje.Po njegovim riječima može se lako naletiti na medvjeda ili neku drugu divlju životinju.
Ja sam bio svjedok odrona i to baš naspram nas.Ogromne stjene su se skotrljale u vodu!
A i signal od mobilnog je jako loš.

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:22

slika

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:24

Škljocam na brzinu željan akcije,usled dubine kanjona i svjetlost je jako loša.A i ono najgore se dešava,navlače se oblaci i ubrzo se u daljini istresa kiša.

slika

Te kreće pomuta i staje riblja aktivnost.

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:25

Uspjevam po toj prvoj pomuti na neku žutu nimfu još jednu prevariti ali ubrzo voda posteje bijela.

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:27

slika

Spuštamo se u donji dio Jadra da prestignemo pomutu.Mjesto Derventa.Tu se osjeti uticaj "civilizacije" na rijeku kao i nedostatak salamonoida!

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Jadar

Post Postao/la tommylee » 06 svi 2013, 13:28

Pijori i krkušice su jedini koje vidjeh možda i koji jako sitan klenčić.Te prekidam ovo putovanje da ne maltretiram čovjeka.
Uglavnom sad planiram ozbiljniju ekspediciju i ulazak još dublje u kanjon!

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”