Tri revira

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Tri revira

Post Postao/la angler » 14 ruj 2013, 16:24

Hvala Alas... i bogati ne zuri sa zenidbom <valjanjeodsmijeha>

Kovach, vjerujem da vecina pravih ribara voli divlje vode. Pa to i jeste pravi ribolov, da trazis ribu i da joj stanes u kraj, da provedes lijep dan u prirodi. Revire zovem samo utjehom i nuzno zlo ovog vremena na nasim divljim vodama i jedine koje ti daju bar dio onog za cime zudimo pogotovo za one koji su osudjeni na kratak period boravka.


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la zlaja » 14 ruj 2013, 16:47

Sanica na otvorenoj divljoj vodi je jad i čemer,najmanji vob mi ganjaju pastrmke amebe,jedino one nisu izlovljene a oni banditi dabrovi kopaju zamke kraj vode i fino pokriju lišćem, jesam propao u jednu momački :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la Kovach » 14 ruj 2013, 23:42

angler je napisao/la:Revire zovem samo utjehom i nuzno zlo ovog vremena na nasim divljim vodama i jedine koje ti daju bar dio onog za cime zudimo pogotovo za one koji su osudjeni na kratak period boravka.
Slazem se s tobom i to su izgleda jedina mjesta gdje se nada covjek dobrom ulovu.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la montana » 15 ruj 2013, 06:32

Ljepota mestre, sto jes'! <championvanja>

Evo me misli vratise na odmor, pa I ja masem I kontriram dok ne padnem sa kreveta! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Tri revira

Post Postao/la angler » 15 ruj 2013, 20:41

A ja se pitam gdje si. Opet u zoni nepristupacnosti signala :grin:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la montana » 16 ruj 2013, 17:03

Kako sestrina mala kaze:"Kod dajdze kaka signal!" <valjanjeodsmijeha>

Lijepo si se proveo, mada bi mi draze bilo da smo skupa... nek' si malo I nimfirao, za promjenu, "ugao" dodje sam po sebi, cim prvog prevaris!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Tri revira

Post Postao/la angler » 16 ruj 2013, 18:12

montana je napisao/la:"Kod dajdze kaka signal!" <valjanjeodsmijeha>
<valjanjeodsmijeha> :135:

A vala ne mogu prezaliti sto nismo bili svi skupa. Shejtan jobs <valjanjeodsmijeha>
Ma bojim se navucicu se na podvodnu, a vamo strimeri pa cu zaboraviti kako riba kupi sa povrsine :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la montana » 17 ruj 2013, 00:33

Ma cim prva iskoci, ja odmah mijenjam!

"Kaka" nimfa, isto varalica, svaki zabacaj riba, pa dosadi! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la Kovach » 17 ruj 2013, 21:26

Ja isto mrzim nimfu i najvise forsiram suhu pa makar i ne ulovio nista nekako mi draze nego nimfariti.Ali eto nekad se i to mora.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la Clavis » 18 ruj 2013, 11:27

ni 5% ribe ukupno ribe na nimfu za karijere...prve dvoje su uzele da ni znao nisam... shvatio to tek kad sam povukao da ponovo zarolam uz brzak ... vođenje zadržavanje ovo ono ... Bacao sam ja to redovno...mora se nečim vrijeme popuniti između intenzivnog lova na suhu i aktivnosti na površini-....al je uspjeh izostao. Haj za lipena i nekako... kad ću tek "dohvatiti" plotice ;)

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Tri revira

Post Postao/la tommylee » 18 ruj 2013, 13:58

Uh ljudi ja sam počeo sa suvom a naučio sam i nimfom loviti.I mogu vam reči da je mnogo lakše i sigurnije na nimfu,osim situacija kada riba poludi i samo hoće površinsku.
A kod nas na manjim rijekama su tereni stvoreni za nimfu,puno pjene i brzaka.
Kad sam bio na Plivi skroz sam se sje*o,voda kao staklo ja nisma naučio na takve terene.Stalno tražim brzake.
Nemirnu vodu,dok na Drini nimfa nema neku prolaznost.Veću prođu ima suva ili mokra.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la Clavis » 18 ruj 2013, 14:23

Na mirnoj ujezerenoj vodi lipac ima sve vrijeme ovog svijeta da se predomisli kad se penje po muhu. I onda mjenjaj, "oživljavaj" je...soli biberi :D slično je vjerovatno i sa nifama u istim uslovima. Možda Monty izda koju foru sa Krušnice...ima i nje pofino "smirene"....

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Tri revira

Post Postao/la tommylee » 18 ruj 2013, 14:52

Jedan od mojih "trikova" sa nimfom.Kad prođe putanju krenem da je energično privlačim u tom momentu zna riba da je pokupi.
Ako ima kamen u sred matice,bacam nizvodno ispod kamena i što sporije navlačim nimfu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Tri revira

Post Postao/la angler » 18 ruj 2013, 15:37

Kao iskusni nimfolovac od ove godine ja cu vam reci prednosti i mane <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha> :135:

Ovo za brzo povlacenje sto Monty rece je tacno. Imao sam nekoliko ulova u momentu kad sam izvlacio snjuru iz vode da opet zamahnem, znaci kad se bas brzo krece.
Ima drazi kad osjetis trzaj u ruzi ali to su vecinom manje ribe. Veci komadi samo zaustave kao da je u travu zapela pa mi nije to to.
I koliko sam uspio skontati ugao je bitan. Pomjeris se par koraka i fercera, pomjeris se opet par koraka i ni da pipne.
I sto jest, jest...na nimfu se kace najveci komadi. Alji djaba sve, povrsinska je Tito <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tri revira

Post Postao/la montana » 18 ruj 2013, 18:07

Ima tih par trikova, a vidim iz napisanog da ste im jako blizu <djed>

U brzoj vodi, manje-vise, riba uzima bez problema, ali tiha, bistra I duboka voda znaju zadavati glavobolje. Da ne pricamo puno ovako teorijski, predlazem da se iduci put nadjemo I razmjenimo par "tajnih" poteza? <jelmekotrazio>

Suha je super kad radi, ali ako ne radi grehota je nakon sto smo dobili slobodan dan, skupiti pribor i ici po kuci vozati usisivac?

Angler dobro rece za ugao I da nije isto bacati sa jednog mjesta I par koraka gore ili dole. Ima I za to finta. Bitno je skontati tok I dubinu vode, te polozaj ribe u odnosu na nas. Ima nekoliko fazona koje je tesko napisati, a bitni su kako da nimfu ponudimo pod uglom koji ona hoce, a bez da gazimo I plasimo ribu. Reci cu da je najbitnije pri dolasku na vodu zauzeti najbolji polozaj iz kojeg cemo moci dohvatiti najvise I najvece komade.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”