Slike ulova - mix

Kutak za one koji vole fotografisati, a i one koji žele naučiti od iskusnih kolega kako napraviti lijepu fotografiju.

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Odgovori
Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Slike ulova - mix

Post Postao/la tommylee » 21 kol 2013, 09:08

Moguće ja da se riba tako brzo adaptira i da brzo raste.
Mi imamo bare koje su nastale ekspaltacijom šljunka.Znači nikada poribljavanje,sve što je upalo je iz Drine iz poplava i ko zna kako još.
Tu je bilo ribe k'o pljeve ali je istrijebiše svim i svačim.No i danas je ima i često neko upeca baš dobar komad!
Znači ako ima dobar dotok vode sa kiseonikom tu će biti svega!
A i insekti su dobar parametar,možete iz kakve vode zahvatiti akvarijumskim mrežicama i ubaciti unutra.
Gamarausi su zakon!


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slike ulova - mix

Post Postao/la Clavis » 21 kol 2013, 09:29

Gamarausi su zakon!
Redovno podcjenjena vrsta, a ne treba trošiti riječi kako se brzo razmnožava, brojnost na jednom mjestu, te je za sve i jednu vrstu salmo ili bijlu dok je još mala jedinka... lak i bogat zalogaj

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slike ulova - mix

Post Postao/la Seha » 21 kol 2013, 10:24

senad je napisao/la: Vidjeli smo neku ribu za koju smo se Adi i ja složili da je najvjerovatnije linjak i to dužine skoro pola metra. Da li je moguće da za 4 godine naraste toliko, ne znam, ali po plivanju je najviše ličilo na njega.

Znači, u jezeru nema ništa sem ovog što smo mi ubacili i što se izmrijestilo. Nismo vršili nikakva mjerenja i praćenja, nego je to bilo samo - hajmo probati pa šta Bog da.
Vrlo lako moze biti linjak. Ovi koje smo ja i Arif ubacili po 450-500 grama su dobili po 1-1½ kg za nepune 3 godine. Pojedine zenke i oko 2 kg. Solidno gradjena riba od 50 cm ima tu otprilike 2½-3 kg. Nakon te duzine uglavnom zakuju i samo se debljaju a sporije rastu u duzinu. Trebali ste negdje u ekspediciju sa praskastom prihranom plovcima, hranilicama, crvicima i glistama provjeriti populaciju. :wink:
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Slike ulova - mix

Post Postao/la adi » 21 kol 2013, 13:54

ma otisli smo totalno neplanirano i nespremni...mada to nije ni bitno...bitno je da smo uspjeli i da je jos jedna voda ipak ozivjela :wink:
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slike ulova - mix

Post Postao/la enko » 21 kol 2013, 14:04

Jel iko suncanicu fasovo haha


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slike ulova - mix

Post Postao/la senad » 21 kol 2013, 16:47

Ma bio je ovaj jedan iz Zenice, nježnica naka, zaglavi hitne tu noć. A dobar je bio, nego kako se oženi, ne da mu žena maknuti. Ja mislio da sam ja najveći papučar, sve dok se on ne oženi :mrgreen:

A voda je fakat puna ribe, a prve prilike ćemo vidjeti da odemo organizovaniji i uhvatimo prvu. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slike ulova - mix

Post Postao/la Seha » 23 kol 2013, 10:31

Ja juce lovio malo linjake. Izmedju ostalih uhvatio i jednog malog. Proslogodisnji mrijest jer prve godine kad smo ih ubacili mrijest je uveliko bio prosao. Eto riba koja se izvalila iz ikre prosle godine ravno 10 cm i napucan ko bomba. Rastu ko iz vode :grin:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Vaše fotografije, fotografska tehnika i oprema”