Fotografska tehnika

Kutak za one koji vole fotografisati, a i one koji žele naučiti od iskusnih kolega kako napraviti lijepu fotografiju.

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Fotografska tehnika

Post Postao/la angler » 06 ruj 2014, 20:46

Jeli prvo ili drugo vezanje :grin: Ko bi im u kraj stao, imaju hejbet verzija.
Meni je zadnja ne dorecena slika. Da me bar pogledao ili da sam okrenuo aparat da dovrsim njegov pogled, ovako....a cova mi je bio zanimljiv.
Soha spomenu ulicnu fotografiju. Vrlo zahtjevna tehnika koju najcesce upraznjavam. Nema "popravnog ispita", nema se vremena shteliti. Mazohista pravi <valjanjeodsmijeha> Iz tog razloga gledajte da ne koristite zum objektive vec fiksne 24mm, 35mm, 50mm, 85mm. Zum jeste fleksibilniji i na prvi pogled prakticniji ali uzima mnogo vremena, a na ulici u vecini slucajeva reaguje se trenutno. Ima tu jos razloga zasto fiksni ali za sad neka ostane na ovome. Koga interesuje slobodno neka pita.


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fotografija (tehnika, aparati i ostali pribor)

Post Postao/la soha » 06 ruj 2014, 22:49

zlaja je napisao/la:Hajmo Angler probat uvesti fotografske vježbe,duga je zima i imali bi dobre teme za zezanje a raja bi imala predstavu o čemu pišemo...pa ćemo vidjeti sa Anglerom da otvorimo temu-vježbaonica-

Podrzavam ovo i predlazem da napravimo kao neku nagradnu igru za najljepsu "fotku". Sto se tice nagrada posto je ovo ribolovacki forum ja doniram 5 voblera kao nagradu. Neka igra traje recimo do 1 maja (duga je zima) :) . U ziri predlazem, Tommyleea, Zlaju i Anglera, jer mislim da su najkompetentniji po ovom pitanju.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fotografska tehnika

Post Postao/la soha » 07 ruj 2014, 00:56

Evo par fotografija, da pokusam i vizuelno pokazati sto sam u onom postu opsirno pisao. Rijec je jednom od najvecih "ulicara" Henri Cartier-Bresson. Uzivajte :

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fotografska tehnika

Post Postao/la Clavis » 07 ruj 2014, 07:51

Ovo sam neki dan našao na izbačaju i sažalio se.... sva je haman manuelna, "program" joj nije ni za šta, pa sam sve čačko i škljocao. Moram naći čitač CF kartica da vidim kako okida.

slika
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fotografska tehnika

Post Postao/la zlaja » 07 ruj 2014, 14:26

Sad druže svi univerzalni čitači imaju utor za CF, imaš sreće jer su postali bagatela...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Vaše fotografije, fotografska tehnika i oprema”