Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanja?

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:
Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la masterbih » 14 sij 2011, 00:13

naj pametnije je da mi uzmemo svako po jednu vodu pa kom obojci kom opanci <valjanjeodsmijeha>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la montana » 14 sij 2011, 18:31

Sacekaj da jos malo porastemo, a onda iskupiti oko sebe i udruzenja koja hoce i znaju raditi, pa zauzeti stratesku poziciju. Ovo kako se sad radi je samo rasturanje prirodnih bogatstava, bez vizije kako sve to uciniti samoodrzivim. Dok god ministri i drugi odgovorni barataju terminima "upravljanje vodom", a ne "prirodnim bogatstvom", nama se lose pise. Dok god u novinama slave ljude koji donesu vrece riba, znaci da su ljudi needucirani i "krvolocni", a sa takvima (i vlast i narod i mediji) nismo spremni za buducnost! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la masterbih » 14 sij 2011, 18:34

Nismo mi glupi, naprotiv, izuzetno smo pametan narod, ali smo zaostali i treba nam vremena i edukacije.
Vrijeme je proslo, a edukacija tek dolazi..

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la rusko » 14 sij 2011, 18:43

Kako bolan "pametni" i istovremeno "zaostali"?
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la zlaja » 14 sij 2011, 18:54

Pametan i žilav narod na brdovitom balkanu zna zajebat sav svjet a kada treba bilo što postaviti u savremeni način života i okvirne forme od toga bježimo ko đavo od krsta...baš zbog toga smo simpatični :mrgreen:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la montana » 14 sij 2011, 19:17

zlaja je napisao/la:Pametan i žilav narod na brdovitom balkanu zna zajebat sav svjet a kada treba bilo što postaviti u savremeni način života i okvirne forme od toga bježimo ko đavo od krsta...baš zbog toga smo simpatični :mrgreen:
To je Zlaja samo legenda, koju smo mi ispricali o sebi. Iskreno, osim sami sebe, nikad nismo nikoga preveslali. Sjeti se Marka Kraljevica i "oranja drumova" iz onih epsko-naduravackih napjeva. U skoli su nas ucili da je to "izraz otpora okupatoru". No, multipliciramo li Marka po raznim balkanskim regijama, udahnemo li duboko i polako razmislimo li o svemu, jedini normalan zakljucak je da i da danas pokusavamo napraviti 5C, a Turaka i drugih okupatora ni na vidiku. Taj inat, koliko god bio simpatican vecini, ipak vodi samounistenju. Meni najvise lici na onu "nek'crkne komsijina krava...". Moramo izaci iz cahure i skontati da ideje koje dolaze s vana nisu sve vezane za Hip-Hop ili drogiranje. Dosta vise je pozitivnih primjera, koje jednostavno treba prekopirati i izbjeci nepotrebne probleme u buducnosti. Kad covjek stane na minu, on je bio neoprezan, ali ako mu neko potrci pomoci, on je bio glup. Zato se moramo ugledati na recimo Kineze, koji su do juce jedva znali sklepati bicikl, a danas prave sta im srece pozeli, samo kopirajuci druge.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la masterbih » 14 sij 2011, 22:52

rusko je napisao/la:Kako bolan "pametni" i istovremeno "zaostali"?
Liseni informacija u vremenu koje je proslo..

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la AlaS » 14 sij 2011, 23:33

masterbih je napisao/la:Nismo mi glupi, naprotiv, izuzetno smo pametan narod, ali smo zaostali i treba nam vremena i edukacije.
Vrijeme je proslo, a edukacija tek dolazi..
E moj jarane" jednog" dana kad prestanu slike sa vrecama punim riba i ljudi skontaju da treba pecati po propisima onda cemo biti spremni i za C&R bar 50:50% ribolovaca ,samo je zalosno kad dodje taj dan da necemo imati vise sta pecati a mozda ni nasih rijeka nece vise biti vec samo jedna velika kanalizacija u koju ces moci bacati sve i svasta,evo slucaj tvoja i moja rijeka Usora ja pamtim kad je mala Usora bila kao sto je sad velika Usora +bila je cista i zelena a moj otac peco pastrmke i jegulje u istoj , ja se ucio plivati na Usori i napio se milion puta te vode a vidi je danas zalosno je to ajd se sad napi vode sa Usore.
slika
Bistro

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la Kovach » 15 sij 2011, 02:21

Nismo mi ni glup ni zaostao narod, nego samo bezobrazni. Jednostavno donose se zakoni koje niko ne provodi niti ih postuje, eto samo nek ih imamo. Kazne su minimalne i onda tu dolazi nas bezobrazluk do izrazaja pa se uspjelo rasturiti sve. Ako smo glupi i zaostali sto nasi ljudi odu vani pa zive i rade kao sav normalan Svijet, a dodju u BiH i odmah parkiraju na trotoar ispred nekog kafica i odu piti kafu. To ne rade niti smiju u Svijetu a zasto odgovor je jednostavan "Tamo se postuju zakoni, a kazne su ogromne". Treba povecati kazne i poceti sa provedbom zakona jer se nas covjek opameti tek kad ga "osines" po dzepu. Kod nas malo teze izvodljivo sve dok u foteljama sjedili debili koji su negdje kupili skole i doktorate, a nemaju pojma o resoru koji vode niti ih interesuje priroda i prirodni resursi.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la rusko » 15 sij 2011, 09:40

Ma ljudi, dobri smo mi... i pametni i obrazovaniji nego mnogi oko nas mada nam se cini da nismo (barem one nase generacije koje je drug Stari skolovao)... najbolja karakteristika nasih ljudi je po meni sto imamo srca za sve, blagi smo prema drugima (a sebe same u grob mozemo satjerati).

Nas najveci problem je socijalnog tipa, baziran na tome sto nemamo svijest o drzavi i sto nam je drzava nefunkcionalna. Tome jednim dijelom pridonosi nasa istorija, uvijek je neko vladao nad nama, uvijek su se drugi tukli za nasu Bosnu i Hercegovinu, a sve preko nasih ledja. Mi smo to prihvatali i kada je bilo vrijeme smjena vlasti mi smo se pitali ko ce sada doci, a nismo nikada skontali kako da sami sebi ojacamo drzavu.

Onda imamo znatan broj "domacih izdajnika", pobornika nekakve smijesne nacionalisticke politike koja Bosance svrstava u "narode" sa one strane granice samo zato sto su odabrali da se Bogu obracaju na slican nacin kao i ti tamo pahori... taj fenomen postoji samo u BiH... a onda su takvi moroni i "iluzionisti" danas na vlasti, isti ti zbog kojih su nam zivoti, sela i gradovi poruseni... i oni zadaju pravila i ritam zivota.

Sta preostaje sitnom covjeku nego da padne u depresiju, da zaboravi da je on dio BiH i da je BiH dio njegovog identitenta.

Svi znamo da ono sto ne smatras svojim, to i ne cuvas... to je nas problem, nemamo drustveni ni socijalni identitet... imamo nezadovoljstvo i bijedu/mizeriju sto vodi u to da se covjek okrece samom sebi kako bi prezivio, i jednostavno ga vise ne zanimaju "pravila finoce".

I da se vratim na pojam "pamet"... svu ovu moju pricu o pametnom narodu srusi taj isti narod svake 4 godine kada falira na izborima... to vam je ono kada se oni "pametniji" zapiju filozofirajuci u kafani noc prije izbora pa zbog mamurluka u kombinaciji sa melankolijom koja im govori "nista neces promijeniti kako god glasao jer ce se iluzionisti opet koalirati jedni s drugima", uopste ne odu glasati, a oni "glupaviji" se skockaju i zaokruze gore navedene domace izdajnike i imbecile i eto nas opet u istom krugu koje je nekad bilo "bratstvo i jedinstvo" i kada smo izgradili i razvili mnogo toga, a danas "popadija i hodzinstvo" i srusili smo sve sto se srusiti moze, a ako je ista ostalo, to cemo prodati i neka se ugradi ko moze, ko nemoze - "Ko ga j*be!" (sto bi trebalo da bude jedna strofa himne koju nemamo).

Ko ce u takvoj atmosferi paziti jos i na ribe? Malo ko....
slika slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la masterbih » 15 sij 2011, 15:41

rusko je napisao/la:I da se vratim na pojam "pamet"... svu ovu moju pricu o pametnom narodu srusi taj isti narod svake 4 godine kada falira na izborima... to vam je ono kada se oni "pametniji" zapiju filozofirajuci u kafani noc prije izbora pa zbog mamurluka u kombinaciji sa melankolijom koja im govori "nista neces promijeniti kako god glasao jer ce se iluzionisti opet koalirati jedni s drugima", uopste ne odu glasati, a oni "glupaviji" se skockaju i zaokruze gore navedene domace izdajnike i imbecile i eto nas opet u istom krugu koje je nekad bilo "bratstvo i jedinstvo"

Sta god da zaokruze isto se pise <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la Seha » 15 sij 2011, 18:28

Kovach je napisao/la:Nismo mi ni glup ni zaostao narod, nego samo bezobrazni. Jednostavno donose se zakoni koje niko ne provodi niti ih postuje, eto samo nek ih imamo. Kazne su minimalne i onda tu dolazi nas bezobrazluk do izrazaja pa se uspjelo rasturiti sve. Ako smo glupi i zaostali sto nasi ljudi odu vani pa zive i rade kao sav normalan Svijet, a dodju u BiH i odmah parkiraju na trotoar ispred nekog kafica i odu piti kafu. To ne rade niti smiju u Svijetu a zasto odgovor je jednostavan "Tamo se postuju zakoni, a kazne su ogromne". Treba povecati kazne i poceti sa provedbom zakona jer se nas covjek opameti tek kad ga "osines" po dzepu. Kod nas malo teze izvodljivo sve dok u foteljama sjedili debili koji su negdje kupili skole i doktorate, a nemaju pojma o resoru koji vode niti ih interesuje priroda i prirodni resursi.
Bravo Kovach burazeru. E dam nam je doci nekako do jos jednog pametnog "bravara" sve bi ovo doslo na svoje. Crno nam se pise dok je "gospoda" na vlasti. Kad sve pokradu, pocece narodu upadati u kuce i otimati.. Nema vise ni dovoljno seljaka za seljacku bunu. kuku
slika

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la ruba » 15 sij 2011, 18:54

nazalost ovog bravara nema
images.jpg
iako neznam klako je bilo u njegovo vrijeme,vec cujem od starijih. da je ziv garant nebi bilo to sto jest danas.i po pitanju rijeka i svega ostalog
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ruba Vobleri

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la Kovach » 16 sij 2011, 02:25

A kako je bilo moj ruba, susta suprotnost od ovog danas. Vecina ovih sto danas sjede po foteljama nisu imali skoro pa nista, a takodje dobra vecina ih je tad sjedila u zatvoru zbog "ideologije" koju pokusase provesti u djelo i napravise ovog monstruma od drzave. Ovi sto sad strajkuju i hodaju bez posla su radili i za svoj rad bili odlicno placeni. O slobodi i opstoj sigurnosti da i ne pricam. Dok je drug Tito vladao samo se mogla petarda cuti, a ubistava u citavoj Jugi bilo kao sad u manjem BH gradu. Lopovi bili u zatvoru, a ne u foteljama, sposobni bili na direktorskim mjestima, radnici upravljali fabrikama, a drug Tito, bravar niti magistar niti doktor nauka ,9 godina nakon rata pusta u pogon HE Jablanica. Ljudi rucno izgradili branu, a ovi doktori nauka sa svim ovim tehnikama i cudima ni kokosinjca 15 godina nakon rata. I jos se o jadu zabavili, prvo 4 godine rusili, a sad evo vec 15 godina rasprodaju ono sto im je bravar ostavio iza sebe. A sto se tice ribe onda nije niko smio bacati mreze niti ubijati ribu podvodnom. Sjecam se jedne prilike dajdza mi je pricao kako je ulovio glavaticu koja je bila nekih desetak cm ispod mjere i kad mu je dosao ribocuvar pa izmjerio, fasovao je prijavu. Platio je kaze tad kaznu da je se i sad odlicno sjeca, a poslije toga je nosao metar u priboru. <valjanjeodsmijeha>

P.S. Ovo kad sad covjek cita i uporedi sa danasnjim vaktom cini se kao da ja gore napisah neku bajku.

rakitnica2011
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:22 sij 2011, 17:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kako zaštititi autohtone vrste i kapitalace od nestajanj

Post Postao/la rakitnica2011 » 23 sij 2011, 00:50

Čitajuči postove i odgovore na ovu temu,nameče se jedan jedini zaključak za očuvanje autothonih vrsta,a to je da se uvede potpuna ZABRANA za lov istih.Potpunom ZABRANOM omogučavamo budučim generacijama da i oni vide kako te vrste izgledaju i dajemo svijetu do znanja da smo i mi HOMO SAPIENS.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”