SPORTEX vs SHIMANO

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 29 stu 2010, 16:58

Ruba jarane znači -crna strijela-je tvoj konačni izbor za lov soma? A što misliš da ubacimo jedan link sa jap. sajta kao mali tračak sumnje? :grin: ...neću zezam se izbor ti je okej kao i do sada što imaš u kolekciji ,nadam se da si sada kompletan? <djed>


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la angler » 29 stu 2010, 20:40

zlaja je napisao/la: ,nadam se da si sada kompletan? <djed>
Jesi li siguran Zlaja :135:

Cim vidim aktivnu ovu temu rekoh garant Ruba kupuje novi stap :mrgreen:

Haj, bar nisam djaba trubio godinu dana za taj stap. <championvanja>

Eh...od kad ja gledam taj video bez obzira sto vrti onaj ventilator :grin:

Pa nek je sretno "Strijelac" i mnogo somova uhvatio. Alas sto si vidjeo somova vidjeo si :wink:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la AlaS » 29 stu 2010, 20:53

angler je napisao/la:
zlaja je napisao/la: ,nadam se da si sada kompletan? <djed>
Jesi li siguran Zlaja :135:

Cim vidim aktivnu ovu temu rekoh garant Ruba kupuje novi stap :mrgreen:

Haj, bar nisam djaba trubio godinu dana za taj stap. <championvanja>

Eh...od kad ja gledam taj video bez obzira sto vrti onaj ventilator :grin:

Pa nek je sretno "Strijelac" i mnogo somova uhvatio. Alas sto si vidjeo somova vidjeo si :wink:

Nebrinem se ja za somove kad je Ruba u pitanju jer na soma Ruba nece bez mene nikad otic ,jedino kad ide na dubinku onda ja nekad pauziram :grin: :grin:
slika
Bistro

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 29 stu 2010, 21:02

konacna odluka,jer mogu i mladicu ganjat sa njim ako dudem izlazio na te vode.mislim da ce mu dobro sjest onaj moj slammer 460.za smudja i bucova imam beastmaster,a za klendzu po mojoj usori imam berkley.dvoumio sam se izmedju arrowa i kev sea spina,mala je tu razlika u snazi a 70eura u parama nekako mi je to puno za dat mislim da i ovaj necu puno koristit jer me teren ovaj po evropi okupiro.usput probat cemo uganjat i skeletor alasu jer ga nikako da nadje u bosni.bistro
Ruba Vobleri

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 30 stu 2010, 02:20

vidiš kako je mene prakirala u radionicu danima ne izlazim ,kafa, ručak , čak mi i cigare donose , zato sljedeći put ko u pohode, do zuba naoruzan , sto se tiče skijanja kako je krenulo oko nas bit će snijega i za izvoza , Nismo dobili Olimpijadu 2015. Austrijanci zvanično uzeli ništa od "hljeba i igara"
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la BcRich » 29 sij 2011, 14:31

sportex i shimano stapovi sve su to dobri stapovi po mom misljenju,samo je do ribolovca koji ce da koristi koji mu vise odgovara,stvar ukusa a i finansijska situacija igra malo ulogu u tome,hoces skuplji ili jeftiniji,oba stapa ce da vade ribe bez problema,nemora da znaci da je skuplji stap bolji,nebi da ulazim sada koji je bolji,po meni oba su itekeko dobri. Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 29 sij 2011, 15:08

Tako je druže ovo je samo prijateljsko zezanje na temu jer naš Ruba više se ne predomišlja,kupuje sve redom :grin:

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la BcRich » 29 sij 2011, 17:24

ha ha ta ti je dobra,pozdrav

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 29 sij 2011, 17:42

zlaja je napisao/la:Tako je druže ovo je samo prijateljsko zezanje na temu jer naš Ruba više se ne predomišlja,kupuje sve redom :grin:
sta cu kad sam lud.ove sedmice kupio sam ovde u holandiji penn overseas pro heavy pilk 100-160gr na 2.70 da imam ako bi nekad luvio mladicu a koristicu ga ciljano za varalicarenje soma.mislim da je ta gramaza dovoljna,jer necu da lovim sportexom 60gr soma nikad se nezna koliki moze da sastavi.shimano beast master 270H koristim za bucu i ostalo.ovaj 160gr kupljen je kao uspomena na holandiju jer obicno kupim nesto da imam u svakoj zemlji u kojoj sam radio.zlaja imal kakav hodza kod vas da mi da zapis mozda sam i ograiso <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> :mrgreen:
Ruba Vobleri

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la BcRich » 29 sij 2011, 17:49

Ruba,drug nisi ograjso nesikiraj se,to je ono sto mi volimo i nezalimo dati pare za to,a ja krecem od sebe prvog,da pribora nikada dosta,staces kad covjek to voli,samo ribar moze razumjeti ribara a za ostale koji nisu ribari tesko nas mogu shvatiti Pozdrav

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 29 sij 2011, 18:32

naravno , pribora nikad dosta , neka ti je sretno Ruba sa novim štapom , i da budeš imao više vremena da to sad isprobaš što si pokupovao :grin: dobro je kad se moze , i ja gledam kad god mogu da si kupim nešto vezano za ribolov pa makar to bio i neki plovak par udica . Kod mene otac neki dan iz ormara izvadi "sigmu šekspirovu" grafit-magnezij nova u kutiji , stajala je više od 20 god imao dvije , jednu dao burazu koja je sada Bog zna , a on svoju tek sada stavlja na štap (čini mi se da je Zlaja vidio kutiju u radionici) ... ja ga zezam koji će ti k...c i sada kad više em nemozes stajat em nevidiš , i odes zabacit svake prestupne , a ustvari kad malo bolje pogledam svi smo mi fanataci za tim stvarima i kad nam izleti dobra stvar il kad nam dune kupujemo pa nek stoji ako ništa drugo ...
Ja moram doći do dobrog štapa POD HITNO !!!!! ovo sto imam ću na kamaru nakraju i zapalit ,kad popizdim dobro i onda sam miran znam da nemam i da moram nabavti , ovako se nekako otimam kao pa moze on i trazim opravdanje ,a ustvari štap mi je za K...c doduše nisam ga puno ni platio , al isto tako onaj lineffe što sam slomio isto nije bio puno para ,ekonomska klasa, a da naletim na isti dao bi duplo , koliko mi je bio dobar i kako mi je legao ...jbg
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 29 sij 2011, 19:24

ovaj penn overseas pro nije skup,bolovao sam za skupim stapom,zeleo black arrow koji je dosta skuplji od ovoga ali kad sam ugledao ovaj i prodrmao ga opipo tu eva drsku nisam mogao da ga nekupim.njegova (optika kako alas kaze) mi je legla u oko tako da sam odmah zaboravio arrowa.ovaj penn je vece gramaze ali nije tezak ima dvije end kape normalnu i borbenu koja je super i lijepo izgleda tako da sam obicnu odmah skinuo.aldo kakav bi ti stap za koju vrstu ribe i koliko love?
Ruba Vobleri

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 29 sij 2011, 20:06

30 gr. fast akcion , to mi je prioritet sad , jer nemam nikakav lagani , kad počne sezona bolena klena i to malo lakše ribe , u nekoj ekonomskoj klasi , nisam još počeo raditi ništa tak da ne razmišljam o nekim velikim ciframa , naći ću nesto valjda do pocetka sezone
i moram naći isto brzi štap za soma i mladice ne bi prelazio 100gr al opet fast , ovaj marsallov cu poklonit nekome samo da ga negledam ...imao sam opcije za Black arow za razumnu cijenu , al odustao sreća ,jednostavno nije mi sad do takvih izdataka , kontam da bacim duhan , pržim ko elektrode , onda bi mogao da ta sredstva preusmjerim na pribor :135: , što se naravno neće desiti ;)
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 29 sij 2011, 20:44

ovaj penn jest 160gr ali nije debeo ima dobre zidove ali nije mocaga fast je akcije zato sam ga i kupio kostao me 100eura sutra ga idem probat na vodi.kuci kad dodjem moram kupit jos pennovu masinu,neznam dal sargus ili slammer 360.imam slammer 460 ali je za njega tezak zbog balansa.ova shimaova od 325gr mu super lezi ali ona je par od sportexa.meni se od laksih stapova srednje klase i cijene svidja novi speedmaster specijal parabolic 270mh
Ruba Vobleri

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la angler » 29 sij 2011, 21:35

Nedavno stavih sliku penn overseas pro sw travel spin 4 djela 80gr 3m. Umal ga ne narucih na nevidjeno za ove moje slane ribe. Prvo mi se svidjeo kao 4ro djelni, a kasnije procitah na raznim forumima da je odlican stap. Penn se ocito prilagodjava evropskom standardu.
De Ruba utiske o tom posto je ista serija?

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”