Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la @ldin » 26 vel 2011, 11:38

Srijeda 9 . februra 2011. U Velikoj sali zgrade Općine održan sastanak na kome su prisustvovali članovi kolegija OV, Radne grupe, te Ingo Schrof direktor njemačke firme RWE za BiH.



Naime, tema razgovora bila je izgradnja tri mini hidrocentrale na rijeci Krivaji, tačnije na lokacijama, Ribnica, Stipin Han i Maoča gdje se uglavnom govorilo o ekonomskim parametrima koji će se primjenjivati u narednim godinama ukoliko se dobije koncesija,u trajanju od 30 godina. Predstavnik kompanije koja je najveći proizvođač električne energije u Njemačkoj, istakao je važnost vodenog potencijala ovih područja i višestruku dobit od njegovog iskorištenja na svim nivoima društveno političke zajednice.

Mirsad Dedić predsjednik Radne grupe, sastavljene od pet članova, iznio je njemačkim investitorima stručnu ocjenu stanja, na osnovu koje se došlo procjenom predložene studije izvodljivosti, te opsežnih analiza na terenu, ali istakao da je Radna grupa prihvatila ovakav način iskorištavanja hidroenergetskog potencijala, pridržavajući se uvjeta koje su dale mjesne zajednice.

Načelnik općine, gosp. Hakija Osmić i predsjedavajući OV Zavidovića Radosav Petrović, bili su kategorični po pitanju direktne dobiti koju bi u ovom slučaju trebala ostvariti općina Zavidovići, a koja ne bi smjela biti manja od 120 hiljada KM godišnje.



Međutim, iako je investitor u kraćoj prezentaciji projekta, potencirao višemilionske dobiti po raznim osnovama, općinski načelnik ali i prisutni su ostali pri uvjerenju da se tu radi o samo dvadesetak hiljada KM godišnje za budžet Općine, što je u ovom slučaju neprihvatljivo.

Također se govorilo o zapošljavanju stotinjak radnika sa područja naše Općine, što će se kako kažu predstavnici ove kompanije dodatno povećati budžet Općine.

Podsjetimo, RWE je počela 2008. godine sa projektom „Krivaja“ i do sada su izvršili procjene 21 lokacije za izgradju mini hidrocentrala, kako bi se do danas broj sveo na 8 lokacija, tri na rijeci Krivaji i pet na području općine Olovo.

Njemački investirori su za sada pokazali spremnost za nastavak pregovora o uvjetima postavljenim od strane općine Zavidovići, po pitanju dodjele koncesije. Konačnu riječ će dati Općinsko vijeće na prvoj narednoj sjednici čije se održavanje očekuje do kraja ovog mjeseca.

ovaj tekst je preuzet sa : http://www.znovine.com/aktuelno/hidroce ... aku-cijenu

U pondjeljak 28.02.2011. će se odrzati i konačna sjednica i vijećanje , sve se odvija pod ogromnim velom tajnosti , naučna fantastika je doći do bilo kakvih informacija , ljudi koji se godinama bore da Zavidoviće dignu kulturološki, sportski, ekološki prosvijtle buduće generacije itd. po malo gube elan jer ovu situaciju vide kao sizifovski posao, i jako nas je malo . Apsud je pristati na bilo kakve pare , a kamoli za mizernih 20 000 i 30 godina koncesije ... ono što se ne spominje po ovim textovima je klasično lobiranje svega sto se smatra preprekom do ostvarena ovog zlobnog plana , tako da su lokalnim mjestanima koji zive na slivu gdje bi trebale biti centrale obećali , asvalt ,rasvjetu , ostavit će prppuste za ribu i rafting ( vjerovatno bi i guze dali ) . i naravno da sada sve obećavaju ...Situacija je takva da ovo isto kada se dešavalo sa rijekom Gostović , bilo je vremena da se organizujemo da se pripreme stručni ljudi sa stručnim argumentima tadasnji gradonačelnik je imao sluha i nije pristao , sa ovom sada opštinskom garniturom je bukvalno nemoguće pričati ...Oni vide neke sitne pare i par radnih mjesta , Dok će dotični "Švabo" za 30. god . da okrene prave pare , i nama da ostavi problem ....
Neznam evo večeras ću da se nadjem sa ekipom prijatelja koja djele moje mišljenje , iz prošlog sastanka sam mogao zaključiti da i nisu previše zainteresovani, za nešto organizovati opečeni prijašnjim sličnim borbama, al podrška, uvjek DA ... tako da bilo kakva pomoć, podrška, stučno mišljenje bilo šta , dobro došlo, inače ostajemo bez još jedne ljpotice koja te pare moze uvjek da zaradi sama , promocijom ribolova , raftinga , kanjonina , kajaka . Krivaja je na daleko bila poznata po svojim ljepotama u bivšoj Yugi je imala najbolju stazu za slalom kajak , odzavana su raznorazna prvenstvena takmičenja pa čak i Evropsko ... to je nešto u kratko od mene , pa dopunjavat ću temu slikama textovim i svjezim informacijama ...

Bistro BiH !!!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Mini centale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la adi » 26 vel 2011, 11:44

e pa hajmo sad, necemo valjda i na ovo klapnut usima ...
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la @ldin » 26 vel 2011, 11:51

Predstavnici kompanije RWE, koja je najveći proizvođač energije u Njemačkoj, sastali su se sa predstavnicima Općine Zavidovići 8. februara, a sa predstavnicima Općine Olovo će se sastati 15. februara, kako bi razgovarali o projektu izgradnje mini hidrocentrala na rijeci Krivaji.

Pojedinačni sastanci

Naime, ova njemačka kompanija je još početkom prošle godine podnijela zahtjev za realizaciju projekta izgradnje hidrocentrala na rijeci Krivaji, tačnije njih osam. Međutim, općine nadležne za davanje takvih dozvola Olovo i Zavidovići još uvijek nisu dale odgovor, jer je ponuđena osnovica na neto dobit bila nešto jača od dva, što njima ne odgovara. RWE je tražio nove sastanke koji su prije nekoliko dana organizovani u sjedištu ZDK, a prisustvovali su im Mathias Heinz, rukovodilac ekonomskog odjela ambasade Njemačke u BiH, Ingo Schrof, direktor RWE za BiH, te načelnici i predsjedavajući općinskih vijeća Olova i Zavidovića. Tada su dogovoreni pojedinačni sastanci koji nisu obradovali građane ovih općina, posebno Zavidovića. Njih nekoliko se čak obratilo i našoj redakciji sa tvrdnjama da RWE želi opljačkati rijeku Krivaju, odnosno eksploatisati njen potencijal i zaraditi milijarde, a BiH će dati minimum zarade. Oni tvrde da predstavnici ove firme hodaju po mjestima na Krivaji, časte večerama i nagovaraju mjesne zajednice da daju zeleno svjetlo rušenju doline i rijeke Krivaje.

- Čak se i na web-stranici Wall Street online časopisa od prošle godine raspravlja o kupovini akcije RWE-a na račun Krivaje. Jasno je ko će zaraditi, isključivo firma RWE i njezini akcionari. Spriječimo to - apeluju ovi građani. Načelnik Općine Zavidovići Hakija Osmić, nije komentarisao mišljenje stanovništva, ali ni zaključke sastanka koji su imali sa predstavnicima RWE. Osmić je samo kratko kazao da ne može komentarisati rezultate sastanka dok se ne predstave Općinskom vijeću. S druge strane, načelnik Olova Alija Hadžiabdić, tvrdi za "San" da građani Olova ne pristaju na neke minorne uslove. On kaže da će se na predstojećem sastanku tačno iskristalisati šta nudi RWE, te će se dogovoriti ili razići ukoliko ponuda i potražnja ne budu usklađene.

Tvrdi stavovi

- Građani Olova neće ući u priču ako RWE ne promijeni svoj tvrdi stav. Oni nude osnovicu 2,2 posto na neto ostvarenu dobit. To je van pameti, jer osnovica mora biti i proizvedeni kilovat i procenat interesa, stoga mi tražimo 10. Doduše, oni nude i druge mogućnosti uslova dogovaranja kroz realizaciju određenih projekata što je minorno s obzirom da se koncesija daje na 30 godina i da su daleko veći interesi. S druge strane, nećemo ni mi biti toliko isključivi, ali ne pristajemo na 2,2 - kategoričan je

Kapacitet kompanije

Federalni premijer Mustafa Mujezinović je prošle godine posjetio RWE u Njemačkoj, kako bi uvidio kakav kapacitet ova kompanija ima. Međutim, kako za "San" kaže, on se uvjerio da je to jako dobra kompanija, ali da dogovori o izgradnji mini hidrocentrala nemaju veze sa Vladom FBiH.

- Ta kompanija se mora dogovoriti sa lokalnim zajednicama i samo one mogu dati zeleno svjetlo - kaže Mujezinović. Predstavnici njemačke firme su kazali da je kompanija novac za investiranje u BiH za ovu godinu već izdvojila te da će, ukoliko se ne iskoristi za predviđeni projekt, biti usmjeren u druge svrhe. Plan izgradnje procijenjen je na period od tri do šest godina, a ukupni investicijski troškovi iznosili bi šest milijardi eura.

preuzeto sa sa : http://san.ba/index.php?id=16651

svi se fataju za trvde stavove RWE , kao 2,2 je malo , pa logično da na prvu neće ni ponuditi više , sad kad kaze 5,0 svi će ko klenovi da se zalete , al to i dalje ostaje aspurdno , s tim da ce on da se smije i svog apartmana uz raznorazne blagotati debele fotelje , i oko 180 milijardi koje će da zgrne , kontajući kako nema i nema gluplje nacije...ovih par miševa koji ce da se očešu ponekom večerom mozda novim autom ili stanom lagano ce da se povuku i na njihovo mjesto dolazi sljedeći ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la rusko » 26 vel 2011, 13:30

- Ta kompanija se mora dogovoriti sa lokalnim zajednicama i samo one mogu dati zeleno svjetlo - kaže Mujezinović.
E ovo je problem iznad svih problema, koji bi kao trebao da bude rijesenje... Rijesenje bi bilo kada bi se u lokalnoj zajednici pitalo stanovnistvo ali se to ne radi vec se igra iza ledja i odlucuju oni koje je narod "izabrao"... tako da (oprostite sto psujem) pi*kin dim od nacelnika u lokalnoj zajednici se podmiti sa jeftinom mazom zvanom "za Gujcu 'em' Hemoroide" (da se razumijemo, ovo je onako "uopsteno" receno, nista direktno nekome iz gore navedenih lokalnih zajednica)... i eto elektrana... tako nasa drzava gleda na svoje rijeke - "lokalnim pohlepno-buljavim ocima"...

Da je normalno, prva instanca bi trebala biti lokalna zajednica, zatim regionalna (kanton) pa onda preispitivanje na sudskom i drzavnom nivou... tako se smanjuje mogucnost podmicivanja, a lokalna zajednica dobija znatno jacu mogucnost da se zastiti...

Ovakav nacin odlucivanja je praksa u EU, zato nasi politicari i izbjegavaju da pocnu raditi prema EU, jer nece moci krasti la_H_ko kao danas ;-)
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la zlaja » 26 vel 2011, 15:46

Teško mi je pisati na ovu temu ali pokušati ću da vam nešto kažem.Sve je počelo davno kada su švabe bacile oko na naše rječice poslali su tipa koji će da urgira kod lokalni šefova raje pa će ovi dalje.Aldine tebi sam rekao o svemu tome i nisi mi vjerovao,pisao sam o tome u temi-mladica na Krivaji-i jedino je Monty znao o čemu pričam jer je doživio te zajebancije.
Ona njemačka baba je naredila onim našim glavonjama što su bili kod nje da se ta stvar odradi,lokalni šefovi sa svojim -imal mene tu*-su spremili teren i to je to.
Naš jaran Zajke koji je vjećnik svako jutro dođe kod mene sa sikiracijom i pokušavamo da urgiramo te neke ljude,upravo danas pitam jednog vjećnika i on mi kaže jače je to od našeg vijeća,naredbe stižu od glavonja iz Sarajeva pa kako se oni dogovore tako mi glasamo..
Imam dosta toga reći ali moram polako bez srkleta,znam dobar komad priče i učestvujem u tim raspravama sa našim vjećnicima,tuga smo mi golema...


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la adi » 26 vel 2011, 21:45

HOCEMO LI STA PODUZETI!!!!! ako nista za pocetak protestno pismo i pismo podrske, pa cemo dalje skontat jos nesto, ovo je upravo jedan od razloga zbog kojih smo i registrovali udruzenje. da poduzmemo nesto ili picimo i dalje "suti i trpi".
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la montana » 26 vel 2011, 21:52

Nekad sam o ovom pisao, ali na drugoj rijeci i govorio kako ce nas jednog po jednog (kao u basni o Sivonji, Rudonji i Mu..nji) otjerati sa vode, od vode, a kasnije to privatizirati, pa cemo im placati da dodjemo pecati na nasoj babovini. Zakon o privatnoj svojini mora biti popravljen, jer hebo moju livadu kad mjesna zajednica odlucuje ko ce mi je oteti. Da je zemlja privatna u pravom smislu, Svabe, Kinezi i ostali bi dolazili pravom gazdi da se dogovore, a onda bi i odsteta bila milionska, stanci bi odustajali jer bi sve to bilo skuplje i manje isplativo. Cak i da zavru i kupe zemlju, barem bi se nas narod opario i izvadio iz krize, ovako narodu nista ni pri otkupu (tjeranju sa zemlje), ni kroz poslove (eno jedne protocne centrale na Bradini pored ceste, nikad nisam vidio da ja neko tu "zaposlen"), niti ce imati svoju rijeku da placu na njenoj obali. Posto zivim vani vidim kako ce to izgledati za 50 godina (toliko otprilike kasnimo za svijetom), saka ljudi ce igrati golfa na vasim djedovinama. a vi ako budete dobri, mozda cete moci kositi travu po djedovini, ali ovaj puta za covjeka koji vas je sa nje otjerao. Ako se i kojim cudom oparite u jednom momentu vaseg zivota, pitacete ga da vam proda komadic zemlje, ali ostacete zapanjeni kolika je tada cijena onoga sto dadoste haman za dzabe. Primjerice, jezero gdje sam lovio sa Dzaferom. Identicne kuce i placevi, ali ona sa svojom plazom kosta 400.000$, a ova iza do 150.000$. Hoce li opcine Zavidovici i Olovo dobiti skupa ovu razliku od 300.000$? Hoce malo sutra, a radi se o razlici na samo jednom placu...

Kazu bice asfalta, struje, skola, rasvjete i gradskog prijevoza. Hoce, ali cemo to ponovo platiti, a to vec stotinama godina placaju nasi preci kroz razne namete, pa smo jos uvijek na makadamu, dok svijet fura asfaltom u 5-6 traka do najzabitije selendre, a izgleda da ce i nasa djeca i unuci ici nasim stazama... kozjim.

Opet ce se neko okomiti na mene, Zlaju i svakog od nas, kako nedamo Bosni naprijed, "na struju", ali nije fer. Te glavonje iz Sarajeva, nisu u zivotu stekli nista radom, vec pljackom naroda i drzavne imovine. Pa jeste li ikad culi da su napravili neku proizvodnju, nego samo trgovina i preprodaja ukradenog i, u ovom slucaju, tudjeg.

Zalosno je da ce im to proci. Zato su ugasili tolike firme, da narod ogladni, a onda dodje "Klaus" i pokaze mu porciju cevapa na slici, a Bosnji voda na usta, pa poklanja i kucu i zemlju i dusu, a slika i ne mirise ni blizu ikakvim cevapima. E pa braco i sestre, "Klaus" i opcinski lopovi su pravi varalicari. Pokazu nam "varalicu" koja izgleda kao primamljiv zalogaj i mi vec zinuli k'o pes.

Boricu se ja za svoj komad zemlje. Pitam se kad mi ponestane snage hoce li mi iko od vas pomoci ili je to potop, kraj moje livade, moje Bosne. Sjetim se poruke partizana sa Vuceva koji su dragovoljno branili glavninu snaga i ranjenike, iz filma "Sutjeska":

"Dok god cujete pucnje sa Vuceva, znajte da tamo ima zivih partizana!"

Ma sve ovo ispisah, pa da ne ostane bez zakljucka. Svi zajedno branimo i Krivaju i Neretvu i Unu i Drinu i Sprecu i Usoru i Vrbas, a i moju Miljacku, kakva je takva, ona je moja, a i vasa...

Ako Zavidovici i Olovo izadju na ulicu, neka ide i Sarajevo, Jablanica, Bihac, Mostar, Doboj i svi redom, jednom za svagda da zaustavimo fukaru na pozicijama. Bijednici i nesposobnjakovici su ti koji nam ovo rade. Ugladjeni, u odijelima i sa onim pederskim frizurama, kad nataknu kravatu pocnu se gusiti i znojiti, jer kravatu ne nosi svako. Smjesni su kad ih vidim na TV kako lupetaju i barataju svakojakim izrazima da ispadnu uceni i da prikriju svoje "kupovne" diplome. "Velikonuznem" :345: im se ja na njihov uspjeh i porod i sve sto imaju ili su zaplanirali zaimati. "Malonuznem" <adiposlijepunopive> im se na njihovo znanje, hrabrost i pozrtvovanost za ovu zemlju, jer ja imam dole ono sto oni ne. I spreman sam da se borim za svoje, kao i uvijek do sada. Ima li iko od njih dovoljno hrabar da stavi svoj potpis na odluku, a da se nije samnom dogovorio? E bude li, ostace bez ruke kojom je potpisao otimacinu mojega. Nadam se da ce tako i drugi postupiti. Dosta je meni vise da me gurka slabiji od mene, jado cija bi se dojucerasnja imovina (posteno zaradjena) mogla spakovati u ovu praznu kutiju od Daiwa role.

Narode uz Krivaju! Dosao je odlucujuci momenat u vasim zivotima. Nakon rasturanja Firme Krivaja i ostalih vasih nada, dosao je red da vam uzmu i okolinu. Lazu vam da ce vas zaposliti, jer nemate vi ni Hidrogradnju, ni Energoinvest, ni nista osom misice i lopate, a to je dole slabo placeno. Ako sada zakazete, pakujte prnje, pa trazite selameta negdje drugo.

Narode uz druge rijeke! Ako im treba pomoci ustanite i stanite uz njih, jer kad sa njima zavrse, vi ste na redu!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la zlaja » 26 vel 2011, 22:20

Aferim Monty ubo si u srž problema,mi u Zavidovićima smo imali svjetskog giganta u proizvodnji namještaja,došla je banda i giganta oborila na koljena i zaklala.Sad smo mi radnička klasa obična sirotinja i ljudske ublehe koje hodaju po putu,počinjem od sebe jer ja jedva krpim od prvog do prvog pa mog ćaleta pa svih slomljeni duša redom,e sada je toj jadnoj masi veoma lako prodavati muda pod bubrege. Zašto ta švapska baba ne pravi centrale po svojim rječicama? Zato što tamo čuvaju a u sirotinjskim zemljama pravi,ko ih zašto...Baš jutros pričam jednom vjećniku,kažem mu da sve što je banda mogla prodat je prodala i sad samo ostali voda i vazduh,pa zar smo tako jadni da i vodu prodamo? pa dragi moj vjećniče ostaje nam onda samo vazduh?
Monty niko neće ustati protiv švabe i domaći izdajnika,niko kad ti kažem ,samo Zajke jadan oblijeće i moli,urgira,bori se .Dao je jednu ruku za nas sve a čini mi se dao bi drugu za svoju rijeku,ja mu pružam punu podršku,što god kaže da odradim i saznam ja mu to obezbjedim,čovjek ima hrabrost i bori se...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la rusko » 26 vel 2011, 22:39

Zrelo doba za....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HNmsB5JXXnY[/youtube]
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la zlaja » 26 vel 2011, 23:04

Rusko druže Egipćani su ušli u borbu taze svježi,mi smo izmoreni borbama,nemamo ruku,nogu,jetre...nama je borbe na vrh glave trebamo neki mir koji nađemo samo kada izađemo odavdje...ko će bolan više da se bori? Pa još ližemo rane od prošli put a nemamo vladu da je obaramo,imamo samo praznu zgradu koju smo već palili ...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la rusko » 26 vel 2011, 23:07

Ma mi smo se borili za one protiv kojih smo se trebali boriti...
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la Kovach » 27 vel 2011, 20:19

U pravu si rusko i na kraju ce ovaj narod morati ustati protiv idiota, prevaranata, lopova i mafije koja je stala na celo drzave i gusi nas polako ali sigurno. Samo je problem sto smo imali priliku u oktobru da to uradimo na fin, kulturan nacin olovkom, ali na zalost mahniti narod opet krenuo za "svojima" i zapecatio sudbinu sebi i svojoj djeci. Nakon zavrsetka rata govorio sam "Nikad me niko nece vise natjerati da uzmem pusku, bjezim vani cim prvi metak pukne", a sad kazem da cu jedino uzeti pusku ako pametni narod zarati sa lopovima koji pokradose sve sto se pokrasti moze, a non stop laju kako im "Titina drzava" nije nista dala i nije im valjala. Dala li me ono sto su zasluzili - zatvor, a sad kad se oni pitaju pokradose sto ostade iza "Titine drzave", a ne ono sto su oni napravili. Izgleda da nasem narodu jos nije doslo iz gu.... u glavu i nece jos zadugo, a do tad je bilo kakva pobuna i revolucija samo san onih koji su davno progledali svojim ocima i razmislili svojim glavama! Sve dok narod razmisljao glavama nacionalista i vise volio govno ako je od "njegovog", nego od nekog drugog meso jer je on druge vjere i nije "njegov" te mu ne misli dobro nahebali smo! moj je svako ko meni i mojoj djeci misli dobro i da mi da pristojno zivim, a da mi je rodjeni brat ako meni i mojoj djeci misli zlo za mene je neprijatelj!

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la @ldin » 28 vel 2011, 11:08

copy paste sa "pismo za Krivaju"

baš se nakupilo svega preko vikenda.... Hvala na podršci !!! Danas je zvanično vijećanje iza zatvorenih vrata , šta god da odluce , nije kasno za reagovati , samo treba pričekati tu odluku da se vidi kako i šta(po ovom do sada neće na dobro ) ... i krenuti sa konkretnim stvarima , svima nam je zato to je jasno ko dan, ne treba ići puno off posto smo u stisci s vremenom krenuti konkretno sa prijedlozima ... Ono pismo je ok , al po meni malo previše emotivno i lično , za medije treba iči sa više konkretnih informacija i argumenata koje naravno u ovom momentu ne posjedujemo ... neka se U.G. Bistro -Bih izjasni sa svojim vidom podrške ili reagovanja , onda mozemo pojedinačno šta ko moze konkretno da uradi ,I ovdje se nešto dešava , pa da nebi bili neorganizovani ja ću uvezati upravni odbor "svoga" kluba i presjedavjućeg "Bistro" naravno ako se slazete Adi i Senade da se upoznate i da vidimo šta se da napraviti zajedno smo jači ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaju , katastrofa na pomolu

Post Postao/la zlaja » 28 vel 2011, 16:50

Dobiću taze izvještaj čim se završi sjednica,ovdje večeras ću ako Bog da napisati rezultat glasanja vijećnika skupštine .

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la zlaja » 28 vel 2011, 18:41

Taze vijest- Zbog reagovanja vijećnika (mnogi su mislili da je gotov čin) glasanje je odgođeno i tema stavljena na javnu raspravu.Zajke lave uz tebe smo <titinpionir>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”