ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la montana » 29 pro 2010, 19:50

Ja nisam sarandzija, ali sam na Boracko isao cesto sa njima i znam da je uvijek bilo problema sa mjestom. Znali smo doci i cekati 2 dana da neko ode kuci, pa da se moze zabaciti. Neznam ima li tu nekih pravila o tome koliko sarandzija moze imati stapova i koliko vode smije zauzeti, ali treblo bi biti fer i napraviti i drugima mjesto, jer su se ljudi spremali danima za saranolov. Unatoc desetinama stapova po jednom ribaru, razmicu ih po nekoliko metara, pa se zauzme i 50m obale.

Jos bi jedno predlozio, a to je da sa Jablanicom zabranite lov na kedera u jezerima i lov crvima na plovak, mimo jezera. Kederima se cesto izlovljava pastrmka, koje je sve manje, a nekoliko ljudi koje poznajem da love crvima na plovak, u stvari namjenski idu na pastrmku i lipljena, pod isprikom da love strugace. Znam da je tanka linija izmedju lova i krivolova, ali jaka i nepristrasna kontrola rjesava sve. Dugogodisnji nemar i politika "daj pare za dozvolu, pa radi sta hoces" je ugnijezdila mnoge lose navike medju ribolovcima. Imacete dosta otpora, ali za par godina Neretva ce biti sto je i bila.

Jedna ideja mi se godinama mota po glavi. Predlozio sam je Jablanicanima, a sada i vama. Nabavite 10-20 kanua za rentanje. Time mozete zaraditi dodatni novac za udruzenje, a mi koji dolazimo sa strane mozemo pokriti vise vode recimo loveci smudja. Vama je tada lakse prodati dozvolu i rentati camac, a pri povratku ribar ce morati proci pored vas tako da nece imati mogucnosti da odnese vrecu ribe. Narod ce biti sretniji, jer recimo u doba zabrane na rijeci mogu varalicariti po jezeru. Tako privlacite i ribare mimo sezone koji nisu spremni provoditi vrijeme u blatu na obali, a i neribare koji bi rentali camac samo na sat-dva da se malo provozaju.

Rusko, voda na njihovom terenu je super cista i bogata hranom. Rijeke su pastrmske 99%, a donedavno je bilo ribe svi dimenzija. Sada je ostala samo sitna riba u pokoja maticna. Riba se sama mrijesti i odlicno napreduje, ali je zavladalo misljenje da se dozvola mora isplatiti u kilogramima ribe. Pojedinci odnose i po 100 komada kad im se ukaze prilika, a velicina im nije bitna. Pustanje pastrmke ispod 15cm je trenutno nezamislivo, tako da mislim da je to glavni problem. Na jezerima je situacija gora jer imaju mrezari koji satrase sve sto pliva. Kako rece Seha njihova voda je sposobna odgojiti sarane divlje preko 20-30kg. Donose se kederi sa drugih voda koje po ribolovu pustaju u jezera i prave debalans u lancu ishrane. Problem je i sa migracijom ljudi jer mnogi koji dolaze sa drugih terena nisu spremni nauciti novi ribolov, vec gledaju da donesu sa sobom onu ribu koju znaju loviti. Cuo sam ljude koji mastaju o somu, stuki, smudju, deverikama i drugim ribama u jezerima za koja misle da su prazna. U tim jezerima je glavni predator bila glavatica koja je dostizala preko 30kg i bilo je u izobilju, i pastrmke koje su rasle oko 5kg i cesto su se mogle loviti na suhu muhu na utoku Neretve u Jablanicko jezero. Sada toga nema zbog pretjeranog izlova i mreza, a linijasi manjeg otpora bi ih nadomjestili uvezenim vrstama, koje bi zavrsile na isti nacin kao i one prije njih.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la Kovach » 29 pro 2010, 22:46

Komsijama cestitke na prvom koraku ka redu na vodi. Sad prvo ocistite svoje redove od onih koji sebe nazivaju "sportskim ribolovcima", a ulove po 100 komada i zajedno sa jednom grupom nasih bivsih clanova (hvala Bogu jer nam takvi ne trebaju) love meku na mrijestu u Grabovici i Zitomislicima jer kvare ugled udruzenju. Vjerujte bolje da ih nemate kao clanove, bicete rahatniji. Uhvatite se konacno u kostac sa kriminalcima na Jablanickom, ali i onima koji vam pobise ribu u Rakitnici i gornjem toku Neretve podvodnim puskama (Fikro Prevljak i ostala "elita" koji misle da su Bogom dati i da mogu raditi sta hoce).Molio bih vas da poslusate savjete kolega vezano za meku i glavaticu, a i sarana na Borackom jer to je nase blago. Uvedite totalnu zabranu na ove vrste, odnosno obavezan C&R rezim ribolova. Sto se tice saradnje sa nama Jablanicanima bice lako ako ste za rad, red i korektne odnose. Za pocetak moj prijedlog je da se potpise sporazum o vazenju dozvola na vodama ova dva udruzenja, osim na revirima. Cujem da su vam se pojedini cuvari dobro "utalili" sa krivolovcima pa ih cesto premjestajte sa terena na teren, npr. svaki mjesec drugi teren. Samo naprijed, hrabro i odlucno! Mnogo srece i uspjeha u buducem radu i BISTRO!!

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la kenan_sa » 30 pro 2010, 22:58

montana je napisao/la:Bravo prijatelji! Znam za smjenu i obradovala me ta vijest kao da mi je Velez u Kupu sampiona! <championvanja>

Za pohvalu je to da trazite da vam mi ribari iznesemo svoja zapazanja. Evo moje, jer svake godine dolazim u BiH i obavezno odlovim Neretvu u Konjickoj regiji. Krivolov koji sam ja vidjao se sastoji iz mreza, puska, lova na zivi mamac (gaga, baja, glista i ikra), lova pastrmke na ceku u kanjonu iznad Ladjanice, lova na mrijestu, prekomjernog izlova, izlova "tavarica" koje ruku na srce nisu vece od bjelica, saranskog ribolova koji se sastoji od milion stapova tako da se voda zauzme po stotinjak metara i slicno. Ipak sve to i nije tako crno, jer je rijesivo uz dobru cuvarsku sluzbu. Najvise mi se ne svidja nedostatak ribe, kako prosjecne (mjera) velicine, tako i kapitalnih primjeraka. Smeta mi nedostatak gonjavca i meke, jer to je ono sto je Neretva. Meni licno ta riba i nije da je nosim kuci, vec da cejfim, pa mislim da bi ste trebali uvesti zabranu na ove dvije ribe. Ovih drugih ima dovoljno. Mozda i lipljena fali na pojedinim terenima, ali to i nije bitno. Reviri su OK, po meni, ali bi trebali biti pristupacniji narodu po cijeni (recimo 10km uz dozvolu). Ruku na srce malo ce "stranih investitora i dijaspore" doci, a novaca treba za cuvare i poribljavanje. Tako da je bolje da ribari dolaze cesce i uzivaju, a zarada slijedi na kolicini. Obavezno smanjite dnevni ulov sa 5 na 3 komada, meku jednu ili najbolje za sada nijednu. Glavaticu nikako. Ogranicite broj muha na 2 ili 3 bez lajnera. Zabraniti kampovanje pored vode bez dozvole udruzenja i vlasnika zemljista. Uvesti kontrole saobracaja i vozila sa policijom pri povratku iz ribolova ako se sumnja da su krivolovci. Zabraniti posjedovanje zive ribe ili nekih zivih mamaca uz vodu, cak i ako nije za vrijeme ribolova. Zabraniti lov baja po Neretvi i potocima. Omoguciti prodaju dnevnih dozvola na pumpama koje rade 24 sata, a obustaviti prodaju kod cuvara. Tako se izbjegava lov bez dozvole, a i onemogucava mito cuvaru. Otvoriti telefonsku ili internet dezurnu sluzbu sa informacijama o vodi, ribi, mamcima, smjestaju, i drugim savjetima. Poribljavati iskljucivo autohtonim vrstama i obustaviti prenosenje korovskih vrsta (primjer klijena u Borackom jezeru ili suncanice i bjelice u Jablanickom). Obustaviti krivolov na ljutoj 1 i 2, Rakitnici i ostalim pritokama. Rastjerati krivolovce iz kanjona koji danima trijebe ribu na nedozvoljene nacine. Uvezati se sa Jablanicanima i ocistiti jezera od mreza i ceste od prodavaca ribe. Pohvatati zagadjivace Neretve. Ne praviti razliku i ne gajiti simpatije prema lokalnim krivolovcima u odnosu na one sa strane. Uvesti obaveznu ribolovnu parking naljepnicu za auta parkirana pored vode. To olaksava kontrolu cuvarima. Razviti sistem dojavljivanja o krivolovu i aktivirati ribare i lokalno stanovnistvo da dojavljuju!
Slazem se u potpunosti sa Montanom. Nadam se da ce konacno ogrijati sunce konjicku ribolovnu teritoriju. Nemozete vjerovati kako mi je drago kako procitah da su ti kriminalci konacno smjenjeni. Skidam kapu. Sto se tice kasnjenja plata ribocuvarima mislim da ih nisu ni zaradili i uz najavu da ce biti tuzeni zbog korupcionih radnji otjerati ih sa vode i zabraniti im uclanjenje u udruzenje. Ako bi vam za tuzbu bio potreban svjedok tu sam i odazvat cu se uvjek jer sam sam licno 2 ili 3 puta potkupio ribocuvara cjenerom a bilo nas je dvojica ili cetvorica. Posto rekoste da je udruzenje bez finansija i u dugovima, mozda nekom donacijom ili ribom iz ribnjaka na borackom probati za pocetak pokucati poribiti jedan do dva revira za koje se vi odlucite i pokusati ga ocuvati sto bolje uz uvodzenje C&R ribolova. Ostali tereni zapusteni kakvi i jesu probati ophoditi barem 1 ili 2 puta na dan samo da se vidi da obilazi cuvar ali opet kazem orjentisati se na taj revir koji se poribi i odrzava. Iduce godine kad se stanje na tom reviru stabilizuje produziti revir za odredzenu duzinu i na njega ubaciti nesto ribe. Trece godine isto tako. Jasno je da to nije proces koji se moze preko noci odraditi jer nema se novca za sve to. Uz neke pristupacne cijene privuci ribare na taj revir koji odrzavate a bilo bi ih garantujem vam, narednu godinu od tog novca mozete placati prave i ne korumpirane ribocuvare a takodzer i poribiti produzeni revir pa koliko toliko. Za vrijeme vaseg mandata mozete uraditi dosta toga pozitivnog to bi vam garantovalo ostanak na pozicijama u udruzenju a sto je najbitnije sacuvati i stalno vracati na te revire nas ribare. Dozvole obavezno prodavati u nekim objektima koji su u blizini revira a hvala bogu imamo benzinske pumpe na svakom koraku. Za obilazak terena uvesti i kontrolora rada ribocuvarakoji bi 1-2 puta dnevno obilazio revir i trazio dozvole na pokaz svakim ucinjenim prekrsajem bi se sankcionisao ribocuvar te bi samim tim i radio kako treba. To je barem moje misljenje koje mislim da bi funkcionisalo. Pozdrav iz Sarajeva i Bistro...
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la senad » 31 pro 2010, 20:14

Ja cu vam samo cestitati na volji da pokrenete stvari na bolje.Kolege prije mene su napisale skoro sve stavke, i što reče Montana, da ostvarite 10 % to bi bio ogroman uspjeh, ali jedna jedina stvar koja vam može (trebala bi) popraviti budžet i koliko toliko selektovati one koji idu na Neretvu je - obavezna kupovina dozvole prije izlaska na vodu.A popravljenje budžeta otvara mogućnosti za sve druge stvari koje će unaprijediti vode.
Uvijek govorim - često sam bio na Salakovcu i od 10 puta bi mi samo jednom došao ribočuvar.I umjesto da dam 100 KM, ja sam dao 10.
Pumpa, recepcija hotela koji radi 24 sata, prodavnica koja radi 24 sata i tu prodajite.Ko bude bez dozvole na Neretvi - prekršajna.
Možda će dolaziti manje raje, ali ćete imati sigurno više prihoda od dozvola, voda će biti zaštićenija, očuvaće se riba, ali i uz tu kupovinu dozvola prije dolaska na vodu - redovne/pojačane kontrole.
Naravno, par mjeseci obavještavati raju preko medija o novom pravilu, ne ići odmah sa prekršajnim, da se raja upoznaju jer nemaju svi internet.Objaviti u avazu, oslobodjenju, table uz cestu na kojima ce pisati to pravilo, gdje se moze uzeti dozvola...i nakon mjesec-dva upozoravanja - onda ni po babu ni po stricevima!
Jos jednom, cestitke, nadam se da cete istrajati jer vam predstoji teska borba, a isto tako se nadam da nasa podrska nece biti samo verbalna.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la hero » 01 sij 2011, 23:38

Svako udruzenje koje misli da ce bolje raditi od prethodnog ima od mene punu podrsku. Naravno ne podvaljivati nekakav uzgoj mekousne pastrmke i centru za ribarstvo, ocuvati revire uz manju cijenu dozvole, pokusati rijesiti razne prevljake i dzajice u krivolovu i to otvorenom, jacati saradnju sa ribnjacima , pogotovo Laksom koji je dao neznam ni sam koliko maticnih primjeraka mekousne koju sam ja snimao kad se pustala u glavaticevu, itd. BISTRO.
Bistro BiH NTV Hayat


rakitnica
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:29 pro 2010, 00:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la rakitnica » 04 sij 2011, 21:35

BISTRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za sve komentare koje ste već dali najljepša hvala.Dosadašnjim radom,oko nepuna 2 mjeseca smo uspjeli dosta,nedovoljno ali sa Vama i uz Vašu pomoć nastojimo uraditi šta je god moguče da bi izašli iz ovog gliba i opet se sa Vama družili.Vaše primjdbe,pohvale i prijedlozi su vrlo konstruktivni.Puno će nam biti od koristi u daljnjem radu.Ovim putem VAM se još jednom zahvaljujem i molim da nam odgovorite sa što višim brojem prijedloga,zamjerki i ITD;ITD;ITD...............................

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la kenan_sa » 04 sij 2011, 23:27

Zaboravih vam spomenuti. Veceras sa ocem sjedim i razgovaramo o jablanickom jezeru. Ispricao sam mu i da je uprava udruzenja smjenjena i da planirate napraviti sto se ribolova tice bolje konjicke vode te me on napomenu. Neznam da li su vam jos uvjek ribocuvari cini mi se Kadrija i onaj hajmo reci novalija kojeg vidzam zadnjih 1,5 god. Jos jedan prijedlog da ih maknete iz udruzenja. I sa tim bi ste napravili dobar iskorak ka poboljsanju jezera. poznato je da su korumpirani te da su naplatili na kafu dosta dozvola. Alagu poznajem a takodzer i moj otac sa kojim cesto sjedemo i razmjenjujemo teme. On po meni od njih ostalih jedini zasluzuje da radi svoj posao jer je covjek ljudina i objasni sve na tenane i kako je i sta se desava sa jezerom i gdje je riba uzimala i o vasem udruzenju i planovima i cini mi se radi sve da te zadrzi na jezeru makar i znas da u njemu skoro pa i nema kapitalnog sarana, a nisam ga vidio niti sam cuo da je nekog propustio sa mrezom. Ako neko jeste vidio, volio bih da ovdje napise to sto je vidio. Taj mi je covjek uvjek dobrodosao Znate i samo koliko mjestana na jablanickom odustaje od ribolova a kamoli vikendasa ili onih koji su za godisnje odmore promjenili destinacije na druga razna jezera.

Slijedece. Opet kroz razgovor sa ocem (kojeg mislim da znate svi u udruzenju Mirsad Hajdarevic iz Sarajeva koji je napravio prvu vikendicu na buradima na vodi 1988. god. na jablanickom jezeru na mjestu nekad zvano Topole gdje je sad Kuca doktora Seje Jusufbegovica) o dozvolama kao sto i sam rece, cijena godisnje je stvarno prevelika u odnosu na kolicinu sarana. U zadnje 4 godine nas dvojica smo ulovili svega cini mi se 5 sarana. Kako on rece da daje 100 km za dozvolu sa kojom ce loviti u bunaru i gdje nece uloviti sarana mu se ne isplati a na tom mjestu lovi vec nekih skoro 50-ak god. Nije on tip ribara koji hoda i ganja te ovu te onu ribu. On je koncentrisan samo na Sarana i to je to. Znate i sami koliko je bilo takvih ribara na jezeru poput njega a koji su promjenili destinacije nestasicom ribe i svakodnevnim gledanjem unistenja iste. Mozda bi se i na tom polju moglo nesto poraditi i dok je ovakva situacija sa fondom Sarana oboriti cijene i od novca dobivenog od dozvola barem na jablanickom poribiti saranom a ne kao i do sad sto je radzeno namiriti sebe prvo pa ako sta ostane dat cemo ribocuvarima a ribu ko sisa. Takodzer i cijenu dnevne dozvole popoloviti jer se treba ponovo raditi na vracanju ribara na jezero.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: " Udruženje sportskih ribolovaca Konjic "

Post Postao/la montana » 05 sij 2011, 01:42

To za jeftinije dozvole je bitno. Usljed kokuzluka svijet rjedje izlazi na vodu, a neki se opredjeljuju za kupovinu na vodi, a onda se kriju ko zmija noge. Poradite na cuvarskoj sluzbi i sve ce biti OK. Sad u tim poplavama je vjerovatno stradao mrijest, pa se morate pripremiti za akciju poribljavanja, a samo dobro cuvanje moze namaci dovoljno para za poribljavanje. Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

rakitnica2011
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:22 sij 2011, 17:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

Post Postao/la rakitnica2011 » 30 ožu 2011, 20:43

BISTRO RIBARI I PRIJATELJI UDRUŽENJA!!!!!!!!!!

Obavještavamo Vas o odluci Vlade HNK/HNŽ po informaciji ministarstva br 11-01-02-531/11 od 28.03.2011.godine

ODLUKA
Ovom Odlukom na temelju Natječaja za ustupanje dijela ribolovnog područja-ribolovne zone na korištenje,davanjem ribolovnog prava na području HNK,za obavljanje sportsko-rekreativnog ribolova izabrano je Udruženje "Organizacija sportskih ribolovaca Konjic".

Sada kada je sezona ribolova počela obavještavamo Vas da se ribarske dozvole i članske iskaznice mogu preuzeti u Udruženju koje se nalazi u zgradi Unevita kod autobuske stanice u Konjicu.Sve informacije možete dobiti na tel.broj 036 727 286 ili
mob 061 273-744. JOŠ JEDNO VELIKO BISTRO I HVALA SVIMA NA PODRŠCI.

P.S.Ovim putem obavještavam Senada i Adu da idu sa nama na potpisivanje ugovora.

gonjavac
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:08 stu 2010, 19:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

Post Postao/la gonjavac » 31 ožu 2011, 00:12

<flag> <idila> :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: :87: <idila> <flag>
to je to :P :P

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

Post Postao/la Kovach » 31 ožu 2011, 00:16

Komšije nek je sa srećom. Konacno lijepe vijesti! <flag> <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

Post Postao/la montana » 31 ožu 2011, 00:18

<championvanja> <championvanja> <championvanja> <championvanja>

<flag> <flag> <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

Post Postao/la angler » 31 ožu 2011, 03:10

Cestitke i od mene <championvanja> <flag>
Jedna bitka dobivena...ostao je rat sa ribokradicama <hajprobaj>

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

Post Postao/la amcho » 06 lip 2011, 16:01

Zahvaljujemo se kompaniji VERMONT koje je pristala da bude Generalni sponzor sekcije. Za početak saradnje opremiće sekciju sa 8 ribolovnih spinn kompleta (štap, mašina,silk,varalice,prsluk,kačket). BISTRO

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ORGANIZACIJA SPORTSKIH RIBOLOVACA KONJIC

Post Postao/la senad » 06 lip 2011, 16:40

Kakve sekcije, sta ste to organizovali i ko je to sto vas je finansirao.Daj proslijedi da stavimo kao vijest na pocetnu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”