Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 00:20

Bistro .
Planiram naruciti ovaj stap iz Njemacke cijena mu je dosta povoljnija nego kod nas pa me zanima da li ko ima ovaj stap .
Planirao sam uzeti 3m 20 -50 ili 15-40 ali sam u dilemi jer pecam na Modrackom jezeru ,Spreci i Bosni pa nisam siguran koju bih gramazu izabrao .
Druga stvar da li neko zna da li je ovaj stap dobar za varalice jer pretezno njih i bacam od 5-20 g slabije bacam silikone koje je akcije A,B,ILI C i dali riba spada s njega.
U kvalitet ne sumnjam ali bih volio znati vise informacija -iskustva sa vode ponasanja sa ribom na njemu i za koju bi ribu bio dobar a za koju ne .
Bistro i unaprijed zahvalan na odgovorima.


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la soha » 11 lip 2011, 00:50

Kolega ja bih ti mozda mogao pomoci sugestijom oko odabira gramaze, a to je da ides na 20-50 gr, pogotovo kada si naveo mjesta gdje ces pecati koja ukljucuju i rijeku Bosnu, na kojoj je ponekad potrebno pecati sa malo tezim varkama, te je ta gramaza 20-50 sigurno mnogo uiverzalnija. Takodjer je opće poznato da Shimano malo cudno deklarise tezine bacanja na svojim stapovima od realnih tezina, te da su one uvijek malo vece nego sto je stvarnost u praksi, te bih toplo preporucio da uzmes 20-50 gr.
Sad sto se tice samih serija o tome ti nemogu reci nista iz svog iskustva, a i vrlo je nezahvalno nekome sugerirati kakav stap da uzme. Ono sto znam da su stapovi izrazito brze akcije (A), pogotovo stara serija EX, koja se vise ne proizvodi, ali po pitanju brzine ni zaostaju ni ova dva navedena, te da su pravi stapovi za dzig sa silikoncima, koje ti opet ne bi bacao tako cesto. Sto se tice voblerisanja mozda je bolja varijanta neki malo meksi stap, radi same kontole voblera i citanja istog dok ga vodis kroz vodu, sto sa tvrdim stapovima nije cest slucaj. Ali kao što rekoh nemam prakticna iskustva i ne bih da donosis sud na osnovu mojih sugestija, osim ono za pitanje gramaze a to je da ides na 20-50 gr.
Puno pozdrava i srece oko odabira stapa, i evo tek sad vidjeh koliko sam konfuzno napisao ovaj post, al valjda ces se snaci.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la tare » 11 lip 2011, 12:58

Ja bi za te pare radije skeletora uzeo :grin: i to 15-40,a i kad bi taj uzimao opet bi uzeo 15-40...

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 13:53

Hvala na odgovorima znam da je stap A-akcije -brz a ja vec imaj jedan Spro- 60 gramac A-akcije i nije mi se bas pokazao pri vodenju laksih i srednjih varalica a skoro sam ga kupio tako da planiram uzeti stap sredje klase do 100e da je b akcije odnosno da je bolji za varalice a da moze i za silikon po potrebi i da naravno nije pretezak pa bih molio kolege da mi kazu svoje misljenje -iskustva u vezi ovog ili nekog drugog stapa slicnih karakteristika.

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la ruba » 11 lip 2011, 14:18

stap iz naslova je stvarno lijep stap,nisam ga imao ali ako vec budes kupovao kupi 20-50 sto soha kaze univerzalniji je.ja imam speedmaster 20-50 i lijepo mi lezi u ruci doduse 2,70 je.isto tako koristim ga na bosni.znaci za stap iz naslova teme ST-A dajem glas za 300H(20-50).BISTRO
Ruba Vobleri


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la tare » 11 lip 2011, 15:00

Gdje si nasao te stapove do 100 eura,haj ST-A se jeste do stoje,ali XT-A <djed>

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 16:44

XT-A je malo skuplji pogledaj na Njemackim stranicama.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la soha » 11 lip 2011, 17:01


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la tare » 11 lip 2011, 17:16

pastrmka 65 je napisao/la:XT-A je malo skuplji pogledaj na Njemackim stranicama.
I gledao sam,XT je skuplji 30-40 eura,pa i vise,sto nije malo,za te pare mozes finih varalica uzeti,i obrati paznju na tb,jer sto je manja tb manja je i cijena...
Evo jedna od najjeftinijih stranica u Njemackoj,pogledaj cijene prije snizenja:
http://am-angelsport-onlineshop.de/Shim ... 953_x2.htm
http://am-angelsport-onlineshop.de/Shim ... 963_x2.htm

Ja bi se na tvom mjestu dobro raspitao,i sacekao savjete iskusnijih kolega prije kupovine stapa,jer ne kupujes stap svaki dan...

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 18:16

http://www.am-angelsport-onlineshop.de/ ... 163_x1.htm
Koliko ja vidim cijena ne mora da zavisi od gramaze za svaki stap nego vjerovatno od poslovanja radnje odnosno od prodaje stapa odredene gramaze, na ovoj istoj stranici se moze provjeriti da cijenu ne diktira gramaza nego vjerovatno kolicina stapova u odredenoj gramazi i njihova prodaja ali iskreno me to ne interesuje nego iskreno misljenje i iskustva varalicara sa ovim stapom ili neka preporuka za solidan stap do 100e .

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la tare » 11 lip 2011, 18:27

Nije samo gramaza,nego i duzina,al kao sto kazes,nebitno je to :grin:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la soha » 11 lip 2011, 18:56

Kao što vec gore u ranijim postovima rekoh, preporuciti nekome štap je vrlo nezahvalan posao i to iz više razloga. Nekome neki štap odgovara a drugome taj isti štap ne sjeda i nema neko mišljenje o istome. Mnogi kažu da izbor štapa najviše ovisi od karaktera osobe koja ga kupuje. Ja na varaličarski štap gledam kao radnu alatku. To treba da bude produžetak ruke ribolovca. Treba da sraste sa ribolovcom i da mu pruža čisti užitak prilikom lova. Takav štap bi trebalo da ne zamara ribolovca, tj. da i ne osjeca da peca, dakle mora sjesti i mentalno i estetski i radno. Neko voli mekše štapove, neko voli tvrđe (ovo sad ispade dvosmisleno :grin: mada u principu sve žene vole tvrđe <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> ). Ono što želim reci je da bi najbolje bilo kada bi mogao probati te štapove pa tek onda donijeti odluku o kupovini, mada to kod nas u BiH ide veoma teško jer je inače ponuda ribolovne opreme vrlo siromašna, pa smo osudjeni kupovati i naručivati na neviđeno (mačka u vreći).
Iz ovih razloga sam gore i napisao da ti želim puno srece da pronadjes sebi to što želiš, i kao što si i sam rekao nije tu toliko ni bitna cijena dal je on 80 ili 120 eura, to nije velika razlika ali onaj od 80 možda bude baš ono što tražiš. Jedino što ti opet mogu sugerirati je da se držiš t.b. 20-50, pogotovo ako se radi o štapovima japanske konstrukcije ( da ne kažem proizvodnje, jer se skoro sve proizvodi u Kini). Moj čisiti primjer je da sam imao awa shima tb 20-60, koji je realno možda negdje 25 gramac, dok recimo kod sproa 30-60, je ralno da je to rasni 50 gramac. Tebi treba kolko sam razumio štap za voblere koje ceš češće bacati nego silikon, pa bi možda u obzir mogao doći i neki sportex (saphir ili carboflex) koji su u tom cjenovnom razredo oko 90-120 eura, a koji imaju nešto mekšu akciju u odnosu na Shimanovu Diaflesh seriju, ali i više snage u istoj t.b. Također nije loše da pogledaš i Speedmastera t.b. 20-50 (kao kod kolege @ruba) koji je puno bolji za voblera od ovih diaflesh serija a takodjer se može naci u dužini 2,70 za oko 120 eura. Sve u svemu puno toga o čemu bi se trebalo razmisliti, i kao što @tare reče dobro razmisli i ne žuri sa kupovinom, prije ili kasnije ce vec nešto naletiti što ti odgovara. Nadam se da sam bar malo pomogao ili sam te bacio u još vece muke, ali ipak slatke muke :grin: . Bistro da bude.

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la ruba » 11 lip 2011, 19:32

I MOJ TI JE SAVJET DA NEZURIS,jer ja sam srljao i samo kupovao tako da sam imao punu sobu stapova.vecinu podjelio sad imam samo 7komada :mrgreen: medju njima i speedmaster 270H za kojeg nezalim ni euro dat jer je lagan brz i lijep uparen sa zauberom 4000 cine lijep smudjarski komplet.stap sam kupio na preporuku kolege CantBelieve koji lovi sa njim vec dugo vremena na bosni a imao je mnogo smudjeva bucova i par somova.a za masinu me nasavjetovao Zlaja i zahvalan sam mu za preporuku.A ti druze razmisli kao alas dobro i kupuj jednom ne 20 puta kao ja :mrgreen: bistro
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la zlaja » 11 lip 2011, 21:55

Druže daj nabroj tu grupu mamaca sa kojima pecaš? Da li su tu u pitanju i vobleri dubokoronci ili je to štap za ljetni vobleraj gdje se koriste lakši vobleri? sve mi to ide na ljetni vobleraj pa bi preporučio sportex B akcije , usput da ti kažem da sam imao kroz godine blinkeranja sve vrhunske štapove od većine svjetski firmi i mogu reći ovako jaranski da je sportex B akcije najbolji izbor za vobler i željezariju(blinkeri,kašike itd.) a takav štap imaš i u shimano programu-technium sa diaflash pletenjem.
Pa bi moja preporuka za vobler bila sportex carat ili saphir serija,shimano technium serija ili berkley skeletor serija i mogu svi glat proć pri jigovanju jer tad koristimo špagu koja je neistezljiva pa akcija blanka dođe taman i neboj se sa ovim štapovima detekcija griza pri jigovanju je okej.Ako hoćeš A akciju onda smanji težinu bacanja,brzi A blank na 30 gr. se odlično ponaša na drilu krupne ribe jer nije krut kao oni brzi na 60 gr. to su oklagije neosjetljive već je samo brz a nije krut,znači na vođenju varke odlična kontra i detekcija griza a prilikom drila odlično pumpanje i kontrola bjegova...to su sada štapovi koje ja koristim -znači akcija A a težina max. do 30 gr. na rijeci Bosni čista uživancija...Najveći je belaj što mi hoćemo jedan univerzalan štap a to jednostavno nema...
Čak sada vidim da nema potrebe sa plitkoroncima i srednjoroncima pecati sa 30 gramcem ribe do desetak kila,tu bi bio odličan kvalitetan štap do 18 gr. na 2,70 ili 2,50 m.Dobar kvalitetan brz do max. 20 grama ali realni bi bio vrhunski štap za ljetni vobleraj kada je riba u srednjem sloju i pri površini pa nema potrebe za dubokoroncima a sve daljine bi bile smješno blizu...

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Shimano Diaflash ST-A ili XT-A

Post Postao/la pastrmka 65 » 11 lip 2011, 22:39

Pozdrav.
Dobro si skonto trazim neku univerzalu koje nema .
Pecam sa Rapala jointed shad rap i sr 5- 7cm ,Rapala jointed7 , count down 9 ,owner cultiva 9 -10 cm Balzer dubokoronce ,i ostale kruskice -zvecke -ujka,spro,ruzno pace kasike -leptiri talismanijan devili,tvisteri...ali pretezno ovi prvi nabrojani i sada ove moje varalice sto radim za sebe znaci od dubokoronaca 4-5m srenjironaca do povrsinaca .
Gledao sam i techniumDF CX i on mi je bio prva zelja dok nisam vidio ovaj stap i tu negdje su po cijeni samo mi reci da li je ovo taj http://www.askari-fishing.com/__WebShop ... detail.jsf

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”