napravi sam - rod pod

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
napravi sam - rod pod

Post Postao/la aldkis » 25 vel 2007, 00:59

imal iko nacrte ili ideje kako napraviti rod pod
bistro
slika
aldkis


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: napravi sam

Post Postao/la Seha » 25 vel 2007, 22:27

aldkis je napisao/la:imal iko nacrte ili ideje kako napraviti rod pod
bistro
Netrebaju ti nacrti izaberes "simpaticnu" konstrukciju nabavis alat i materijal i bacis se na posao.Povedi racuna navoj za alarme i gumene nosace za stapove je colni (engleska mjera).
Evo nekih zanimljivih konstrukcija posudjenih sa interneta.

slika

slika

slika

slika


slika

Imas ovaj Quantumov u Hrvatskoj kosta 649 kuna komplet sa torbom pa razmisli dal se isplati zajebavat.


slika
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

prologic

Post Postao/la adi » 25 vel 2007, 22:38

Pa gdje si Seha majstore evo ja sam kupio prologic i izgleda mi sasvim ok cijena oko 110 eura,dosta jeftino a izgleda mi sasvim stabilno pogotovo kad ga svezes za onu kuku koju ima.Nadam se da se nisam izradio pa ce tvoje misljenje dobro doci
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 26 vel 2007, 12:12

hvala na odgovoru šeha, ma znam da se bas i ne isplati zajebavat oko toga jer cijene i nisu baš strašne jer i kod nas u sloveniji solidna stvar košta od 60-100eur.http://www.som.si/shop_item.php?id=176
evo pogledaj možda ima šta zanimljivog i za tebe.bistro
slika
aldkis

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

aldkis

Post Postao/la adi » 26 vel 2007, 12:57

aldkis evo sad sam bio na ovoj stranici i ima onaj naj skuplji dosta lici na ovaj koji sam ja kupio ali mislim da sam vidjeo na bigfish.slo jedan koji je cini mi se jeftiniji a dosta dobro izgleda.Ustvari najbolje je kad vidis stvar u zivo i onda mozes ocjeniti i stabilnost i cvrstocu,ja sam takodje razmisljao o pravljenju ali nisam jednostavno bio dovoljno siguran u sebe da cu to uraditi kako treba.Takodje mislim da bi te to doslo dosta skupo ali bi i imao pravu stvar na tebi je da odlucis.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija


Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 27 vel 2007, 11:36

ma ja kad vidiš u živo znaš a ovo gledanje preko neta...slovenija je slaba sa takvim trgovinama (pogotovo šaranskom opremom)mada ima i svako ribarsko društvo i kraparsku sekciju(šaransku).ja najviše kupujem u italiji pošto sam nekih 20-tak km od italije.pribor jest skuplji al je i puno kvalitetniji.ma ništa vjerovatno ću od francuza naručit gledo sam po njihovim stranicama sve do jaja (peshedirect i slično).
slika
aldkis

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 27 vel 2007, 16:39

Aldkis ja sam potrosio malo slobodnog vremena i napravio sebi jedan tri pod specialno napravljen za neke terene u BiH gdje je bilo nemoguce postaviti bilo koji rod pod na trzistu.Postava sa stapovima se trebala postaviti na 1½ metra dubine (znaci potrebno je bilo da bude na toj dubini a ujedno da pribor bude na suhom)..Igrom slucaja naletio sam na pokvarenu manfrotto stativu namjenjenu za studijske tv kamere i uz malo mastovitosti je pretvorio u mrak stroj idealan za sve moguce terene na koje covjek moze naici na vodi.Noge se pojedinacno mogu istezati od pola metra do 2.30 metra i to je vise nego dovoljno za bilo kakvu postavu stapova..Inace u 90% svojih ribolova koristim ubadaljke ne samo zato sto nemam magare da natovarim svu tu opremu vec i zbog toga sto svaki stap mogu individualno postaviti ,i okrenuti prema bilo kom spotu u blizini a da nerizikujem da mi riba u nekom slucaju pokupi ostala 2 sistema pri zamaranju.Zato ako lovis na terenima zemlja,pjesak itd gdje se banck stick-ovi // ubadaljke) mogu zabosti u vodu bespotrebno je investirati u rod pod (radije investirati dobre komponente za mamce,strunu,udice:wink:)..
Imao sam ponudu od prijatelja iz Slovenije da lovimo na Bledu gdje ima prekrasnih i velikih sarana samo mi licno smeta to da je ribolov nocu zabranjen pa sam odustao od te egzibicije jer po meni saranski ribolov je 24 sata na vodi a ne haj tamo haj vamo.Steta prekrasna voda i sigurno dozivljaj za 10 (cudi me da se vi Slo sarandzije neizborite da vam omuguce ribolov nocu).
Adi eto ti si pazario dobar drzac za stapove .Nadji negdje jednu gumenu lastiku za bicikla i jedan kolcic od satora pa natakni na tu kuku i zabij kolcic u zemlju tad mu ni vjetar nemoze nista..

Evo to je ta moja karabaja konstrukcija od manfrotto-ve stative.
Bistro

slika
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la adi » 27 vel 2007, 16:56

jarane vec sam ja to probao u dvoristu i stoji ko beton :lol:
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 27 vel 2007, 17:09

adi je napisao/la:jarane vec sam ja to probao u dvoristu i stoji ko beton :lol:
Postavi stapove na pod zakaci nekog dripca silkom i nabij ga nogom u guzicu da ti odglumi run (udarac sarana) :wink: .......To ti je najpouzaniji test :lol:
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la adi » 27 vel 2007, 18:23

sa ili bez baitrunera :wink:
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 28 vel 2007, 22:59

seha hvala za savjete koje ću pokušat da iskoristim jer sad imam citav mart slobodan pa valjda ce nesto da ispadne i od mene.a što se tiče ribolova noću na mom jezeru (VOGERŠČEK) je ribolov šarana dozvoljen 24 sata dnevno al štuku smiješ samo od zore do mraka.pogledaj malo na internetu som.si imaš i o tom jezeru nesto.prelijepo vještačko jezero a ima i šarana mašala.rekord jezera je 32 kg (ne provjereno).moj najveci je vago 15,5 kg.stavio bi sliku al jos nisam skonto kako da to uradim.ako se voziš u bosnu preko italije i slovenije moro si proc pored jer je nekih 10 km od italijanske granice iz smjeri goricia.ako ti zamiriši kad bujrum jer ko ce kome ako nece svoj svome.bistro
slika
aldkis

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 09 ožu 2007, 15:19

slika
Zadnja izmjena: aldkis, dana/u 09 ožu 2007, 21:25, ukupno mijenjano 1 put.
slika
aldkis

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 12 ožu 2007, 22:20

slika
aldkis

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 14 ožu 2007, 14:31

aldkis je napisao/la:seha hvala za savjete koje ću pokušat da iskoristim jer sad imam citav mart slobodan pa valjda ce nesto da ispadne i od mene.a što se tiče ribolova noću na mom jezeru (VOGERŠČEK) je ribolov šarana dozvoljen 24 sata dnevno al štuku smiješ samo od zore do mraka.pogledaj malo na internetu som.si imaš i o tom jezeru nesto.prelijepo vještačko jezero a ima i šarana mašala.rekord jezera je 32 kg (ne provjereno).moj najveci je vago 15,5 kg.stavio bi sliku al jos nisam skonto kako da to uradim.ako se voziš u bosnu preko italije i slovenije moro si proc pored jer je nekih 10 km od italijanske granice iz smjeri goricia.ako ti zamiriši kad bujrum jer ko ce kome ako nece svoj svome.bistro
Cini se kao lijepa voda taj Vrgerscek,sestitke na ovom prekrasnom saranu sa slike.Aldkis zahvaljujem na pozivu ako mi negdje ispadne slobodnih dan dva javim ti se pa odlovimo zajedno tu vodu (ovu sezonu sam "prebukirao") pa vjerovatno u nekom od sljedecih odmora naletim do tebe. Hvala jos jednom ,i bistro na vodi i kopnu !

PS. Obrisao sam neke postove na ovoj temi gdje se pise sta i kako oko slika i brisanja postova....cisto da nekvarimo koncepciju :wink: .

Pozdrav
slika

Avatar
aldkis
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:18 vel 2007, 15:26
Lokacija:Rorschach Ch Bodensee/Kotorsko,BIH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la aldkis » 14 ožu 2007, 15:50

hvala za pohvale šeha i dobro je sto si izbriso prijašnje postove jer ja ih nisam mogo.a bio sam juče na jezeru onako da malo ispipam vodu i mogu reci da su šarani već proradili(istina sitniji) al počelo je....
slika
aldkis

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”