Dogovor za teferič 2012

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori
Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Kovach » 07 stu 2011, 03:14

Isao sam hecimu odmah da usivaju inace nebi zaraslo zadugo jer je rana nekih 3-4 cm duga, a duboko. Danas na previjanju malo pogledala neka doktorica i kaze ono mrzovoljno "Ma nije ti tetiva ostcena", a ja prst ne mogu saviti nimalo sad za sad.Nemam vise jakih bolova, a sto se tice prsta ja ga halalio, ako proradi dobro i jest, a ako ne stacu mu ja. Sreca pa lijeva mogu se jos muhe vezati :456: Mogu ja Monty kuckati polahko desnom, ali prvi dan sam imao jake bolove pa mi nije bilo ni do cega, hvatala me neka nervoza. Da je nastavio onakav bol zasigurno nebi kucao par dana dok ne prodje. Sad vec kucam i lijevom pomalo jer ne trne vise kao juce. Za teferic smo dogovorili one osnovne stvari, ostadose samo detalji, a za to ima vremena.

Bistro!


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Teferič Bisto BiH 2012, 2. Sedmica u Augustu, Jablanicko jez

Post Postao/la angler » 07 stu 2011, 07:45

Cuj mrzovoljno....sto ne pita hecimincu sta je sa njenom tetivom, mozda bi se oraspolozila :grin:
Vazno je da je sve dobro i da ce zamladiti brzo....kako kazu "na mladom je" <jelmekotrazio>

E sad bih da mogu ovu temu preimenovao generalno u....kako sam vec napiso u naslovu ili nekako slicno....da bode u oci :wink:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Seha » 07 stu 2011, 13:36

U jebote Kova kako tako duboko.
Drzi se prijatelju i brz oporavak ti zelim.
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Kovach » 09 stu 2011, 03:39

Hvala svima! Ma tako je to Seha jarane kad proleti noz, a jos ostar k`o zilet. Malo sam se raspitivao i "strucnjaci" tvrde da na ovom dijelu palca gdje sam se posjekao nema tetiva i da su one negdje sa strane.Danas na previjanju pomicao palac u donjem zglobu sto do sad nisam mogao, ali gornji zglob nece pa nece. Ima bar kakvu takvu funkciju, a valjda ce biti i bolje sa malo vjezbi. Angler druze kakva je doktorka nebi covjek ni biciklo naslonuo na nju, a ta ne zna sta znaci osmjeh. Zaboli nju nesto kad ja nebi ni ruke imao A sto se tice to "na mlado je" Boga mi ne znam. Juce kod mene umro komsija u 48. godini i kaze zena meni "Moj Armine dosao vakat i nama", a ja njoj " Tebi ako je vakat samo idi, a mene ostavi na miru". <valjanjeodsmijeha>
Nego sto se tice teferica hoce li opet na repertoaru biti "kralj zivotinja" ili cemo nesto drugo. Ako mene opet zapadne postavljanje jagnjeta na razanj samo da znate ja ostrim nozem vise ne radim <valjanjeodsmijeha>
Seha kad bude vakat dogovori se sa Adijem da dodje i donese do mene boile i odredi lokaciju pa da ranije pocnemo krmiti. Ja cu svaki put kad odem gore, a to je u ljetnom periodu skoro svakodnevno bacati na mjesto gdje odredi Adi i kako mi da uputstva. Od kukuruza, do boila i ostalih zerzevata. Nadam se da ce onda bar koji ljepotan nabasati.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la angler » 09 stu 2011, 09:29

Kovach je napisao/la: kakva je doktorka nebi covjek ni biciklo naslonuo na nju,
Dusa od zene... :135: <valjanjeodsmijeha>

Za "kralja zivotinja" dobijes samo viljusku za provjeru i eventualno noz iz escajga :grin:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Seha » 09 stu 2011, 18:10

Hvala Kova burazeru mada mislim da nece biti potrebe prihranjivati. Tu se svakako kontamo zezati i stapove zabaciti eto reda radi. Volio bi izletiti malo na smudja, a saranski stapovi nek samo budu u vodi meni je odma srce na mjestu. Neznam ni kakvi su tereni ipred tvoje vikendice. Vikendica je ako se dobro sjecam (na suprotnoj obali one plaze gdje se odrzavaju takmicenja plovkarosa). Ja svakako kontam nastaviti sa Adijem nakon skupa na ozbiljniji ribolov - Salakovac ili Busko jezero zavisi sve od vremena i vodostaja. Odavno se kanimo onim Salakovackim somovima i saranima natovarit na kosti :wink:
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Kovach » 10 stu 2011, 01:53

Nikakav problem Seha valjda cemo za smudja imati vremena, a camce imamo pa oini po prasini. Dobro te pamcenje sluzi, a teren je onako pogolema dubina sve do kanjona. Ja tu zabacim na smudja onako na ceku pa ako naluta dobro i jest. Angler jarane ni taj od escajga nije siguran koji sam ja ters :456: . Danas dva doktora potvrdila dijagnozu "ostecena, odnosno najvjerovatnije presjecena tetiva cini mi se tzv. "glavni savijac palca" ili tako nekako". Zato nemogu saviti palac u gornjem zglobu. Sutra me ceka pregled ortopeda u Mostaru pa najvjerovatnije operacija plasticnog hirurga u ovih par dana. :( Ne svidja im se mustra kako su ovi sasili pa kazu sve ce isparati i "udariti dupli bod" <valjanjeodsmijeha> Ovo me bas shebalo, nikakav sam. Citavi dan sam proveo hodajuci od hecima do hecima prvo u Jablanici pa onda u Mostaru. I dok se oni nadmudruju ko je u pravu ja polako ostadoh izgleda ukocenog palca uvijek spremnog za stopiranje. :456:
Seha sta mislis bi li se isplatilo primamljivati smudja recimo usirenom krvlju i komadima bjelice. Negdje sam citao da ima fajde, a i probao sam davno nekad. Tada sam ulovio par dobrih komada na tom mjestu ali do danas ne vjerujem da je radi toga nego da su nalutali jer je teren odlican. Kako su ove mreze uzele maha to vise nisam pokusavao nego nabrzaka camcem obletim ona mjesta gdje smatram da ih ima i ako utrefi dobro i jest. A sto je jos gore ima bjelice u izobilju gdje god se okrene.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la montana » 10 stu 2011, 02:20

Kovach je napisao/la:Seha sta mislis bi li se isplatilo primamljivati smudja recimo usirenom krvlju i komadima bjelice. Negdje sam citao da ima fajde, a i probao sam davno nekad. Tada sam ulovio par dobrih komada na tom mjestu...
Kovach, ti gori od sarandzija! Pa nisi valjda skupljao krv i usirio je za primame? <123321>

Mislim da je nekako lakse samo na bjelicu, onako na plovak, a i manje boli. <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Kovach » 10 stu 2011, 02:41

Ova je friska drug o+ , ali usirice se do teferica <valjanjeodsmijeha> :135:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la angler » 10 stu 2011, 06:01

Sad vidim da neces dobiti ni escagnu viljusku, a kamo li noz. O kasikama ce mo razmisliti do planiranog datuma, eventualno dolazi u obzir DAM-ova :grin:
Koliko bi fajde imalo primamljivanje prije, obzirom da se smudj ne drzi jedne lokacije osim kad "spava". Mozda probati u vrijeme ribolova bacati ako se potrefi dan da mu nije hora, da se malo razbudi. Ja to nekako gledam ko na moru kad primamljuju.

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Han » 10 stu 2011, 10:06

Uh prijatelju to ozbiljna povreda, ganjaj ti to da saniraš što je moguće bolje
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Seha » 10 stu 2011, 12:04

Prihranjivanje smudja komadicima ribe prije ribolova definitivno pije vode. Koliko je meni poznato kod nas se jedino praktikuje na jezeru Bocac.
Jeli bilo u skorijoj proslosti ulova sarana sa vase strane jezera ili su ulovi ostvareni samo sa one strane gdje je plaza ?
Drzi se burazeru i radi sve sto ti se kaze kako bi pokusao vratiti funkciju povrijedjenog prsta.
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Kovach » 10 stu 2011, 16:43

Dakle ipak ima fajde prehranjivanje smudja. Probacemo i to. Sto se tice palca po nasim doktorima ostao je ukocen. Danas nazovi ortoped stavio gips da nosim 15 dana (umjesto da krpi tetivu odmah dok se nije pokupila), a onda kako rece cemo sumirati sta radi, a sta ne. Ako palac ne radio ide operacija i stiklanje tetive. To je ono kad ti iz noge otkinu malo tetive i nastiklaju gdje treba. Takvi su nasi doktori od naoci bezazlene povrede naprave problem. :twisted: Sve su prilike ostade on ukocen. A nebi me cudilo da ga na kraju morali i sjeci kako su poceli. Muka kad ne odes na vrijeme, jos veca kad odes. Da im nisam nikako isao sve bi zaraslo, a kao da se mora savijati u zglobu. Ovo je izgleda :6543: lud zbunjenog! Idemo dalje, nemam vremena da bi ga trosio na obilaske doktora, a jos manje zivaca da slusam njihove gluposti.

Seha druze onda cu pokusati na bar dvije lokacije prije teferica malo prehraniti smudja, a sto se tice sarana ulovi ih se i na ovoj strani, doduse samo malo u zaljevu, a ja sam se davno okanio ondje loviti. Dok sam lovio bilo ih je, a najvise od 3 do 5 kg, nista vece.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Seha » 10 stu 2011, 17:08

Nema frke skontamo neku zamku i za sarana. Moze se bes problema razvuci i prema plazi gdje pocinje onaj nagli pad u dubinu potopimo strune zadnjim olovima tako da mi nikom i nama niko nesmeta i nezapinje po strunama.
Pricala je raja u onom kaficu do plaze da nerijetko nakon sto e povuku plivaci vide velike siluete sarana bas na tom prelazu. Ko zna mozda je i to ona ronilacka suplja <valjanjeodsmijeha>
Kova jesi probao loviti smudja sistemom takozvno muvanje?
Olovo izduzena suza virbla predvez 40 tak cm crvena perla do bijele udice dugog vrata i bjelicom kao mamcem.
Ako nam e posreci da prearimo koga evo ja svecano obecavam da spremam fish & chips :7564:
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dogovor za teferič 2012

Post Postao/la Kovach » 11 stu 2011, 01:48

Ta nismo valjda te srece da nista ne prevarimo. Bice bar nesto nadam se. Jarane nisam probao ali sam cuo od nekoliko ribolovaca da su dobro prolazili na taj sistem. A eto meni se nikad nije dalo da isprobam. Ma naci cemo bar jednoga makar ronuli samo da te zaposlimo :456:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”