Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnosi.

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnosi.

Post Postao/la senad » 26 stu 2011, 19:21

Ovde postavljajte pitanja i tražite pojašnjenja. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la angler » 30 stu 2011, 18:48

Cek malo...jeli zamisljeno da se ovdje postavljaju razna pitanja i daju odgovori ili ista mozemo svrstavati u odredjene teme ili su te teme samo izlaganja "profesora" gdje se ne postavljaju pitanja? :?

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la senad » 30 stu 2011, 21:58

Ja ih za sada napravio izlaganja profesora dok ne iscrpite teme koje su vam u glavi, a onda da "pustimo" pitanja.Neka od pitanja ce biti za teme "musicarenje", nece biti pitanja pocetnika, pa cemo ta pitanja i odgovore malo ispremetati.
Bojim se da ako ti napises post o stapovima, fakticki sa pitanjima u istoj dobijamo dvije iste teme - isto ono sto imas u temi "za naprednije"...ne kilažom :mrgreen:
Ne znam, mozda je najbolje da pitamo Hana, on je sve ovo zakuh'o <jelmekotrazio>
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la montana » 01 pro 2011, 09:07

AlaS je napisao/la:Od kako ste poceli sa ovim ja kontam u cemu je fora , evo i dan danas nekontam nista, :grin: <valjanjeodsmijeha> ,bistro
Ni ja, ali pocnes pisati, pa ako ne mozes da dotaknes one rijeci iz naslova napises "Klijen". Onda Angler klikne opciju "Select Klijen" i "Delete"

Izlaganje profesora je tesko profesoru. Mozda je bolje da profesor malo uvede, a da pitanja idu simultano, a i odgovori. Radi preglednosti, recimo predavanja se mogu pisati nekom drugom bojom, a pitanja neka ostanu crna. tako onaj koga ne zanima pitanje lakse nadje nastavak teksta.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la angler » 01 pro 2011, 17:40

AlaS je napisao/la:Od kako ste poceli sa ovim ja kontam u cemu je fora , evo i dan danas nekontam nista, :grin: <valjanjeodsmijeha> ,bistro
Ma samo vici yes, yes ko i ja kad mi sta nije jasno, a nije ni meni <valjanjeodsmijeha>
montana je napisao/la:Izlaganje profesora je tesko profesoru. Mozda je bolje da profesor malo uvede, a da pitanja idu simultano, a i odgovori. Radi preglednosti, recimo predavanja se mogu pisati nekom drugom bojom, a pitanja neka ostanu crna. tako onaj koga ne zanima pitanje lakse nadje nastavak teksta.
Mislim da je tako najbolje kako smo i krenuli. Pitanja otvaraju novu temu. Nece ih biti vise od mozda jos 3-4 tako da ce naredni imati smjernice gdje postaviti pitanje.


Znaci....nastavite sa pitanjima....upravni odbor se slozio u svim tackama dnevnog reda <championvanja>


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la angler » 06 sij 2012, 21:09

Ja tek sad vidjeh podravkinog horoza na naslovnoj za musicarski kanton <valjanjeodsmijeha> :135:

Avatar
jzfenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:04 svi 2012, 22:11
Lokacija:Lugano
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la jzfenix » 05 svi 2012, 17:15

Pozdrav svima,

zeleo bih da postavim pitanje u vezi musicarenja.

Da li moram da imam nekoga ko ce mi pokazati ili mogu da probam da naucim i sam (literatura i video)?

P.S.Posto na forumu ne nedjoh mesto gde bih se predstavio iskristicu priliku d to uradim ovde.

Imam 44 godine i ribolov je moja velika ljubav.U zadnje vreme sam se iskljucivo bavio varalicarenjem.Zivim na par kilometara od jezera i tokom cel godine izlazim na vodu (u zadnjoj manje zbog obaveza ali sada imam vise vremena).

Pozdrav, Zoran.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la flyFishing » 05 svi 2012, 18:00

pozdrav zorane,
dok cekamo musicavog :mrgreen: "profesora" ja ti mogu napisati svoje licno iskustvo...
tek prosle godine sam krenuo sa musicarenjem iako sam do tada skoro 27-28 godina plovkario <jelmekotrazio>
zagrizao i sad je krenulo... ne moze se sve sa filmova, klipica, isjecaka nauciti...mozda i moze ali ce ti trebati dosta vise vremena nego kada ti to isto pokaze neko od zanata... bitno je da uz nekog napravis prve grube korake a kasnije ces finese u hodu i sam uciti...
ja sam imao srecu da sam uz par extra dobrih musicara poceo "mahati" a kasnije solo usavrsavati tehniku...
bistro
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la angler » 05 svi 2012, 18:15

Bistro Zorane i dobro dosao na forum.
Sve je ovako kako je gdin FF :grin: napisao. Pokusaj bar na pocetku naci nekog ko ce ti pokazati osnove "mahanja". Ostalo je stvar vjezbe i volje za usavrsavanjem. Ovo je iz licnog iskustva. Poceo musicariti us varalicarenje, a nikog poznatog da dobro mase pa krenuo pomocu knjiga, teorije itd. Naravno naucio pogresno i trebalo mi je ohoo vremena da donekle ispravim krivu Drinu.
Sto se tice pravljenja musica, e to mozes slobodno sam. Sad bar ima toliko toga na internetu odlicno objasnjeno.
U svakom slucaju sta te god interesuje vezano za FF slobodno pitaj, tu smo da pomognemo.

Avatar
jzfenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:04 svi 2012, 22:11
Lokacija:Lugano
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la jzfenix » 05 svi 2012, 18:53

Hvala na ovako ekspresnim odgovorima i dobrodoslici...

pitanje sam postavio zato sto vec duze vreme trazim tog "musicavog" ucitelja i nikako da ga nadjem...malo sam se informisao na netu malo iz literature...po forumima nesto se ne izjasnjavaju o svoijm pocetnim koracima.

Imam i nesto pribora koje sam nabavio kao "kolateralna steta" (kolekcionar sam varalicarskih masinica mitcell) kupujuci na netu ostali pribor...

Posedujem dva stapa (jedan je mitcell :mrgreen: ) i osam cekrka marke mitcell :mrgreen: , nesto muva, par kanapa i sl....pitanje <123321> sa kojim priborom bi valjalo poceti dok ne nadjem ucitelja.

Pozdrav,Zoran.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la angler » 07 svi 2012, 13:41

Ih mitchel 300 <jelmekotrazio>
Neko nepisano pravilo za nase uslove je klasa stapa 5# ili 4/5# i duzina 2.7m ili 9'. To je stap koji ce ti pokriti skoro sve uslove musicarenja, ako ne sve onda vecinu. Zavisi sta sve pliva u tom jezeru i sta zelis da lovis. Snjura se podrazumjeva u istoj klasi. Licna preporuka WF5F.
Ako imas zelju da se okusas u stukama, vecim bucovima onda je to druga prica. Uostalom ne znam kakvo je jezero ni u kojoj klasi ti je pribor koji trenutno imas.

Avatar
jzfenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:04 svi 2012, 22:11
Lokacija:Lugano
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la jzfenix » 08 svi 2012, 19:39

Pozdrav angler,

hvala na odgovoru.Od pribora imam jedan stap mitchel thyimallus young 2,7m klase 5/6 i stap hardy graphite de luxe 8 i 1/2 klase 5/6 obadva nova novcata...od masinica imam samo mitcellove i to 7130,754,756,758 i po dve automatske 710 i 720... neke nove nocate u kutiji.

Najvise mi se svidja 754 ..alumiijumska i dosta lagana.Do vikenda cu staviti sve na gomilu i slikati...jedan kanap sto imam je masterline DT 6F....a drugi nema oznaka.

Ja bih da probam d lovim klena i grgeca na jezeru a u okolin ima i dosta lepih planinskih jezera i reka pa ako naucim mozda probam malo i pastrmku i lipljena :mrgreen: . Za sada sam jos na teoriji.


Apropozito di mitcell 300, ja sam zaljubljen u 408 sa nekima koje posedujem dosta cesto i varalicarim :) .

Pozdrav,Zoran.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la angler » 08 svi 2012, 21:34

Bistro Zorane,
Za jezero imas dobar pribor. Jedino sto je snjura duplokonusna (DT), a tebi bi vise odgovarala WF za daljinu.
U svakom slucaju ja bih vec poceo izlaziti na vodu. Prvo da se upoznam sa priborom i da bi vidjeo kako sve to izgleda do trenutka kad neki "musicavi" naleti da objasni.
Nesto mi govori da je ta snjura namjenjena za Hardya. Ako je medium akcije stap, a vjerujem da jeste, imas odlicnu kombinaciju.
U svemu tome cekrk je namanje bitan ali je lijepo vidjeti uparen pribor, bar ja koji nekako tezim tom dobu kad su ti stapovi i cekrci napravljeni.

Avatar
jzfenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:04 svi 2012, 22:11
Lokacija:Lugano
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la jzfenix » 09 svi 2012, 18:14

Pozdrav angler,

danas sam probao jedno 20-ak minuta sa stapom mitcell.Kako sam se nadao nije ispalo lose...bar mi se tako cinil.Uspeo sam da izbacim jedno 7-8 metara.Zanima me dali je normalno da se poneki put cuje kao pucanj bica il to ja pronalazim toplu vodu :mrgreen: .Posle 20-ak minuta me bolela malo ruka (zglob) jeli i to normalno?
Uspeo sam da uradim foto opreme...na hardy sam namestio mitcell 754...sta mislis da nije malo velika ?

Pozdrav,Zoran.

slika

slika

slika

slika

slika


slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja - Konkretno pitanje uz navođenje na šta se odnos

Post Postao/la angler » 09 svi 2012, 19:34

Bistro Zorane,

Moram prvo priznati da ti je "arsenal", prije svega cekrka zadivljujuci. Sve sami glanceri kao i stapovi. Hardy zaista zasluzuje posebne prilike. Definitivno si miran za citav zivot, a i naredne generacije. Vremenom jos koji stap u nizim ili visim klasama i pokrio si sve uslove musicarenja. Na kraju snjure. Ustvari one su skoro na prvom mjestu ako ne i prvom. Preporucujem ti ako si u mogucnosti da nabavis kvalitetne.

Vizuelno cekrk nije velik. Bitno je koliko je tezak i da ti balans stapa i cekrka odgovara.

Pucanj bica je znak da se snjura skroz ne opruzi, a vec krenes zamah stapom u drugom pravcu. Tad moze da dodje do pucanja podveza kod udice ili da udica pukne na samom luku (to mi se znalo desiti). Pucanj se nekad moze iskoristiti za "susenje" muhe.
Sto se tice bola u zglobu moze biti od zgrcenosti sake ili mahanja iz zgloba. Probaj da ga ne mices (fiksiraj ga) i ne stezi mnogo stap. Laganice. Koliko god izgledalo cudno uz solidnu tehniku musicarenje je lagano i moze se mahati citav dan.

Na youtube ima "dobrih" instruktora. :grin:
Odlicno objasnjeno. Instruktor je ovdje manje bitan vec koliko se snjura ispruzi :mrgreen:
Obrati paznju na njen zglob....rucni :wink:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y0l9Zgvl ... re=related[/youtube]

Cika Kriegera obavezno pogledaj i potrazi jos njegovih clipova.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JW1C5jxL ... re=related[/youtube]

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje”