Drina

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

pocetnik_fakat
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:20 ruj 2012, 11:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Drina

Post Postao/la pocetnik_fakat » 08 lis 2012, 09:05

Stari,
ako nije problem, o kojoj je lokaciji riječ. Gdje tačnije na Drini.
Ja sam išao u subotu pred Ustikolinu, čista fula. Nije ni trznula, a sve živo izmjenjao...
Hvala


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 08 lis 2012, 09:18

Kao što sam naveo samo na jednom mjestu je htjeo i tu je stao!
Znači nije neka sreća.
Ulaz u Živkov vir.
Interesantno je da su bili jako blizu ne treba odmah se zaletiti i zagaziti do grudi.Mi smo stajali u 30cm dubine i bacali na nekih 10m ispred sebe.
Preko te daljine ni jedan se nije javio samo u ovoj liniji!

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la Clavis » 08 lis 2012, 12:45

Joj Tommy, lani sam u ova doba i ja čupao kosu, isti problem, dok nisam skontao da "kupi" zelenog emergera i to potopljenog, slučajno sam to otkrio kad su mi sa zelene krejice otpala krila.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 08 lis 2012, 15:32

Daj kakvu fotku da vidim o čemu se radi i na kojoj veličini je?

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la Clavis » 09 lis 2012, 08:41

Na poslu sam nemam pri ruci, veličina udice 16 (gamakatsu) tijelo je maslinasto zelena, krila su bila cdc koji je otpao, tek po koja čisa je ostala i vjerovao ili ne to je uzimao, nekih 5-10 cm ispod povrsine!


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 22 sij 2013, 10:02

Jedan teren koji sam redovno posmatrao u prolazu dok sam se vozio uzvodno u potrazi za lipljenom.Na fotograifji je dio jata a u pitanj usu plotice.Komadi oko 2Kg.
Interesanto zapažanje sam imao,uz oblau se vidi jedno manje jato klenova!
Sve ovo je fotografisano sa solidne razdaljine pa ribe djeluju male ali su sve dobri komadi.
Interesuje me da li bi ove plotice kakvu muvu kupile?

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la Clavis » 22 sij 2013, 10:50

Ja bi im ponudio imitaciju kruha, recimo uzeti bijeli jarn i napraviti kuglicu kao ikra što se pravi. Ili da uzmeš fino onaj zadnji smb dabing što si postavio, i neuroedno ga stavis na udicu i razvučeš da liči na algu, dodati još tungsten :) trebale bi se "javiti"! Eh sad najteže će im biti prići!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la angler » 22 sij 2013, 11:27

Mozda imitacija crva ili larve, a i nimfa...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la montana » 24 sij 2013, 07:03

Hoce te plotice uzeti nekog emergera, malog fazana ili bilo sta sto imitira "midge" varjantu. Radije uzimaju u filmu ili pri povrsini, mozes probati laganim potezanjem, posto je voda mirna, ali su jako plasljive i poplasi ih snjura. Moras biti prikriven i zabaciti neprimjetno. Ako ih poplasis, smiri se i vratice se. Obicno uzima cim upadne nimfa u vodu, ako ih nije zabacaj poplasio. Ja bih prvo ganjao one blize, tako da izbjegnes stampedo ako bacis u sredinu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:21

Već dva vikenda zaredom izlazim na Drinu.Voda je mala i tek predveče kreće lagani porast.Doduše zavisi koliko ste blizu HE!
Nekog rojenja i nema,na vodi se da naći različit broj insekata.Ali ni neka površinska aktivnost lipljena.
Ako je za utjehu ni plovkaroši nisu omastili brke!
Dosta ima vjetra koji zna često mjenjati pravac i mislim da je on krivac za rojenje te i ribe da su na dnu.

Juče sam načačko lipljena ali su svi oko 20cm :(

Uglavnom sam probavo klenove loviti i tek po neki u obali bi uzeo.U jednom "bazenu" se sunčalo jato glavonja,sve komadi ali nedaju se prevariti!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:22

slika

slika

Puno sedri a između njih poduboke rupe,i po neki metar dubine!!!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:23

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:24

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:25

Nijansu sam ubo al' u ovom izdanju je nije htjeo.
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 22 srp 2013, 11:26

I sa druge strane su se mučili i ostali "kratkih rukava".
slika

Ovo su jeli!

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”