Lov Štuke.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 01 lis 2008, 22:46

Ani dacemo sve od sebe, znas nas :wink:
slika


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la ZANDER » 03 lis 2008, 21:06

Ja sam sve spakovao Seha,sve osim varalica :D to dobijemo od naseg SPONZORA-Monarh Dok-a :wink: .Volio bi da smijem koju rapalu da ponesem,ali se bojim diskvalifikacije od gore navedene Firme :lol: :lol: :lol:


Bistro od Znadera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 03 lis 2008, 22:43

Ponesi koju da cacakamo ¤¤¤¤¤¤ :D
I ja sam finito sve je spremno za Rock & Roll.
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la senad » 04 lis 2008, 10:15

Bistro vam od mene i Njanje :wink:
I hocu opet k'o prošle godine, em dobar rezultat, em lijepih slika, em reportažu!
BISTRO I DRŽIM PALČEVE!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la ZANDER » 04 lis 2008, 13:10

Senade ako Bogda dobijes najljepse slike i najbolju reportazu,a sa Sehom ce da bude SOU mogu to sad samo da zamislim :D :D
Krecem za ca.1 sat.

Pozeli nam SRECU za subotu i nedjelju ,samo nam ona treba. :lol:

Bistro od Zande! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la senad » 04 lis 2008, 18:57

Imate mobitele, morete povremeno poslati i sms sa podacima o situaciji, kratko-jasno npr.
Zander stuka 10 kg - Seha stuka 10 kg - prvi dan prvo mjesto - drugi dan kren'o dobro - Seha up'o u vodu - Dok poipi*dio :mrgreen:
Svakako da vam drzim fige, a nazovem te da mi nabrzaka izdiktiras malo texta da postavim na pocetnu pa da vas bodrimo.
Bistro Bosno i Hercegovino!
slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 04 lis 2008, 21:37

:D Cu ja upao u vodu kako ti neko drugi nije slucajno pao na pamet. Vazda Hercegovac na tapeti :mrgreen:
Senchi bicemo u kontaktu preko neta ako nam objasnis moze li se kako konektovati preko bandere hahah eheheh
Skontacemo nesto da vam sibnemo pokoju slikicu i da vas obavjestimo kako idu pripreme (trening) za takmicenje.
Ako ne nadjemo kandze za banderu, sibnemo ti sms navece nakon ribolova. :D
Zander je vec blizu trajekta za Shvedsku ,a ja polazim u ponedeljak akobogda, i u Kalmaru bi trebao biti oko 17.00. Tu ce nam kako rece Dok i biti baza za sve "ekskurzije" po Baltiku.
Hvala vam svima na podrsci i nadam se da ce ribarska sreca biti na nasoj strani.
Blekinge stukijada je ujedno i najvece takmicenje u ribolovu stuke na svijetu! Koliko me pamcenje sluzi prosle godine je bilo preko 900 prijavljenih takmicara.Ovo je prvi put da i BiH ima svoju ekipu "MD Bistro BiH Team".
U lov se polazi iz 5 gradova juzne Shvedske:Karlskrona,Ronneby,Karlshamn,Brakne-Hoby i Morum.
Evo i link oficijalne stranice koja ce nadam se biti opdatirana u toku takmicenja tu mozes sa engleskog prevesti podatke za pocetnu.

Bistro

http://www.sportfiskecentrum.com/?sc=start

slika
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la senad » 08 lis 2008, 16:36

Prije nekih satak dobih dva sms-a od Zandera.
Prvi:
"Jarane, Seha i ja, treci dan treninga, digli 14 komada do sada od 55 do 93 centimetra."
Posto nisam bio u mogucnosti odmah odgovoriti, tek nakon petnaestak minuta im cestitah, i pitah kako ostalima ide.
Stize odgovor:
"Znas nas, a Dok nam je najjaca konkurencija.Do sad ih imamo nas dvojica preko 20 komada - sve slikano.Strobi!"
Nadam se da cu veceras imati koju informaciju vise.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la StariAlas » 08 lis 2008, 17:03

Bistro Senade,
svaka cast za informacije, a nasim momcima mnogo srece i uspjeha, i da nam se ako bogda vratite sa sirokim osmijehom na licima!!!!!
BISTROOOOO!!!
StariAlas

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Amir » 08 lis 2008, 20:46

Ja ne sumnjam u njih dvojicu ali mislim da je ovo tek zagrijavanj.

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la enko » 10 lis 2008, 17:50

Upravo dobih sms od Sehe.Kaze da su super lovili na treningu.Stigli su u Karlskrona ljiljani se vijore na gliseru :D :D i pozdravljaju svu raju sa BistroBih

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 13 lis 2008, 21:15

Evo da vam se javim nabrzinu i prenesem kako je proslo na takmicenju. Trening smo odradili kako treba u Kalmaru i nakon par dana smo se preselili u Karlskrona gdje smo odlucili loviti ove godine. U nasoj klasi C&R je bilo 856 prijavljenih takmicara. Prvi dan smo namjeravali provjeriti nove terene na kojim cemo se takmiciti, ali nismo uspjeli jer je doslo do problema sa camcima tako da je palo rotiranje sa camcima iz kojih smo lovili na treningu. Nema veze uzimamo karte i ja i Ervin pravimo plan gdje da sutra trazimo velike stuke. Nalazimo na karti interesantne terene gdje se ni lokalni ribari neusudjuju loviti jer je najavljen jak vijetar sto znaci valove i preko metar visine. Prihvatamo rizik i nakon dodijele mjernih letvica i jednokratnih fotoaparata idemo prema marini gdje nas ceka camac. Vec tu nam je motor krenuo mucati i nakon isplovljavanja na pucini se gasi prvi put, valovi su tako veliki da voda pljusti na sve strane oko i na nas. Uspijevam zonglirajuci na valovima opet upaliti motor i izvuci se prema isturenim ostvima gdje smo ocekivali aktivnost ribe. Kad smo jedva nekako dosli do pozicija motor je poceo zestoko da zeza i tek tad smo shvatili zasto lokalni ribari izbijegavaju ove terene kad su valovi. Teren je lavirint od granitnih stijena koje se vide tek kad dodjete na metar od njih.Ipak uz konstantno gasenje motora uspijevamo provuci varalice po izglednim pozicijama ali bez mogucnosti da bezsumno udjemo u zalive ulov izostaje jer velika Balticka stuka u kristalno cistoj vodi je jako oprezna. Motor je sad totalno riknuo i pali tek svaki 100 ti put. Odlucujemo da se na blef pokusamo vratiti nazad u marinu, i tu veslajuci pokusati izvuci maksimum iz ove beznadnezne situacije. Na pola puta nam motor radi samo na jednom cilindru i jedva se prevlacimo preko otvorenog dijela gdje su valovi "debelo" preko metra. Staje tu je nema nazad! Motor se gasi i nemogu ga vise upaliti. Tu sam se sjetio Senada i njegovog baksuziranja :mrgreen:
Montiram vesla i jedva kontrolisem camac koji je sad opasno blizu granitnim stijenama poluotoka Dragso gdje smo isplovili. Vadimo vesla iz nosaca i odgurujemo se od stijene kako bi izbijegli brodolom hahah.Koliko opasno toliko i komicno! Zander zove Doka telefonom i saopstava mu situaciju. Dok pokusava kontaktirati obalsku strazu da nas izvuku a mi odlucijemo pokusati na veslima izvuci se u zapadni zaliv gdje je plaza i nase kucice. Uz puno muke uspijevamo i obalska straza odustaje na pola puta prema nama. Nepredajemo se, iako pokisli umorni i promrzli nastavljamo ribolov uz plazu. Dobijam jednu nakratrko spadanje .........Puuuuzabacaj desno dobijam jednu 72 cm. Peglamo dalje Zander jos jednu manju, pa jos jednu pa ja jos dvije sve sitno. Vezemo camac za mol i prijavljujem ribu od 72 cm. Odlazimo u kucicu i sabiramo 2+2 = katastrofa !
Sa Dokom dogovaramo da sutra idemo sa njegovim camcem koji ako nista ima pouzdan motor. Odlucili smo se za vanjsku stranu ostrva Hasslo. Pratimo satelitsku prognozu vremena i sve odgovara nasem planu. Sutri dan uzimamo mjerne letvice i autom idemo od camca koji je vec parkiran u marini nedaleko od navedenog ostrva. Puni optimzma nalazimo prekrasne plitke uvale gdje smo ocekivali krupniju ribu.Ulazimo u jednu i pocinjemo "cesljeti" teren provjerenim Dok-ovim jerkovima. Dok primjecuje malu stuku koja je u panicnom bijegu od vece izletila na stijenu ,a iza nje ostaje takav vir od peraja da smo svi ostali bez daha. Dok baca ja odma za njim. Dovlaceci jerk do camca Dok primjecuje veliki komad koji prati moj jerk u tendloke dekoru. Metar od camca riba odustaje od napada. Bacam jos koji put nista. Idemo dalje nakon par bezuspjesno odradjenih zaliva ulazimo u lagunu i izlazimo na obalu. Stuka od nekih 80 setak cm mi 3 puta prati varalicu do samih noga ali nenapada. Ludnica ........ Doku velika prati i promasuje jerk uz strahovit pljesak repom na povrsini.Bas nam se neda. Idemo dalje ulazimo u lavirint sprudova i nakon 2 zabacaja dobijam ribu 83 cm. Dobro je krenulo je! Tu sva trojica dobijamo po jos par manjih riba i Zander dobija atraktivan udarac iriba od 72 cm je nakon slikanja uz mjernu letvicu ubrzo na slobodi.Vrijeme lagano curi i pokusavamo po isturenom dijelu gdje su valovi vec uveliko zapjenili povrsinu uzburkanog Baltika. Dok gubu lijepu ribu nakratko nakon kontriranja. Nedugo zatim dobija i jednu od 78 cm, fotka i nazad u vodu. Tu gubimo sidro koje je zaglavilo u stijenama.Kidam konopac i nastavljamo prema luci cesljati bez sidra sto i nije bas najefikasnija metoda ovakvog nacina varalicarenja.Bezuspjesno, vec je vrijeme da idemo u marinu i vozimo da prijavimo ulove. Saznajemo u kampu da je i Miodrag Stakic - Mikica dobio ribu od 72 cm. Cekamo listu sa rezultatima i primjecujemo da su skoro svi od domacih ribara zakazali i vise od polovine nema nikakve ulove vrijedne paznje.Najvece 2 ribe takmicenja su duge 104 cm. Ja zavrsavam na 19 mjestu, Dok i Ervin na 20 i nekom MIkica na 30 i nekom. Nekoko nam je lakse ne zato sto smo ipak dosli na binu i dobili utjesne nagrade. Lijepe rijeci domacina i apalauz publike su ucinili da zaboravimo na svu zlu srecu koja nas je pratila, i da mozda opet uzmemo ucesce na najvecoj svijetskoj stukijadi Blekinge. Definitivno sa istim mamcima ali sa nekim novim nadama.
Bistro i hvala vam svima sto ste bili uz nas.
(bice slika samo da se malo odmorim).
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la AlaS » 13 lis 2008, 21:48

bravo majstorima i bistroooo za sledeca takmicenja
slika
Bistro

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la LJUBUNCIC » 13 lis 2008, 22:46

Sudeci po okolnostima veoma ste se dobro plasirali,cestitam.Ocekujem slike sa nestrpljenjem!
BISTRO

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Elvis-SLO » 14 lis 2008, 07:58

BISTRO !
Dok sam sve ovo pročitao od šehe bogami sam se umorijo a i naježijo,moralo je biti pravo uzbuđenje...! :roll:
odmori se jaro...pa ubaci slike !
bistro
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”