DRAMA U NJEMAČKOJ: Policija ubila divovskog soma u jezeru, ozlijedio je pet osoba…
Medicinsko osoblje Crvenog križa na samom mjestu događaja plivačima je saniralo rane od ugriza.
Agresivni som dug više od 2 metra i težak oko 90 kilograma ozlijedio je najmanje petero plivača na jezeru Brombach u južnoj njemačkoj saveznoj državi Bavarskoj, saopćila je policija dodajući da je policajac službenim oružjem na kraju morao ubiti golemu ribu.
Incidenti su se dogodili u petak kasno poslijepodne u blizini plutajućeg otoka, gdje se divovska riba zadržavala i više puta napadala ljude u vodi.
Medicinsko osoblje Crvenog križa na samom mjestu događaja plivačima je saniralo rane od ugriza.
Budući da riba nije pokazivala znakove udaljavanja i nastavila je predstavljati prijetnju, lokalna služba spašavanja u vodi pozvala je policiju. Policajci su ogradili područje za kupanje kako bi spriječili daljnje incidente.
Riba se smatrala opasnošću za plivače pa su hitne službe odlučile ubiti životinju. Dva ribiča poslije su čamcem izvukla soma teškog 90 kilograma.
Somovi te veličine nisu rijetki u Njemačkoj i povremeno izazivaju uzbunu.
Prije više od 20 godina divovski som nazvan Kuno ubica privukao je međunarodnu medijsku pozornost nakon izvještaja da je progutao malog psa u njemačkom jezeru blizu poljske granice.
Kada je 2003. godine u ribnjaku u zapadnonjemačkom gradu Monchengladbachu otkriven veliki mrtvi som, vjerovalo se da je to Kuno. Riba je preparirana i izložena u muzeju.