Akcija uređenja ribarskog doma
Dana 09.02.2008.godine clanovi USR «Glavatica» Jablanica napravili su akciju uredjenja terena oko ribarskog doma, prikljucenja vode i kanalizacije. Prošle godine završena je vecina posla, ali smo zbog nedostatka finansijskih sredsatava stali sa daljom izgradnjom doma. Iako smo pisali projekat Opštini Jablanica za neophodna sredstva za završetak radova na uredjenju doma ipak nadležni u Opštini nisu imali sluha pa smo ostali bez prijeko potrebnih finansijskih sredstava. Ovih dana, nakon pocetka prodaje ribolovnih dozvola za sezonu 2008. godinu odlucili smo da odvojimo jedan dio sredstava za dovršetak radova na Domu, a da ta sredstva pokušamo kasnije nadoknaditi na drugi nacin. Kao i prošle i ove godine planiramo zajednicko druženje u cast otvorenja ribolovne sezone 01.03.2008.godine, a svoje ucešce na navedenom druženju su vec potvrdili naši dragi prijatelji, clanovi udruženja «Sarajevo 1906», dok ovih dana ocekujemo potvrde i Udruženja «Vogošca» Vogošca, «Neretva» Mostar, «Bistro» Mostar Sjever, «Rama» Prozor-Rama, «Konjic» Konjic. Ovakav nacin obilježavanja pocetka ribolovne sezone
sezone uz lijepo druženje clanova navedenih udruženja mogao bi postati tradicija. To je još jedan razlog da domacini, clanovi USR «Gavatica» Jablanica,ovih dana intenziviraju radove na uredjenju doma.
U ovoj akciji uzelo je ucešca desetak clanova ovog Udruženja medju kojima su bili i predsjednik Arfadžan cazim, predsjednik Skupštine Kovacevic Armin i Sekretar Šehic Admir. Najbolje je kad rukovodstvo licnim primjerom pokaže kako se treba raditi. Razocarani smo što se na akciju odazvalo ovako malo ljudi koji su inace i u dosadašnjim akcijama na izgradnji doma uz još desetak aktivnih clanova «potegli» najviše, a ostali su samo spremni kritikovati dok obavezu na ucešcu u akcijama izgradnje doma ne smatraju svojom obavezom. Nije samo dovoljno kupiti ribolovnu dozvolu, otici u ribolov, uloviti ribu koju je neko ubacio prilikom poribljavanja i reci da ste sportski ribolovac. Za to je potrebno mnogo više i ljubavi i odricanja.
KOVACH





Pregledano: 399 puta
_______________________________
Postavio dženo 11 February, 2008
Rad, rad i samo rad…
_______________________________
Postavio dzaja 10 February, 2008
svaka čast svima koji nastavljaju sa poboljšanjem uslova ribolova na području rabarskog društva Glavatica Jablanica.
kad bi znala elektroprivreda koliko smo širokog srca odmah bi besplatno donirala priključak struje da se ne osjećamo ko izbjeglice.bistro
_________________________________
Postavio sehic 10 February, 2008
Jedno veliko BRAVO.
_________________________________
Postavio Seha 10 February, 2008
Iskreno se nadam da ce clanovi vaseg udruzenja shvatiti poentu izgradnje ribarskog doma i da ce odaziv na slicne akcije biti masovniji. Vasa borba protiv krivolova i ostale aktivnosti svim iskrenim ljubiteljima prirode i sportskog ribolova ulijeva nadu da ce se kompletna situacija na Bosansko Hercegovackim ljepoticama “napokon” pokrenuti sa mrtve tacke. Puno srece, uspjeha i zapaljenih mreza u 2008 godini. Bistro !
______________________________
Postavio esso 10 February, 2008
Svaka čast momci. U potpunost vas razumijem kada kažete da je slab odziv članova. I sam sam bio u sličnim situacijama, ali šta ćete, takva nam je sudbina.